Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Jsem už od malička velký fanoušek Cimrmana, ovšem tato hra je opravdu nepovedená, jedna z nejslabších.

Vražda v salónním coupé (1997) (divadelní záznam)

"To byl šrapnel Hlaváčku, už jsme probírali šrapnel?" "Ty, že máš les Majere? Mám. Hovno Majere, hovno máš!" "Ta bezvládná ruka, co mi spadla do klína je Vaše? Mohu si sáhnout? Ne, to není moje ruka." "Když se přiznáte Majere, můžete si vybrat: Krkonoše, Beskydy, Jáchymov..." Absolutně bez pochyb: 5 hvězdiček!

Dexter (2006) (seriál)

Vynikající seriál s opravdu nekonvenční titulní postavou. Jestli ještě nemáte svého oblíbeného masového vraha, tak Dexter se jím jistě stane. Bohužel to platí jen pro první série, postupem času kvalita radikálně upadá a poslední série je úplně čistej odpad...škoda.

Krvavá neděle (2002)

Skvělý film, který můžu jen a jen doporučit. Velmi povedené jsou rychlé střihy mezi oběma stranami, atmosféra je naprosto perfektně vystižená. V některých chvílích má divák pocit, že se ocitl přímo uprostřed masakru a jsou to pocity opravdu nepříjemné, kdy vám naskakuje husí kůže. Film není lacinou propagandou o dobrých Irech a zlých Britech, či naopak, spíš nám umožnuje sledovat postupnou eskalaci napětí, které nakonec vyústí v masakr.

Pátá ofenzíva: Bitva o Sutjesku (1973)

Je to strhující podívaná, válečné scény jsou dobře natočené, ale bohužel mi přijde, že je toho patosu a propagandy až moc. Na jedné straně máme takřka nelidské postavy znázorňující Němce, de facto zástupci ďábla na zemi. Na straně druhé přicházejí spravedliví, hrdinní, stateční komunisté. Ve filmu jsou vlastně dvě pasáže, buď se bojuje, což je ta lepší část, a nebo přicházejí plamenné projevy a do toho se neustále pochoduje. Váhám mezi 3* a 4*, ale nakonec mi to na víc než na 3* nevychází.

Kouř (1990)

"Já tady nejsem sám, já tady tak chlastám..."

Volavka (2002)

Vynikající asijský akční film, který se stal předlohou pro (bohužel známější a úspěšnější, nikoliv však lepší!) Skrytou identitu.

Skrytá identita (2006)

Nemůžu si pomoct, ale předloha je lepší, svižnější a především originální. Kromě hvězdného obsazení a dobře řemeslně odvedené práce tam není nic navíc, takže minisouboj Volavka-Skrytá identita vyznívá jednoznačně pro asijskou předlohu.

G. I. Jane (1997)

Nad slabostí filmu vítězí moje slabost pro Demi a tudíž 3*

Komando (1985)

Nejsem velký fanoušek akčních filmů, ale tenhle film je stará dobrá klasika. Miluju, když jde Arnie "nakupovat".