Californication (2007) (seriál)

Ne a ne a ne! Pořád dokola se opakující nuda, kde je ten vtip??? Záměrem asi bylo udělat provokativní moderní seriál, který překypuje sexem, nahými krásnými lidmi a bude sarkastický, ironický a upřímně vtipný. Bohužel povedla se jen ta jednoduchá část plná sexu a nahých lidí, místo kvalitního humoru a dobrých hlášek nacházíme jen nepovedený pokus, který vyznívá trapně a pouze rádoby vtipně.Je to porno/erotický seriál? Ne. Je to drama? Ne. Je to komedie? Asi ano, jen bohužel není dostatečně vtipná. Je to prvoplánová primitivně vulgární podívaná plná tupých dialogů.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Ufff, musel jsem se hodně přemáhat, abych to dokoukal. Snad úplně nejtrapnější a nejnudnější verze Sherlocka Holmese, kterou jsem kdy viděl (Uznávám, že jsem neviděl první díl této série a po shlédnutí dílu druhého se k tomu ani nechystám). Naprosto chybí klasický britský šarm a suchý humor. Film spíše připomíná nepovedenou verzi Indiana Jonese...Ve srovnání s aktuální britskou televizní sérií si Ritchieho Holmes zaslouží odpad, ale to by asi nebylo fér. Ritchie naprosto selhává jako vypravěč děje, který neustále zbytečně zpomaluje a film se scvrkává v sérii vizuálních efektů. Nedůstojná verze klasického souboje geniálního detektiva Holmese a geniálního arcipadoucha Moriartyho. Jediným světlem pro mě byla přítomnost Noomi Rapace, bohužel nedostala tolik prostoru, aby film vytáhla na 3*.Vychází mi to na 40-50%.

Patriot (2000)

Váhal jsem mezi 2* - 3*, americké Statečné srdce, toho "patriotismu" je příliš, postavy jsou pouze černé, nebo bílé. Těch klišé a historických zjednodušení je moc, moc a čeho je moc, toho je příliš.

Lovci hlav (2011)

Váhal jsem mezi 3* a 4*. Po slibném rozjezdu film ztráci dech, konec je předvídatelný a herecké výkony nejsou úplně top. Celkově vzato zajímavý thriller, který stojí za vidění, ale žádná velká sláva to není.

Hezké vesnice hezky hoří (1996)

Pro mě nejlepší film, který reflektuje konflikt v bývalé Jugoslávii. Práce pana režiséra velmi připomíná nejlepší Kusturicovy filmy, včetně perfektní hudby. Film balancuje na hraně ad absurdum dovedené frašky a válečného dramatu a výsledek je naprosto úchvatný, klasicky balkánský! 5* naprosto bez debat!

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Jsem z toho maličko rozpačitý. Na jednu stranu tradičně spoustu skvělých nápadů a vtipů, ale nemohu se zbavit dojmu, že humor je trošičku slabší, řekněme pro "méně chápavé". Místo narážek a míst, kde autoři necháváli tradičně prostor dïvákovi a jeho schopnosti vnímat, dedukovat a sám přicházet na skryté narážky či slovní vtipy, je v této hře často vše servírováno přímo ke konzumaci.

Manchester United: Oficiální příběh (2002)

Pokud jste fanouškem Man United, tak budete celé 3 hodiny připoutáni k obrazovce a užívat si. V případě, že o Manchesteru United slyšíte poprvé a fotbal jako takový jde zcela mimo vás, tak je pro vás tento dokument ztrátou času. Já United miluju a dokument jsem si krásně užil a dávám 5*, což jak si sám moc dobře uvědomuju neodpovídá tak úplně kvalitám tohoto filmu, ale nemůžu jinak. "Take me home United road, to the place, that I belong, to Old Trafford, to see United, take me home, United road!"

Česká RAPublika (2008)

Velmi těžko se mi film hodnotí jako celek, protože jednotlivé díly/scénky mají opravdu značně rozdílnou kvalitu. Některé kandidují na 5 hvěz, ovšem jiné jsou na hraně mezi 1-2...Nakonec mi to vychází na 3.