Carrot Crazy (2011)

Toto předvádění se kdo bude lepší bylo použito mnohokrát v krátkometrážních filmech. Ale konec překvapivý, vtipný.

Opičiny (2009)

Rozkošné prdélky :)

Egghunt (2005)

Odpuzující ksichtíky se zvukem podsvinčat.

Bathory (2008)

Nedávno jsem poprvé zhlédla film Bathory od Juraje Jakubiska a směšnější pokus o historický film jsem ještě neviděla. 440 stránek Čachtické paní od Joža Nižnánského jsem přečetla (zhltla) několikrát, ale toto je hotová fraška. Film je rozdělený do nevysvětlitelných tří kapitol, které se od sebe nijak neliší, takže po chvíli ztratíte orientaci. Herecké obsazení v podání B.Polívky, Z.Podhůrský, V.Upír Krejčí, J.Mádl.........působí velmi směšně a ani historické kostýmy jim nepomohly vážně a důstojně zahrát. Opravdu nechápu dva mnichy, kteří si tam hrají na druhého Da Vinciho a vůbec do děje nepasují. Střih , nenávaznost scén, trhání, usekávání......... snad jen hudba byla dobrá......škoda, očekávání byla veliká...

Nedotknutelní (2011)

Nevím co dodat....nádhera, nádhera, nádhera...... Zpracovat takhle vážné téma nemoci, beznaděje a strachu ze samoty odlehčenou a nevtíravou formou.....Francouzi tentokrát uspěli opravdu na výbornou, klobouk dolů. Tento emotivní příběh vás ze svých spárů nepustí i když si uvědomíte, že je s vámi manipulováno, což je už pozdě. Tento příběh, který napsal sám život, není z hlediska děje ničím výjimečný, ale postupným vývojem osob (a né jen hlavních osob) vás unese na vlnách jemného idealismu. Jsem nadšená a jedna z hlavních postav, Omar Sy ......holky co říkáte? Doporučuji !

Rio 2 (2014)

U prvního dílu jsem se nudila, ale dvojka mě mile překvapila. Papoušek Blu se svou překrásnou ženou Perlou, dětmi a kamarády se vydali z nudného betonového města do hloubi džungle a to byl dobrý nápad. Za doprovodu brazilských rytmů se zde odehrává krásné dobrodružství uprostřed úžasné přírody. Děj není nijak překvapivý či náročný, ale podívaná je to opravdu pestrá až přechází zrak ze všech těch barviček a rytmických tanců. Prostě průměrná pohádka, ale s nádhernou hudbou a přírodou.

Zelňačka (1981)

Klobouk dolů. Na to, že je to jeho skoro poslední film, Louis de Funès stále sršel energii a hereckým umem. Jeho roztržitost, grimasy, gesta, mimika jsou stále dokonalé. Svižná komedie kde nezahrál skvěle jen Funès ale také Jacques Villeret jako vesmírný mužíček a Jean Carmet jako Hrbáč. Opravdu moc povedená sci-fi komedie se zajímavým dějem a humornými scénami.

Kozí příběh se sýrem (2012)

První díl se mi nelíbil vůbec, dvojka už alespoň měla hlavu a patu. Tato pohádka je především určená pro hodně malé diváky. Hlavní postavičky Honzík a Zuzanka jsou velmi roztomilí a jejich rodiče mě tam spíše dost rušili. Pár lehkých vtípků jsem našla, ale žádné pořádné hlášky ne, takže je to opravdu jen pro malé dětičky. Naopak dabing a pár jednoduchých písniček se mi velmi líbilo.Hudba byla skvělá a text velmi jednoduchý a zapamatovatelný. Pokud máte doma malá škvrňata a potřebujete je na 85 minut zabavit, je toto skvělá volba. Já se nudila a čekala ,až to skončí.

Po zániku Země (2013)

Will Smith je můj nejoblíbenější herec a proto jsem očekávala opět krásné sci-fi (Já robot, Já legenda, Den nezávislosti....). Nápad o vybydlené zemi, kterou postihla katastrofa a na které museli nouzově přistát otec a syn, kteří jsou si odcizeni a znovu k sobě hledají cestu. Mimozemské stvoření, které je slepé a hluché a orientuje se jen podle vylučování feromonu, takže při jakémkoli náznaku strachu.....to jsou moc povedené nápady. Bohužel realizace byla nudná. Za celou dobu filmu se vlastně nic moc nestalo. Jsou v něm dlouhé a nudné monology. Je to celé rozvláčné, zbytečně natažené a jen občas něco vyskočí z křoví a na chvíli vás to probere. Will Smith vlastně celý film jen sedí zraněný a jen mluví a těžce dýchá. Snažil se zahrát vše vážně, ale připadal mi dost směšný. I český dabing od Tomáše Juřičky mi neseděl. Vše záleželo na jeho synovi Jadenovi Smithovi, který musí projít přes džungli plnou divokých zvířat a najít vysílačku. Celá odpovědnost leží na něm, bohužel film sám neutáhne. Doufám, že Willovi Smithovi jeho kariéra neuvadá a že třeba připravovaný film Já robot 2 ho zase vyzvedne do výšin.

Madagaskar 3 (2012)

S dětmi jsme se těšili na pokračování madagaskaru, ale co z toho vytvořili.......to byl pěkný guláš. Jeho vyprávění není dvakrát soudržné a je posouváno kupředu značně poskočně až nelogicky. Absurdní groteska, kterou jsem ani nestíhala sledovat. Bylo to tak hektické a nesmyslné, že na konci filmu jsme zůstali nevěřícně hledět a nevěděli jsme, zda to byla realita nebo jen sen. Policajtka Chantal DuBoisová ,nereálná lidská bytost s příšerným francouzským přízvukem, která olízává všemožné ze země a nasává pachy,cirkusový tygr s děsným ruským přízvukem proskakující obruče velikosti prstýnku a to cirkusové vystoupení stojící na absurdní fyzikální nemožnosti...... Šílený chaos a v určitých scénách mi i nebylo dobře od žaludku (olízávání kaluží, čuchání k medvědovi a jeho sliny, chlapec v zadku slona.......). Pro malé děti je to hezká nesmyslná pohádka, plná barev, vzorců a obrazců, které nemusejí děti chápat. Ale pro mě teda na prvním místě je Madagaskar 1 , odpočinková pohádka se skvělým nápadem, plná nádherných hlášek a gagů. Toto bylo už na mě prostě moc.