Já, Olga Hepnarová (2016)

Zajímavé depresivní cigaretové lesbické porno. Originalita z něho jen čiší, což mám strašně rád. Na druhou stranu mi velmi chyběl nějaký depresivní soundtrack na dokreslení atmosféry a zpestření dlouhých záběrů. Jenom si představte, jaké by to bylo, kdyby během dlouhých záběrů na Olgu k tomu hrála hudba, ze které by bylo poznat jak a nad čím zrovna přemýšlí. To by bylo naprosto fantastické! Navíc, filmu by slušelo více slov.. Když nemluví hlavní postava, tak to vzhledem k okolnostem chápete, ale když vám během sledování snímku připadne, jak kdyby se v 70. letech vůbec nemluvilo a všichni byli v hluboké depresi, tak to asi není moc autentické... Na české poměry ale velice kvalitní počin.

Cesta do fantazie (2001)

OK, takže buď jsem blázen já, anebo více než 20 000 hodnotících. Možná by se dala vzít v úvahu ještě jedna varianta, a to ta, že všichni hodnotící jeli v době sledování na drogách. Pravděpodobnost toho, že jsem blázen jen já, je mnohonásobně vyšší, než pravděpodobnost dvou zbylých variant. Takže zítra si asi zajdu na psychiatrii pro papír... Třeba se tam potkám s verbalem... A teď vážně. Jelikož nejsem dítě a už asi žádnou fantazii nemám, tak prostě nemohu hodnotit jinak. Věřím, že kdybych to viděl v dětském věku, možná bych hodnotil jinak, ale v současnosti se nedokážu vcítit do vnímání dítěte a ohodnotit to jakkoliv pozitivně.. V mých očích se jednalo o animák, který měl naprosto zcestný a nevysvětlitelně divný děj s množstvím "what the fuck" postav, navíc katastrofálně nadabovaný. Jednu hvězdu za to, že název sedí s obsahem...

Já, padouch (2010) odpad!

Brainwashing level 100. Marně přemýšlím, za co by si tato americká sr*čka zasloužila alespoň jednu hvězdu.. Scénář byl pravděpodobně napsán pacientem psychiatrické léčebny, jinak si to nedokážu vysvětlit.

Saulův syn (2015)

Jak toto může získat Oscara? Nepochopím.. Stejně tak nepochopím, jak jsem to mohl dokoukat až do konce.. Ta kamera je šíleně vlezlá, příběh je o ničem, záběrů z koncentračního tábora, kvůli nimž jsem se na to díval, zde bylo (na úkor snímání zad hlavního hrdiny) poskrovnu.. Zkrátka z mé strany obrovské zklamání a zároveň údiv nad tím, jak něco podobného může mít na csfd 76 %..

Let číslo 93 (2006)

Necelé dvě hodiny čirého chaosu, bezmoci a paniky. Vynikající film, který ve vás vyvolá celé spektrum emocí. Místy mi to připadlo spíše jako dokument, ale na rozdíl od něho je United 93 těžko sledovatelný, a to kvůli třepající se kameře a autentickému zachycení situace na řídících věžích, kde se přeřvávají lidé. Kvůli tomuto faktu jsem měl chuť snímek v polovině vypnout. I přesto jsem však vydržel a nelituji toho!

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Odtažitý a neosobitý film, který nadchne jen svým zasazením do období studené války, starými věcmi a kulisami. Emocionalita na bodě mrazu, místy jenom suchý humor. Přesný opak Vaughnových filmů, o nichž se dá napsat, že jsou velmi "cool". Tento snímek je také "cool", ale úplně v jiném slova smyslu - je chladný... O hereckém umu Henryho Cavilla mě asi těžko někdo přesvědčí. Pro ženy je to možná sexy svalovec, ale to mně osobně nestačí. Nemá vůbec žádné charisma. Z počátku se na něho díváte s respektem a úctou, ale postupem času zjišťujete, že to je jen tuctový herec..

Věčně mladá (2015)

Proč vysvětlovat Adalinino nestárnutí na fyzikálním a biologickém vědeckém způsobu? Je to tak zbytečné! A navíc to působí směšně.. Kdyby tam tyto "povídačky" nebyly a zároveň by tvůrci vymysleli lepší zakončení, je to bez debaty na 5 hvězd. Škoda.. Jinak výborný Harrison!

Osm hrozných (2015)

Mně se to líbilo. Typická tarantinovská vražedná konverzačka, nechybí dlouhé záběry, zvraty, skvělá hudba, krev a výborné herecké výkony Quentinových dvorních herců...

Už je tady zas (2015)

Masucci se snaží, seč může, ale pouze jeho solidní herecký výkon nestačí k tomu, aby se "Už je tady zas" dal považovat za kvalitní film. Zajímalo by mě, jaké je jeho poselství. Varovat lidi před podobnými osobnostmi, jako byl Hitler? Anebo ukázat lidem, že současná situace si žádá opět podobnou osobnost, jako byl on? To se mi až do konce nepodařilo zjistit... A možná ani sami autoři to nevědí. Připadlo mi to jako nějaký amatérský film..