• Fantasy

Hughova kampaň za ryby (2011)

Velmi zajímavý dokument, který ukazuje jak stupidní zákony dokáže EU vyplodit. Když jsem viděl první díl, byl jsem fakt v šoku, jak se zachází s rybím odpadem a ihned jsem podpořil Hugh Fish Fight a stále tomu nemůžu uvěřit, že kvůli legislativě se tak plýtvá jídlem. Druhý díl, který popisuje lov tuňáků a ukazuje, jak minimálně britské Tesco z nás kupujících dělá naprosté debily je taky mazec. A to, že si člověk může vybrat barvu lososa, dle přidaného barviva do krmiva pro lososy pěstované ve Skotsku - no mazec. Podporuji Hugha a moc mu fandím!

Užívej si, co to jde (2009)

dlouho jsem se tak upřímně nenasmál :) skvělá komedie, zvláštní styl filmu, ale kvalitní film... Ty Borisovi hlášky nemají chybu - chci být jako on: nemít rád lidi :)

Napříč vesmírem (2007)

Patřím k těm, kteří mají rádi muzikál Vlasy od Miloše Formana, když jsem si toto pouštěl, tak jsem nevěděl do čeho jdu, nějak se prostě ke mě na stůl přikutálel disk s tímto filmem... po chvilce jsem zjistil, že je to muzikál, pak že je z doby 60.tých let Ameriky, že je to i o hippies, protiválečných demonstracích, o lásce... Je to pěkný příběh a to, že jsou na celý muzikál použity jen písničky od Beatles, je prostě parádní. Nejen hlavní postava má velmi pěkný hlas. Za film (scénář, hudbu, zpěv) dávám 4 hvězdičky + 1 hvězdičku za výpravu a provedení :) Viděl jsem to na blu-ray na velké TV a je to barevný, "zhulený" a úletový. Paráda!

23 (2007)

Dávám tomuto filmu 3+1 hvězdičky. 3 hvězdičky za děj (z poloviny nudnější), scénář (druhá polovinu filmu zajímavá, konec super) a 1 hvězdičku za styl, jak je film natočený, fakt super. Tedy celkem 4 hvězdičky.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

He, ROY z IT Crowd ve sci-fi komedii o cestování v čase :)) dobře :)) je vidět, že se jedná o TV film, i ta délka neodpovídá kasovnímu trháku, ale dívat se na to dá. Je to tak 50/50. Jak humor, tak nápad, zápletka zajímavá, mě tam potěšila Anna Faris z Vřískotu. Nevím, jestli si i v originále udělali vtipný dialog na film Vřískot, ale v dabingu ano :) Dodíval jsem se do konce, občas se zasmál, ale dle mého je to prostě na 50/50 tedy i na 50 procent. Díky Anna Faris tedy 3 hvězdičky :) = 60 procent :))

Big Lebowski (1998)

nechci se dotknout žen a slečen, ale tyto křehké stvoření z mého okolí tento film prostě nechápou... a je to škoda, tento film patří mezi mých TOP 100 spolu s hláškou "Kdo mi pochcal tepich" :)) Skvělej Jeff Bridges, v českém dabingu skvělé hlášky :)

Zelená karta (1990)

Super komedie :) tento film patří k těm, které mám i zakoupené legálně :) znám celý příběh o Bronty na zpamět a stále si ho pouštím tak cca 1x za rok :) Mít tak byt, co měla Bronty... :) Líbí se mi i ta scéna, jak George hraje na klavír a povídá příběh hladovějících dětí... :)

El Dorado (1966)

Nemám osobně rád westerny, ale toto je srdcová záležitost :) Tento film jsem viděl poprvé tak v 8 letech, ale nějak mě chytnul, příběhem, postavama, celkově tím podáním... Nevím ani vlastně proč, ale tento film mám hrozně moc rád.

Vánoční prázdniny (1989)

Vánoční prázdniny jsou spolu s filmem Sám doma moje dva nejoblíbenější vánoční filmy. Mám ho doma v příšerné kopii :) udělal jsem si kopii z VHS na DVD, ale díky bohu za úžasný původní dabing :)) "Mám hlad jako herec", "Thněte si, thněte mi, polibte si, polibte mi" a tisíc dalších super hlášek :) Je to nejlepší vánoční film, který znám a k tomu ta super animovaná "znělka" - prostě paráda