Barva oceánu (2011)

DNY EVROPSKÉHO FILMU Praha, Kino Světozor, 17.4. 2012. Srdcervoucí námět, zpracování trochu na úrovni ochotnického spolku. Ono to není úplně špatné, ale je to takové nedodělané, měl jsem z toho pocit, jako ze studentského filmu, nebo spíš jako by to nebyl hotový film, ale jen jakýsi nedodělaný koncept. Zklamáním byly i herecké výkony snad až na policistu (Alex Gonzalez).

SuperClásico (2011)

Film jsem viděl včera na Febiofestu a byl jsem spíše zklamán. Není to špatný film, ale rozhodně bych se na něj znovu nedíval. Na můj vkus je humor příliš primitivní a jednoduchý, očekával jsem trochu něco "chytřejšího". Je to tak mezi 50-60%.

Luther (2010) (seriál)

Další důkaz toho, že britské seriály bývají zárukou skvělé podívané a tvorba ze zámořskejch kolonií jim ve většině případů nesahá ani po kotníky. Úchvatné, napínavé, inteligentní. Srovnatelné, možná dokonce i o trošku lepší, s Sherlockem. První dvě série skvělé, u třetí už začal trochu docházet dech, ale pořád velmi kvalitní počin. Vřele doporučuji. Jen se děsím, kdy se dočkáme amerického remaku....

Alcatraz (2012) (seriál)

Není to špatné, ale je tam celá řada nedostatků. Začíná to slibně, postupem času seriál ztrácí dech. Nějak to prostě nefunguje, nedrží to dohromady, byt autoři dělají, co můžou, aby to všelijak poslepovali atd. Hlavně Sarah Jones je velmi velmi slabá a nepřesvědčivá.Slušný průměr, ale pořád jenom průměr. Víc než 3* si nezasouží.

Žena v černém (2012)

Neurazí, nenadchne...za pár hodin si ten film nebudete pamatovat a litovat toho nebudete. 50%

Profesionál (1981)

Jeden z nejlepších Belmondových filmů, který si zaslouží minimálně 4*. Ta pátá hvězda je za úchvatnou hudbu.

Warrior (2011)

Skvělá pohádka pro kluky. Dva bráchové v trablích a dluzích.... Jako na zavolání je tu obrovská šance vyhrát pořádnej balík v kleci, No vlastně nevím, co o tom psát, čím víc toho napíšu, tím větší mám pocit, že "taková blbost", která prvoplánovitostí a klišé smrdí na 100 honů, nemohla být ke koukání. Opak je pravdou, Warrior je jeden z nejlepších filmů roku 2011.

Válečný kůň (2011) odpad!

Tak tohle byl opravdu velký zážitek. Musel jsem si dát trochu pauzu, než jsem začal psát komentář, protože si nejsem jistý, zda by správci čsfd unesli tolik vulgarit, které mě napadaly... Co k téhle megaslátanině vůbec dodat...Po první půlhodině jsem si říkal, pro boha, takhle se filmy netočí už snad 30 let, po skončení filmu jsem se v duchu omluvil všem filmům z před 30 let....Celý film je jeden dlouhý navazující kýč a další kýč a pak zase kýč a nakonec to završí pro změnu kýč a klišé. Je to naprosto neuvěřitelně nudné, zdlouhavé, trapné a hlavně o ničem!!! Nikdy jsem se v životě tak netěšil až začne válka, jako při sledování tohoto filmu (to jsme marně doufal, že válka a akce tomu pomůžou). Dialogy na úrovni 12 letého děvčete s těžkou vadou vyjadřování. Další úplná pecka jsou herci a především jazyk! Všichni mluví anglicky, ale asi z důvodu větší reálnosti, tak "Francouzi" mluví jakoby s francouzským akcentem, "Němci" s německým a nakonec si člověk připadá jak na školním představení mezinárodní základní školy... Naprosto souhlasím se vším, co zde o filmu napsal uživatel verbal.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Upřímně řečeno jsem od seriálu, který bývá tak často srovnáván s Shield, čekal mnohem víc. Nevýhodou Špíny Baltimoru je právě toto srovnávání ze kterého nemůže vyjít úspěšně. Na rozdíl od Shield se seriál dost vleče, má řadu hluchých míst a hlavní postavy si tak rychle neoblíbíte. Samo o sobě to asi není špatné, ale není to ono. Musím přiznat, že hodnotím jen necelou první sérii, protože dál jsem se nedostal a ani nepočítám, že bych to někdy v budoucnu zkoušel.

Policejní odznak (2002) (seriál)

Podle mého soudu zcela bezkonkurenčně nejlepší krimi seriál všech dob. Nemá cenu se zde víc rozepisovat, kdybych mohl jednomu jedinému seriálu z čsfd dát 6* byl by to právě The Shield. Amen.