Zmizelá (2014)

Tento film je úplný opak minulého, mnou zhlédnutého filmu Zmizení. U tohoto snímku jsem ihned věděla, co si mám myslet a jak to bude pokračovat dál. Při prvním pohledu do očí Amy, jsem věděla, že je to psychicky labilní mrcha která bude moct za všechno co se stane ve filmu. Při každé větě, při každé scéně jsem byla o krok popředu a scénář jsem doplňovala. V polovině filmu, je pravda, byl nějaký zlom, ale i ten se dal lehce předvídat dopředu. A co si budeme nalhávat, děsný americký závěr. Manžel vše odpustil a dál žije s manželkou vražedkyní a usmívají se na celý svět. To už je hodně přitažené za vlasy a normální chlap by takto věc nikdy neřešil, ženě by jednu flágl a šel svou cestou. Tyto náměty či témata, jako plánovaný únos, předstíraná vražda použitá k potrestání partnera, se používá dost často. Většinou v kriminálních seriálech a je to už otřepané klišé. Na ČSFD je to film s perfektním hodnocením a je považován jako 154. nejlepší film. Tak to v žádném případě. Hlavní hrdina Nick (Ben Affleck) mě hrozně nudil a připadal mi jako hrozný ňouma. Jeho žena Amy (Rosamund Pike) zahrála moc dobře roli mrchy, její pohled opravdu naháněl hrůzu. Jinak nevím co by se mi líbilo. Pár dalších postaviček, které nijak nezaujaly a postavička Neila Patricka Harrise mi spíše dodávala úsměv na tváři. Bylo to moc zdlouhavé a čekala jsem do konce jen proto, že jsem čekala nějaké překvapivé BOOM. Nekonalo se a jsem zklamaná.

Na hraně zítřka (2014)

Za poslední rok 100% nejlepší sci-fi. Nažehlený panák Tom Cruise je nasazen přímo do boje proti mimozemšťanům, bez výcviku a zkušeností samozřejmě padne jako první. Ale pokaždé se probudí znovu a prožívá vše opakovaně, dokud se nezačne poučovat ze svých chyb a zdokonalovat se v boji. Je to opravdu velmi dobrý film s mnoha žertíky a narážkami. Tom Cruise zahrál skvostně a je ve filmu velmi sympatický. Důvod proč se stále probouzí je dobře vysvětlen, vše na sebe navazuje, nikdy se nenudíte díky spoustě megascénám. Ochranné obleky a mimozemšťané mají neotřepaný design ....a prostředí války a zničená města či památky působí opravdu úzkostlivě. Film je přehledný a šlape velmi hladce. Prostě dobře vypiplaná skládanka s časovou smyčkou

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Poslední dobou jsou kina zaplavována spoustou animáků, ale tento příběh opravdu stojí za shlédnutí. Hlavní postava pan Peabody je geniální pes , velmi vtipný a se schopnostmi MacGyvera. Adoptoval malého chlapce Shermana, který je velmi zvídavý a snaží se zaujmout svou spolužačku . Celou dobu se něco děje, celé to má spád a švih, takže se nenudíte ani na chvíli. Také je v příběhu spousta poučných věcí z dějin a děti navštíví ve starém Egyptě Tutanchamona , ve Francii v 18.století prožijí velkou francouzskou revoluci, Trójskou válku, setkají se s Einsteinem, s Leonardem da Vinci.....ap. Ve filmu je dost povedených gagů a hlášek. Hlas panu Peabodymu propůjčil pan Ivan Trojan a stojí to za to. S postavičkou si krásně pohrál a celou dobu se moc příjemně poslouchá. Nádhera a doporučuji.

Donšajni (2013)

Včera jsem zhlédla a můžu říct....nebýt oblíbené opery a hezkého Jana Hartla se sexy hlasem....asi bych se nedokoukala. Nemá žádný příběh, prostě jen tak si plyne. Co se mi líbilo , byl krásný vypravěčský hlas pana Hartla, který je slyšet po celou dobu. Moc hezký nápad byly také rozezpívané orgasmy svedených sopranistek Celým filmem zněly nádherné operní árie a klobouk dolů před mimikou obličejů nezpívajících herců. Někteří to opravdu mistrovsky hráli (Marie Málková ap.). Naopak ubrečené matky samoživitelky, rovnou ve třech generacích už zaváněly telenovelou....zaváněla tam i politika či osvěta : krachující cestovka, ničení památek, divadlo prodané kasínu a vlastně i ty samoživitelky. Paní Chýlková i paní Jirásková jsou ve filmu jen tak vhozeny bez zjevného prostoru k hraní, zřejmě jen aby v traileru nalákaly diváky. Celou dobu všichni chodí v nádherných kostýmech prvorepublikového období a bohužel pár vteřin, kdy v kavárně prošla Taťána Kuchařová v klasickém oblečení dnešní doby jsem nějak nechápala. Velmi mi to připomínalo film Obsluhoval jsem anglického krále i nějaké shody tam byly s filmem Vesničko má středisková . Zkráceně....viděla jsem a znovu vidět nemusím Mozarta si pustím v klidu bez koukání se na sérií bradavek na televizní obrazovce .

Nevědomí (2013)

Klobouk dolů, Tom Cruise i v 52 letech vypadá pořád dobře a pořád vyzařuje charisma velké filmové hvězdy. Když se projíždí po poušti na motorce, vypadají scény jako vystřižené z Top Gunu. Hned od začátku filmu vám bude jasné, že to nebude jen tak jednoduché jak to vypadá. Film je plný nečekaných a šokujících odhalení , až sem se občas ztrácela v ději. Celou dobu se vše točí kolem techniky, robotů, hydrověží a zbraní. Na rozvíjení děje hlavních postav tak moc času nezbývá . Třeba Morgan Freeman se ve filmu mihl opravdu krátce, což je velká chyba. Jak jsem říkala, start byl skvělý, plný očekávání jak to dopadne, bohužel na spoustu otázek i o dalších osudech některých postav zodpovězeno nebylo a rozplynulo se do ztracena. Co se mi opravdu líbilo, byly kostýmy, vybavení hydrověží, zvuk a obraz. Prostě takové průměrné sci-fi s úžasným nápadem, bohužel špatně dotáhnutým do konce.

Ladič pian (2010)

Tento krátkometrážní snímek by mohl být klidně jako celovečerní film. Hodně povedený a napínavý děj a skvělé zakončení ......kdo z koho .

Štěňátko (2013)

Moc roztomilé , dojemné a řeč Mimoně je moc vtipná.

Andy na pochodu: Lamí drama (2013)

Moc hezká animace a nápad. Lama má moc pěknou mimiku a pásovec je třešničkou na dortu.

The Switch (2007) (studentský film)

Takhle to dopadá, když jsme až příliš zvědaví .