• Fantasy

Show Bennyho Hilla (1969) (seriál) odpad!

možná jsem divnej, ale tento seriál mě nenadchl, je to možná styl humoru, který mi není blízky...

Lucky Louie (2006) (seriál)

fakt parádní seriál, ke kterýmu jsem si našel cestu až s odstupen po prvním dílu, ale pak jsem se smál, až mi tekly slzy :)) fakt :)) jedna z nejlepších hlášek je "Bůh je jedna velká p**a :)))

Společnost mrtvých básníků (1989)

Tento film řadím mezi mých TOP 10. Jedná se příběh mladých studentů z chlapecké internátní školy Ameriky z poloviny 20. století. Když jsem viděl tento film poprvé, tak mě osobně velmi dojal. Vyučovací praktiky profesora Keatinga mě přišla naprosto fascinující, film má krásné prostřihy na krajinu na jaře, na podzim, v zimě. Líbí se mi na filmu jak ukazuje styl učení mladých bohatých mladých lidí na soukromé škole, jak jde všechno podle tabulek až do chvíle, kdy přijde učit nový mladý učitel se svým novým způsobem výuky. Je asi bohužel jasné, jak to může celé dopadnout. Ještě bych dodal, že jako zastánce původního znění + titulky, tak v tomto případě mě tento film baví více v českém znění. Viktor Preiss skvěle dabuje Robina Williamse. CARPE DIEM!

Jak ukrást Venuši (1966)

Krásný, idylický, naivní, ale kouzelný film s Audrey Hepburn. Toto byl můj první film s Audrey, který jsem viděl a hned jsem si Audrey zamiloval. Film je takový lehce napínavý příběh, který zahřeje na srdci každého fanouška Audrey, ikdyž je pravda, že je to vlastně příběh dvou zlodějů, co chtějí vykrást muzeum :) Člověk automaticky fandí opačné straně zákona, ale tady to tak prostě být musí. Audrey byla velmi nadaná herečka, filmů s ní jsem viděl celkem dost, ale tento je můj nejoblíbenější. Otázka je, jestli by mě tento film bavil i s jinou herečkou v hlavní roli, ale příběh je to dobrý, tak asi ano.

Přátelé (1994) (seriál)

Pro někoho možná okoukaný seriál, ale pro mě naprosto geniální relax. Je úplně super pozorovat vývoj všech 6 lidí, jak se vyvíjejí za těch 10 let, jak střídají zašedlé saka, za barevné košile, jak se mění humor, partnerské vztahy, rodinná otázka... Na tomto seriálu se mi líbí kvalitní humor, nikoho vyloženě nezesměšňuje. Je to seriál, který můžu pustit dětem a budu se s nimi dívat znovu.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Film, díky němuž jsem si pamatoval první jméno amerického režiséra. Na tento film jsem se těšil jak děcko (byl jsem děcko) a na VHSce jsem si ho užil poprvé a pak ještě několikrát. Pak znova na DVD, teď zase v HD. Líbí se mi více ta původní verze, ne Director´s cut, který je moc dlouhý a přidané scény film spíše zesměšňují (Terminátor, který se snaží napodobit úsměv na benzínce). Arnol je tu brutální a jeho hláška "I will back" je prostě legendární.

Zrození Planety opic (2011)

Pokud jste fanoušek staré ságy, tedy původních 5 filmů "Planeta opic" tak budete nadšeni. Konečně nám film odpoví na otázku: "Kde se vlastně vzala ta Planeta opic"? Už jako malý jsem přemýšlel, že přece není možné, aby opice převzaly vládu nad naší planetou jen tak. Pokud i vás trápí tato otázka, tak můžu zcela určitě doporučit právě tuto novinku, která mě v kině maximálně nadchla. Děj je akční, strhne vás do děje a pak zjistíte, že koukáte na závěrečné titulky a 2 hodiny utečou jako voda. Opice je sice animovaná, ale jinak by to asi nešlo. Považuji sebe za fanouška původní Planety opic a tento film mi chyběl k tomu, abych řekl: ANO!