Inside (2002)

Tak TAK to TO bylo BYLO bezva BEZVA!! A o tom žádná. Filmy z cvokárny prostě žeru a rozpolcenka je po boku schizofrenních halušek mým oblíbeným neduhem :).

Saw (2003)

Aj kéž by mu ta hlava buchla :D. Nikdy jsem sice na krváky moc nebyl, ale Jigsawovi fandím. Nejsou to totiž jen nesmyslný proudy kečupu. Je v tom jistá grácie ;).

Alois Nebel (2011)

Podzim roku 89´ Sametovka v luftě. Všude víří potenciál svobody, štěstí a kapitalismu. A pak je tu Loizík, i když trochu blázen, tak snad jedinej normální člověk. Ten má totiž vlastní problémy a vlastní potřeby a vlastní hodnoty; a na víření nemá důvod, režim nerežim. Je to příběh o běžném občánkovi, který si stejně jako drtivá většina ostatních lidí během těch "velkých" dní prostě jen hleděla svýho. Může se totiž politicky dít cokoliv, ale když nemáš práci, budeš na dlažbě, když nemáš lásku, jsi smutnej a když nemáš vůbec pro co žít, tak jsi tu na hovno, ať je politickej svět, jakej chceš. Loiza tohle ví. Má rád vláčky, pracuje u dráhy. Má chuť na pivo, tak si ho dá. Má rád zvířátka, tak krmí kočičku. Líbí se mu hajzlbába, tak ji chytne za ruku. Nechce míň, než potřebuje, nechce víc, než mu stačí. Je to obyčejný příběh obyčejného Loizíka na pozadí událostí, co se prý dotkly nás všech.

Žena v černém (2012)

Hahá! Redcliffe, ty jsi bejk! Jen jsem seděl přikovanej a čekal na další a další parádní lekačky. Jsem nesmírně rád, že jsi nezůstal herec jedný role. Ach jo, takovýhle filmy bych do sebe nejradši ládoval každý den.___ Na začátku jsem se uculil, protože jsem si říkal ve scéně s parním vlakem, kampak tě zas veze bradavický expres ;). No ale všechna čest. Nádherný scenérie, všechen ten pověrčivý, petrolejkový anglický venkov přelomu 19. a 20. století. Všechny ty starý fotky, listiny, uzavřená společnost. No bylo to připravený pro parádní duchařinu a ta se do puntíku realizovala. Kdyby to mohl vidět Poe nebo Christieová, určitě by měli radost :).

Předčítač (2008)

No tohle mě vzalo... Ale tak to zkrátka je. Dějiny píšou vítězové a ti, co byli vyznamenáni a ctili pravidla v jednom režimu, budou v dalším kamenováni a věšeni. A když nic neděláš, tak dostaneš taky do držky, páč jsi alibista a povl. ___Hanna prostě dělala svůj job, poměry se obrátily a v tu ránu z ní byla sociální zrůda. Jasně, byla dozorkyně v lágru... Sice uměla sotva číst, ale protože je člověk, tak ji mělo být od začítku jasný, že celý stávající systém je špatný a její každodenní realita je eticky zvrácená. Heh ;). Ani nevěděla, co se s ní děje, ale pro nakrmení davu viníkem se z ní stala málem Adolfka Hitlerová. No a tak to funguje i dnes. Takže kdo chodil do pionýra, zastřelit! Je totiž ideologicky pokroucen :). Já půjdu ke zdi, až se k moci dostanou vegetariáni. Nesnášim jakýkoliv názorový vůdce. Díky Friedrichu N. a Ludwigu W.___ A kluk měl bejt rád, že ho zaučila.

Helena v krabici (1993)

Posedlost je svině... A nejlepší je se v takový situaci profackovat a dát od toho ruce pryč. Myslím teda ty vlastní a obrazně. Nickovi to došlo až pozdě, a tak se začal chovat jako pako a udělal všecko naopak. Dal od toho pryč nohy, cizí a ještě doopravdy :), no prostě nešika. ___ Myslím, že se každej těšil, jak si to s Helenou nakonec rozdá. Kinky ;)... Jenže všechno se to muselo pokazit. Kdyby to bejvalo vydrželo až do konce. Dal bych tomu i čtyři hvězdy.

Paranormal Activity (2007)

Katie a Micah mají doma bubáka. Micah se dozví, že si ho Katie tahá s sebou už od dětství. No a vypadá to, že ji mají oba fakt rádi, ale dělit se o ni nechtějí. ___ Je to takový pseudodokument, jakoby amatérskou kamerou. Dodává to tomu zajímavou dávku autenticity, ale nemá to zkrátka ten pravej dopad. Musím ale říct, že pár scén je tam fakt skéry. A právě těch pár mrazíků na zádech je třeba kladně ohodnotit.

Miloš Forman: Co tě nezabije… (2009)

Čas od času se jezdí podívat do Čáslavi. Naposledy tam byl, když se přejmenovávala ulice k poctě jeho rodičům, kteří zahynuli v koncentračním táboře. Je to ulice, kde v dětství bydlel a nyní nese jméno FORMANOVA.___Ten vám umí tak nádherně vyprávět o svým dětství. O tom, jak si naproti na plácku hráli s klukama v blátě a nebo fotbal. A jaký to tehdy všecko v Čáslavi bylo. A jak chtěl, aby tam jezdila tramvaj :).___Hrozně si ho vážím. Za ty filmy, za to, že sehnal auta pro film Dědeček automobil. Za to, že se prostě sebere a přijede. Za to, že k nám do kina posílá dopisy. Za to, že jsme si spolu potlachali. Za to, že doma mluví česky. A za to, že se nebál a tu díru do světa udělal :). A tak...

Good bye, Lenin! (2003)

Usnout a probudit se do jiného světa. Tak tohle teda ne! Aby synek zabránil šoku své maminky, která prokomatovala převrat, rozhodl se čipera udělat v bytě svého panelákového domu kapesní NDR. Usměvné drama s obrovskou, letící Leninovou hlavou :).

O zlatém pokladu (1994) (TV film)

Dívka z bohaté rodiny chce chudého chlapce. Z chuďase se se stane zbohatlík, protože byl poctivý a rozdavačný. Hamižný otec si uvědomí svou vlastnost a začne se kát. Druhá ctižádostivá dcera zůstane na ocet a její vysoké nároky se jí zúročí v nule. No... Typický obraz každodenního světa :D Ale ty písničky byly krásné, kostýmy malebné a to onikání... Mělo by se oníkat ve všech filmech :D To má budoucnost!