Havran nezbeda (2012)

Moc milá pohádka s krásnou animací určená hlavně pro ty nejmenší. Příjemné postavičky ,vtip, akce a lehké napětí nechybí. A na závěr samozřejmě poučení pro děti, že se nemá lhát , že jedna lež na sebe nevleče deset dalších zbytečných lží. A klasicky - když se síly spojí, vždy se dílo podaří . Nejen mé děti, i já se ráda podívala :)

District 9 (2009)

Ze začátku jsem měla velké obavy, že to bude zase nějaký chabý pokus o film s roztřesenou kamerou jednoho z účastněných.Ale vydržela jsem a stálo to zato. Musím přiznat, že hned ze začátku hlavní hrdina Sharlto Copley mi byl velmi nesympatickým slizounem, kancelářská myš, která byla vyslána do terénu předat doklady k podpisu o přesunu mimozemšťanů do jiného tábora. Klasický byrokrat dnešní doby, vykonávající příkazy z vyšších míst, kterého nezajímá nic víc než vlastní kariéra a postup. Ale to bylo zřejmě záměrem scénaristu. Ten základní zlom, kdy se on stal z lovce lovnou zvěří, byl skvostný. Zahrál bravurně každou emoci, každý pocit bolesti či beznaděje jsem prožívala s ním. Opravdu úžasný výkon po celou dobu filmu.Dokonalá byla ta bezmocnost Sharltona Copleyho, když byl nakažený a začal se proměňovat v mimozemšťana a jako spoutaný byl odvážen do pokusných laboratoří. Každý záchvěv bolesti a jeho pocity a mimika když měl zabít jednoho z mimozemšťanů, byly opravdu hodně reálné. Co se týče ponurého tábora, který mi naháněl hrůzu, vypadal vlastně autentický jako jihoafrické chudinské čtvrtě. Zřejmě tady bylo poukazováno na lidskou xenofobii ke všemu cizímu. Člověk si mohl uvědomit, jak vlastně ti na vyšších místech tahají za nitky a vše tady ovládají , nehledě na názory ostatních lidí. I když vlastně všichni ve filmu, příbuzní , kolegové ,dlouholetí kamarádi byli také lehce zmanipulováni a obráceni proti hlavní postavě, který se nemohl bránit a na nikoho se obrátit. Lidský gang uprostřed tábora byl také krásným ukazatelem dnešní doby, kdy ti bezpáteřní lidi hned umí vše využít ku svému prospěchu, vydělávat na nedostatku jídla, samozřejmě nemůže chybět prostituce a ilegální prodej zbraní. Masky mimozemšťanů byli průměrné, ale člověk si na ně zvykl, když je viděl po celou dobu filmu. Také geniální malý mimozemšťánek byl trochu vtipný i vojáci kteří stříleli všude kolem a občas se i strefili. Jinak triky byly moc povedené, samé akční scény, adrenalin úplně všude a moc hezký závěr, který si můžu domýšlet dál sama. Doporučuji, budete plní dojmů a překvapení, že se dá natočit ještě něco neotřepaného a neokoukaného na téma UFO. Opravdu originální.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Pohádka pěkná, paní Růžičková a Yvetta Blanarovičová zahrály skvostně.....ale Michaela Kuklová mi celý dojem z pohádky zkazila. Její neustálý vřískot, brečení a pištivý hlas byli hodně nepříjemné pro uši.

Pharrell Williams: Happy (2013) (hudební videoklip)

Oceňuji nápaditost a výdrž. Celou dobu toho 24 hodinového klipu jsem samozřejmě nevydržela koukat, ale spousta tanečníků mě opravdu pobavilo.

ČT Live - Divokej Bill (2004) (koncert)

Divokej Bill umí prostě zahrát velké textařské divadlo a na koncertech předvádějí nádhernou show! Všechny jejich skladby mají krásné silné refrémy :) Měla jsem možnost je poznat osobně , posedět s nimi a moc mile mě překvapili svým obyčejným nenamachrovaným chováním a vystupováním :)

2Cellos ft. Naya Rivera: Supermassive Black Hole (2012) (hudební videoklip)

Tomuto se říká neskutečný um a talent ! Využívat violoncello na tvrdý rock , hrát na něj jako na buben či kytaru a hlavně vydržet v takovém tempu po celou dobu....klobouk dolů! Doporučuji shlédnout od 2Cellos - Thunderstruck.

Lady Gaga - G.U.Y. (2014) (hudební videoklip)

Singl G.U.Y. (Dívka pod tebou) od Lady Gaga je nádherný projekt točený v krásném prostředí Kalifornie. Feministický klip se skládá ze čtyř písní alba ARTPOP a moc hezky na sebe navazují. S náznaky řecké mytologie tady zpěvačka poukazuje na svět kde jsou ženy utlačovány muži a jak si pomůže vytvořit své vlastní mužské klony . Až na ,,Paničky z Beverly Hills´´ v růžových šatičkách, které si zde taky zahrály, moc povedený ( sice kýčovitý,ale pobavil) klip. A musím dodat, že můj čtrnáctiletý syn poznamenal :,, Dokonalí chlapi byli v tomto klipu vytvořeni pomocí MINECRAFTU!´´ :)

Paloma Faith - Only Love Can Hurt Like This (2014) (hudební videoklip)

Moc povedená skladba. Paloma přešla od cajdáku k energickým písním a její nakřáplý až mečivý hlas v této retro ,jako-by 60á léta...je opravdu hodně povedená. Od samého začátku skladba šlape dynamicky skvěle, sice trochu stereotypně, ale hodně chytlavě.