• Krátkometrážní
  • Rodinný

Lilo a Stitch 2: Stitch má mouchy (2005)

Dvojka Lilo a Stitch ma zaujala ešte viac, než jednotka a stala sa mojím najobľúbenejším filmom. Skutočne veľmi precítený príbeh, i keď začiatok a hlavne scénka, keď je Kumu na návšteve u Lilo a Nani je dosť nudná a veľmi zúfalo sa snažiac byť vtipná. Ale od chvíle, keď začnú Stitchove záchvaty (tie pri večeri pri telke), začína to byť zaujímavé. Ja som sa do toho skutočne vžívala a strašne som so Stitchom súcitila. Film ma dojal až tak, že to ani neviem opísať. A to aj napriek tomu, že narozdiel od jednotky, ktorá bola celá zaujímavá, dvojka má už niekoľko nudných pasáží, napriek tomu, že je kratšia, čo je veľká škoda, lebo príbeh má naozaj prekrásny. A podľa mňa má originálnu myšlienku, i keď spracovanie už také originálne nieje, ale predsa ma záver (vyvrcholenie Stitchovej poruchy) prekvapil, pretože takéto chvíľky milujem. Je pravda, že jednotka je lepšia, hlavne, čo sa týka výkonu, humoru a hudby, ale dvojka má podľa mňa predsalen trochu hlbší, emočnejší príbeh, čo je dôvod, prečo ju mám radšej. A žáner "komédia" jej vôbec nesedí.

Lilo & Stitch (2002)

K tomuto filmu ma priviedol seriál Lilo a Stitch, ktorý som zbožňovala od prvého okamihu. A film ma takisto nesklamal, práve naopak -tiež ma veľmi dojal. Nevidím v tomto filme snáď ani jediný nedostatok, zaujal ma od samého začiatku až do samého konca. Animácia je nádherná a hudba takisto, i keď Elvisa Presleyho vôbec nemusím, ale vybrané piesne vo filme sa mi páčia, ale viac ma dojala hudba Alana Silvestriho a piesne "He mele no Lilo" a "Hawaiian roller coaster ride". Lilo a Stitch je veľmi príjemný rodinný film s troškou sci-fi zápletky, ale tá ani nieje až tak podstatná ako samotné poučenie o rodinných hodnotách, ktoré sú vlastne hlavným zmyslom celého príbehu. Ale o humor tiež nieje nuda, zvlášť v prvej polovici filmu. Skutočne to stojí za zhliadnutie, lebo na svoje si v tomto filme môže prísť každý, dokonca aj dospelý divák :) 5* a 100%

Stitch! Film (2003)

Tak Stitch! film je podľa mňa najslabší diel z kategórie Lilo a Stitch. Je síce krátky, ale dosť nudný, nezaujímavý a čo mne osobne najviac chýba -málo emočný. Jedinou kladnou stránkou je, že je (aspoň podľa mňa) najzábavnejší zo všetkých Lilo a Stitch filmov. Tu som sa nasmiala do sýtosti a takmer pri každej scénke, takže aspoň humor mi tú nudu trochu zahnal. Ale nebyť toho, že Lilo a Stitch je moja naj rozprávka a záľuba, tak by som Stitch! filmu dala asi len 2*. Ale napriek tomu, že ma tento samotný diel nezaujal, aj tak mu dám aspoň 4*. Mohol byť síce oveľa lepší, ale svoju úlohu úvodného filmu k seriálu splnil dokonale.

Medvědí bratři (2003)

Nikdy som nemala v úmysle pozrieť si túto rozprávku (keď som ešte nevedela o čom je). Ale keď som sa nakoniec len tak pre zaujímavosť (keďže som vášnivá milovníčka disneyoviek) odhodlala pozrieť si ju, ostala som veľmi prekvapená a trochu aj na seba naštvaná, že som túto úžasnú rozprávku tak podcenila. Osobne ma to dojalo ešte o kúsoček viac, než legendárny Leví kráľ. Film Medvedie srdce ma zaujal úplne všetkým -animáciou, príbehom aj piesňami. Ale predovšetkým príbehom, ktorý je skutočne veľmi dojímavý a aj prekvapivý, hlavne v závere. Je to jedna z mála rozprávok, ktorých záver ma tak prekvapí a dojme. Jednoznačne sa radí medzi moje naj rozprávky.

Lví král 3: Hakuna Matata (2004)

Tak tretí film ma už jednoznačne očaril najmenej z trilógie. Ale stále patrí medzi moje obľúbené filmy. I keď niektoré vtipné scénky boli až prehnane vtipné a hlavne scénka s kláňaním zvierat pri vítaní Simbu -to ma skôr sklamalo, než pobavilo. Ale napriek tomu to má svoj nádych a je to skvelé ukončenie tohto úžasného animáku :)

Lví král 2: Simbův příběh (1998)

Viem, že dvojka na jednotku nemá, ale u mňa ju predsalen prekonala. Ja som si obľúbila viac dvojku, pretože milujem príbehy na motív Romea a Julie. Okrem toho, v dvojke sú podľa mňa chytľavejšie pesničky, hlavne We are one, He lives in you a Love will find a way -tie ma dojali viac, než ktorákoľvek z jednotky. Aj Zira mi prišla oveľa sympatickejšia než Scar, ktorého nenávidím. Takisto som si najviac obľúbila Kovuho a Kiaru. Ale inak aj ja považujem jednotku za lepší film, i keď mňa viac oslovila dvojka.

Lví král (1994)

Síce som ako malá bola na tom v kine, ale už sa na ten zážitok nepamätám, akurát viem, že už vtedy ma to uchvátilo. Ale aj teraz je to skutočne jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Nemám tomu čo vytknúť. Prekrásna animácia, postavy, veľmi dojímavé piesne a vysoko emocionálny príbeh, pri ktorom sa nikdy nemôžem vyhnúť slzám, aj keď to pozerám stokrát dokola. Nemôžem dať menej než 5* a 100% :)

Leroy a Stitch (2006) (TV film)

Pravdupovediac, kým som to nevidela, trochu som sa bála, že nastane sklamanie, aj vzhľadom k tomu, že je to záverečný film série "Lilo a Stitch", ale po zhliadnutí filmu som ostala veľmi očarená a dojatá. Zdá sa mi, že tento film narozdiel od svojich predchodcov trošku vybočil od žánru "komédia", humoru je pomenej a nieje až taký vtipný, ale zato pribudlo viac akčných a bojových scén. Ale inak sa to stále drží toho tradičného rodinného ducha a emočných scén je tu opäť hromada. Ja osobne som s týmto filmom viac, než spokojná a je to môj druhý najobľúbenejší film v kategórii Lilo a Stitch.