Babovřesky (2013) odpad!

Něco tak hrozného jsem už dlouho neviděla. Zlaté slunce seno! Příšerný pokus o komedii,bez vtipu. Jediná hezká hláška : ,,Hele, měl si tu štěnici velebnosti. Odposlech přerušen´´ Díky Pavlovi Kikinčukovi jsem se dokoukala do konce. Ten zahrál moc hezky. Ale ostatní postavy byly hodně vlezlé. Božena Němcová se svou rýmou mi lezla hodně na nervy a vůbec všechny pištivé hlasy od babek mi ničily ušní bubínky. Zrychlené záběry chodících ženštin a chabý pokus o vtip se sirkou a předčasným koncem filmu, jsem vážně rozdýchávala dlouho. Nádherně to napsal ,,verbal´´ , souhlasím :)

Grandhotel Budapešť (2014)

Nevím, z jakého důvodu se takovéto filmy natáčejí. Je to nějaký prazvláštní styl hollywoodské kinematografie, který se poslední dobou hodně rozšířil. Absurdní příběh z fiktivní země Zubrowka o hotelovém provozovateli panu Gustavovi, který zdědil vzácný obraz., díky jemuž musí utíkat před nájemným vrahem, nacisty a policií. Na to, že je to stominutová komedie, jsem se snad neusmála ani jednou. Všichni herci hrají jako malé děti, což je pro režiséra Andersona zřejmě typické. Celý děj je rozdělený do několika časových os s lehkou ironií a nadsázkou. Spousta známých herců ( Owen Wilson, Bill Murray, Harvey Keitel....) si zde pouze na pár chvil zveřejnili svou známou tvář. Jediné pro mě pozitivní byl vzhled hotelu a ostatní kulisy, které byly moc hezky a detailně vytvořeny. Občasné náznaky animace mi velmi připoměly filmy Karla Zemana, jehož filmy miluji. Ale bohužel, i když tento snímek má velmi dobré hodnocení, mě osobně nezaujal. Za kulisy a příjemného Ralpha Fiennese, dvě hvězdičky

Světová válka Z (2013)

Mám ráda hodně sci-fi, ale toto byl klasický béčkový horor s nádechem katastrofického scénaře. Celosvětová epidemie šířící se do několika vteřin kousnutím nakaženého, z kterého se stane zombie je hodně časté téma. Ale já mám pocit, že už snad nic nového v tomto žánru být vymyšleno nemůže. Brad Pitt mi jako hlavní hrdina vůbec nesedl. Snažil se celý film utáhnout sám, nikdo z vedlejších rolí mu nijak mnoho nepomohl, všichni působili velmi nevýrazně. Na druhou stranu záběry na hromadný přesun nemrtvých byl moc zajímavý. Z výšky vypadali jako ohromná vodní vlna valící se městem.....i záběry přelézání zdi vypadaly jako tryskající fontána . Připadala jsem si jako bych seděla u počítače a hrála hru. Přesun z bodu A do bodu B, pak dále a dále až konečně jsme u hlavní budovy, kde se musíme prodrat spletitými chodbami plnými nemrtvých k cíli. A pak? Překvapivý rychlý konec. Prostě klasický prosluněný vyřešený konec. Pro milovníky zombie fajn, ale jinak NEDOPORUČUJI.

Strážci Galaxie (2014)

Velmi povedené zpracování comicsu od Marvela. Toto sci-fi má jasný děj : megapadouch, megazbraň pro ovládnutí vesmíru a na záchranu se spojí pět různých týpků, vyvrhelů společnosti. Jednoduché a přitom moc hezky udělané a zahrané. Film je určený hlavně pro mládež, ale já se také moc pobavila. Skvělé prostředí, efekty, masky a spousta vtípků a hlášek. Už se spolu s dětmi těšíme na další díl .

Šikulové (2007) (pořad)

Je třeba si uvědomit, že pořad je určený hlavně pro děti a ne pro dospělé ! Oba jezdí do škol a družin a učí děti manuální zručností a co je hlavní, baví je a hrají si s nimi. Moje děti už vyrostly, ale také je rády sledovaly a pokoušely se vyrábět podle nich. Rozhodně lepší než koukat na ,,Malí géniové´´ , ,,Nekonečný příběh 3 ´´ nebo nedejbože na seriál ,,Pokémon´´ .

Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců (2013)

Je opravdu veliký rozdíl sledovat mrňousky 5 minut nebo 88 minut. Hrozně jsem se nudila a mé děti se dívat po čtvrt hodině přestaly. Dvě hvězdičky dávám za kus odvedené práce, ale jinak zklamání.

Vrtěti ženou (2011)

Moc milý a příjemně relaxační film z viktoriánské Anglie, kde byl vynalezen první vibrátor. Jemný britský humor provází celý film. 80. léta 19. století, které provází technologický pokrok a prudérnost mravů, jsou v tomto snímku zaměřené na uvolňování žen...na jejich stimulaci proti histerii. Prostě jde o klasický orgasmus. Bohužel jeden doktor ručně nestačí ,,léčit´´ všechny ženy, proto je vynalezen první elektrický vibrátor. Moc pěkná historická komedie, s krásným prostředím, kostýmy a účesy. Romantika samozřejmě také nechybí, ale bohužel Maggie Gyllenhaal zrovna nepatří mezi mé oblibené tváře, takže mi nesedla jako romantická hlavní hrdinka. Pro pobavení a rozptýlení vřele doporučuji. Nemusíte nad ničím uvažovat a jen se bavit.

Atlas mraků (2012)

Dokoukáno a vůbec nevím co napsat. Stále se snažím děj nějak vstřebat a dát si ho dohromady. Celý tříhodinový film se skládá ze šesti příběhů, osudů různých lidí v různých dobách. Celé je to nasycené citáty , filozofií o lidském bytí a smyslu života. Vše se lehce proplétá. V každém příběhu vlastně doznívá či se prolíná příběh předchozí. Není to nic složitého, člověk si najde své mosty propojení a náznaky podobnosti v každém z nich. Každý z příběhů je pojat jinak... jeden jako thiller, další jako komedie, sci-fi ap. Nic podrobnějšího se nedá napsat, všichni si tento film musí prožít osobně. Ohledně zpracování , musím smeknout před střihem, kostýmy, maskami a prostředím. Dabing lidí v údolí byl poněkud nepodařený, zřejmě i podle nehezké angličtině v původním znění. ,,Zatahujou se voblaka, musíme vodejít......´´ Je to ráj pro analytiky filmů, celé hodiny můžete každý kousek po kousku probírat a prohlížet a stále nacházíte nové spojitosti. Moc se mi to líbilo. Ale vzhledem k tak dlouhému sledování a tolika informacemi.....čekala jsem nádherný, překvapující a velkolepý závěr. Nekonal se. Co víc říct na závěr. Snad jen slova velké Sonmi : ,,Naše životy nepatří nám. Od dělohy k hrobce jsme spojeni s ostatními. S minulostí a přítomností. Každým naším zločinem a každou laskavostí tvoříme svou budoucnost. ´´

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Uvolněný příběh o stoletém stařečkovi a jeho putování. Během filmu stařík vypráví o svém životě, který tak trochu připomíná film ,,Jak jsem obsluhoval anglického krále´´. A zase jeho neskutečné seznamování s velikány tehdejší doby , připomíná film ,,Forrest Gump ´´. Je to moc milá pohádka s klidným dějem, přihlouplými postavičkami a s povedeným, úsměvným obsahem. Určitě si i přečtu knihu.

Assassin's Creed : Lineage (2009)

Hru jsem hrála, proto jsem se chtěla podívat co tomu předcházelo. Romano Orzari jako Giovanni je strašně nehezký, ale zase postava slizkého Confidantiera a Borgia je dokonale stejná jako ve hře. Prostředí Benátek, Říma, jejich budovy, uličky a detaily na střechách jsou perfektní. Chvilkami to vypadá stejně jako ve hře. Samozřejmě jako film je to otřesné. Ale dvojku Assassin´s mám ráda , tak proto tři hvězdičky.