Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Film, který předběhl dobu. Efekty, scénář, režie jsou jedny z mála aspektů, které činí tento film jedinečným. Je jen těžko uvěřitelné, že byl natočen na začátku 90. let... Stěžejní dílo Jamese Camerona, díky němuž se dostal do smetánky světových režisérů..

Temný rytíř (2008)

Klenot světové kinematografie. Životní výkon herce Heatha Ledgera v hlavní roli Jokera, ale skvělé výkony zde podávají i Morgan Freeman a Christian Bale. Film je výborně zrežírovaný od Christophera Nolana, který nás utvrzuje v tom, že rozhodně patří do světové špičky mezi režiséry..

Temný rytíř povstal (2012)

Rozhodně nejhorší díl trilogie. Po několikátém shlédnutí to bohužel musím přiznat. Takový kopec nelogičností jsem v žádném filmu nikdy neviděl. Je sice hezké, že film disponuje tolika kvalitními herci a efekty, ale to nikdy není vše.. Příběh není špatný a kdyby měl film o 30 minut delší stopáž, možná by se mohly některé dějové trhliny zacelit a nelogičnosti vysvětlit. Ovšem Nolan toho chtěl opravdu do 150 minut naprat až moc! Což se také odráží ve střihu, kde jsou usekané některé scénky, které by pomohly divákovi určité pasáže filmu lépe chápat (jako např. - SPOILER - když šel Gordon kanalizací s baterkou a pistolí v ruce a pak tam byla najednou scénka, jak ho vlečou po zemi. Smutné na tom je, že těchto typů scének je tam víc, ale ještě smutnější je pomyšlení na možnost, že tam ty scénky možná byly, ale byly tak krátké, že člověk neměl ani čas tyto scénky postřehnout.) SPOILER! Doslova VRCHOL nelogičnosti je to, že Batman na konci filmu říká, že s Batem musí odletět sám, protože prý nemá autopilota... Ale následně odhalili lidé z Waynovy firmy, že ten autopilot tam už byl dávno nahrán a právě Brucem Waynem..