Zmizení (2013)

Film, který vás od první minuty zaujme. Nic podrobného psát nemůžu, protože je to jen na vás, aby jste si ho pěkně vychutnali. Jde o únos dvou holčiček, ale i křehčí povahy ho zvládnou. Atmosféra skvělá, dvě a půl hodiny jsem byla napnutá, jako struna. Vše vypilované k dokonalosti. Celou dobu se objevují nová fakta a vy absolutně nevíte jak, kdo, kde, kdy......prostě nic. A konec? .......podívejte se! Ještě dlouho po skončení si budete vše znovu a znovu přehrávat až nakonec dojdete k tomu, že to opravdu dává smysl.

Shakira - Empire (2014) (hudební videoklip)

Nádherná skladba o nevěstě na útěku. Má opravdu grády a úžasný refrém s modulovaným hlasem. Přechod z bílých šatů v přírodě do černých v zdevastovaném kostele je hodně emociální. Moc se mi to líbí. Hezká písnička a žádný ubrečený slaďák.

Shakira - Dare (La La La) (2014) (hudební videoklip)

Další taneční vypalovačka s mimořádně chytlavým refrénem. Navíc byla použita do reklamy na jogurt a patřila mezi oficiální songy světového šampionátu ve fotbale, takže o skvělé promo měla postaráno.

Xindl X: Barbína (2014) (hudební videoklip)

Písnička Barbína má skvělý animovaný klip s velmi chytlavou hudbou a textem. .Text je z velké části překladem odrhovačky Barbie Girl od Aqua. Xindl tu zpívá o holkách z obálek časopisů, na kterých není přirozeného, hezkého a zdravého vůbec nic, přesto diktují trendy dívčího vzhledu . Sám Xindl říká : „I když je to jedna z nejveselejších písní z desky, má vážné téma. Vypráví o dnešní době, která nám pomocí médií namlouvá, že vzhled je důležitější než osobnost. A taky vypráví o všech těch holkách, co tomu věří a chtějí vypadat jako vyretušované barbíny z časopisů. Aby toho docílily, ženou se leckdy za vidinou dokonalosti přes mrtvoly, často i vlastní,“ Já nemůžu nic jiného než souhlasit !

Soudcova žena (2011) (TV film)

Klasická oddychová kriminálka. Blondýna , potvora, která je považována po celou dobu za hlavního podezřelého, ale samozřejmě, že zamilovaný policista nakonec uvěří a vše dobře dopadne :)

Slimtime (2010)

Tak kvůli čemu se drží dieta? Kvůli sobě nebo kvůli druhým?...Je to úplně jedno ......„Hledali jsme štěstí a našli jsme sebe.“ Moc mile jsem se bavila.

Padesát odstínů šedi (2015)

Na začátek malé varování, ten kdo nečetl knihu, pro toho film není moc vhodný. Bude se v něm ztrácet a nepochopí spoustu souvislostí. Já knihu četla a do prvního dílu se rozhodně nevešlo to co je obsáhlé v knize, a jsou to důležité maličkosti a spojitosti. Hlavní hrdinka Ana je velmi milá, ale tu její nevinnost jsem jí nějak po celou dobu nemohla uvěřit. Její partner Grey je pro mě velmi nesympatický herec, který mě neustále rozptyloval svýma nesouměrnýma očima a jeho tři kudrny nad čelem mi připomínaly slizkého Brandona Walshe z Beverly hills. Spolubydlící Kate je klasická žena středního věku, která hraje školou povinnou mladici. To že má v obličeji několik plastických zákroků je zřejmě pro dívky školního věku v Americe běžné. Její postava se v příběhu moc nerozvíjela, taktéž fotograf Jozé, bratr a sestra hl.hrdiny jsou hned v začátku vymazány z děje. V knize všechny vedlejší postavy jsou více zapojené do děje a mile celou knihu doplňují. Na plátně se jen všichni na chvíli mihli a tím pádem na sebe nic nenavazovalo a vše je hodně strohé a nezajímavé. Točí se to jen kolem dvou hlavních postav, kolem jejich nespoutaného chtíče a zbytek je velmi prázdný a nudný. V knize jsou podrobně rozepsány všechny detaily příběhu a hlavně skvěle vystiženy pocity hlavních postav, které jsou důležité k pochopení pohnutek a důvodů toho, proč hl. hrdina Grey vykonává své prazvláštní libůstky.Pocity a zážitky hl. hrdinky jsou taktéž dopodrobna rozepsány, vteřinu po vteřině při spoutávání a následném tvrdším milování, kdežto na plátně vidíme jen připoutanou nahou dívku, která se kroutí při výprasku a následný sex. Takže vlastně jen lehčí porno bez toho erotického náboje a mrazení, které hl. hrdinka prožívá a jež je podrobně vystiženo v knize. Jistě, hezký to pohled, ale takových filmů z touto tématikou je nespočet. Ano, musím souhlasit, že ani kniha není žádná exkluzivní literatura, ale je napsána velmi lehce ,nenuceně a podrobně, takže do děje vplujete ani nevíte jak. Nezasvěcený v kině vidí jen prázdnotu a hroznou nudu. Abych nebyla jen zlá, musím podotknout, že hudba je perfektní. Každý tón sedí na vteřinu skvěle a nádherně doplňuje děj, či činnost na plátně. Taktéž záběry z výšek na město, výhled z bytu hl. postavy je neskutečně nádherný a romantický . Pro mě velmi hezký a reálný záběr je v bezmotorovém letadle, kdy hl. hrdinka dala najevo své nespoutané nadšení z letu, výhled na nebe a krajinu, taktéž její poletující vlasy kolem tváře jsou velmi hezky zachycené. Také musím pochválit lehký humor a vtipné hlášky, které se do děje hezky hodí a bez něj bych po celou dobu nevydržela sedět a sledovat vše do konce. Vím jistě, že na druhý díl se budu hodně rozmýšlet, zda jít či ne. Konečné shrnutí: pro ženy a dívky , pro malý únik z reality, doporučuji a pro muže jen v případě donucení ze strany svých protějšků, nebo po přečtení knihy.

V oku tornáda (2014)

Prvních 26 minut bylo příšerných. Klasický americký začátek, představování hlavních hrdinů. Ustaraný nesympatický táta , který se bojí o své dva syny (ten jeho strach jsem mu opravdu neuvěřila a jeden ze synů Nathan Kress, vypadal jako malý tlustý Justin Bieber). Roztřesená filmařina mě hodně znervózňovala a neustálá gestikulace rukama a hlavama při nějakých nesmyslných vyprávěních jakbysmet. Po půlhodince se pomalu začalo něco dít. Opancéřovaný vůz Titus vypadal jako papírový 3D model z časopisu ABC. Tornáda ale vypadaly realisticky a některé triky byly opravdu moc hezké. Třeba jako tornádo, které nabralo do sebe hořící benzín. Bohužel absurdní byly postavy lidí, kteří stáli těsně u tornáda, kolem hlavy jim prolétaly kusy domů a auta, ale nikdo si toho nevšímal, statečně stáli a natáčeli beze strachu. Chvíle mezi bouřkami byly nudné a hlavní postavy nijak nezaujaly...nemastné neslané. Scéna v zatopené továrně mě pak už dostala. Určitě každý člověk těsně před smrtí si chce natočit poslední vzkaz pro rodinu, místo urputného snažení o záchranu holého života. Konec přišel jako mávnutím kouzelného proutku, všude svítí slunce a všichni frajerští teenageři jsou poučení a připravení vyjít vstříc své další světlé budoucnosti.

Škatuláci (2014)

Velmi zajímavý příběh formou ruční animace. Nápad, děj, provedení a hlavně ty originální bizarní obličejíčky a kostýmy byly skvostné. Lehce hororový nádech jako u Tima Burtona ,,Mrtvá nevěsta´´ nebo u Henryho Selicka ,,Koralína´´ - ty mimochodem byly přeci jen lepší než Škatuláci. Určitě jsem viděla mnohem hezčí pohádky, ale za tu vypiplanost detailů a za tu spoustu provedené práce je dobré opět kouknout na klasickou ruční práci. Prostě příjemné zpestření vhodné pro všechny generace.