Bull (2016) (seriál)

"mladej" z NCIS trošku zfotrovatěl. Nezbývá nic jiného, než si navléci taťkovský svetřík a akci vyměnit za seriozněji se tvářící postavu psychologa. Místo výborného odhalování motivů a osob z mimiky v seriálu Lie to me tu dostáváme divně složený tým vesměs neustále porušující zákon hlavně hackováním a skrytým psycho nátlakem. Po první sérii musím říct, že to není moc zábavné, případy jsou chaotické. Hodně kazí i naše neznalost soudnictví v USA. Ale nějak se na to kupodivu dá dívat a fandit Bullovi a jeho týmu. Nejoblíbenější postavou je jednoznačně hackerka, ale i ostatní postavy týmu jsou velice lidské.

Malá čarodějnice (2018)

Velice roztomilá pohádka jakou by konečně měli natočit po dlouhé době i čeští filmaři.

Mrazivá pomsta (2019)

prvních 60 minut je skvělých, karty jsou rychle rozdány a na scéně se objeví mnoho postav se skvěle načrtnutými osudy. Ať už se jedná o "lovce pokojských" či skvěle hrajícího Williama Forsythe. Bohužel konec je absolutně nezvládnutý střihově a scénáristicky. Ze zajímavých postav nakonec zůstanou jen zajímavé náčrty a všichni se mění v hromadu chaoticky a obyčejně vystřílených obětí. Jako by jste začali točit výborný áčkový film a po 2/3 vám došly peníze a skončíte mízerným videofilmem. Navíc Liam Neeson už dohrává po našlápnutém začátku jen jako vedlejší figura postižená lehkou mrtvicí.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Od 4. série mírný pokles trvající až do konce. Z temného světa kde si nikdo nemohl být ničím jistý se stala trochu bezzubě se tvářící seriálová jízda. Ubylo krve, sexu a hlavně se to celé posunulo z podívané pro dospělé na temnější pohádku pro mladší teenagery. Tvůrci si uvědomili, že stejně i přes rating 18+ jejich dílo sledují i děti. Celkově ale stále nadprůměrné.

Predátor: Evoluce (2018)

Pochválím kostýmy a technické zpracování. Zbytek je bída, kde se střídají napjaté chvilky s totálně nevhodným umístěním "vtípků". Predátor je pro mě synonymem napětí a soubojů s mimozemským tvorem a ne scifi komedií, kde si s logičností scénáře nikdo zjevně hlavu nedělá.

Castlevania (2017) (seriál)

První krátká série na rozkoukání a seznámení se s postavami je v druhé sérii rozjetá ve fantasy se skvělými hláškami Belmonta, tajemnými Kováři a bojem o Drakulův trůn s intrikujícími upířími generály.

Hellboy: Královna krve (2019)

Nemohu se ubránit srovnání s předchozími Hellboy a tohle je ve srovnání s nimi absolutní otřes. Tak přeplácaný scénář a příšerné scény plné vyloženě trapných příšerek nezachrání ani příjemně hrající David Harbour a ani stále sexy Milla Jovovich. Přiznávám že jsem nudou i pár částí filmu proklimbal.

Taboo (2017) (seriál)

Podivný pokus natáhnout to co by slušelo 2 hodinovému filmu do nekonečných 8 seriálových hodin. Bohužel veškeré pokusy o mystično vyzněly do ztracena a ve mě zůstal pocit, že jsem viděl příběh o pomstě podobný Hraběti Monte Christo.

Banda (2019) (seriál)

S odřenýma ušima na 4*. První 2 díly super kdy je nastíněný zajímavý svět a postavy. Pak najednou brzda, jako by se tvůrci zalekli přílišného hanění supráků. S velkými zvraty nepočítejte a mimo pár sympatických postav se další díly nic moc neděje a konec je prakticky bez konce. Vše je absolutně otevřené do další série.

Zabijáci Wu (2019) (seriál)

Překombinovaný mix fantasy, krimi a akce. Nakonec jsou všechny prvky nedotažené a nevyužité ať počáteční část točící se kolem Triády, tak i fantasy část věnující se čínské mytologii. Největším plusem seriálu tak jsou výborné souboje se skvělou choreografií. Ty samozřejmě Iko Uwais zvládá s přehledem, což se nedá říci o jeho hereckých kvalitách. Naštěstí se ale seriál hemží skvěle obsazenými herci počínaje skvěle bojující i hrající Katheryn Winnick, přes výborného Lewise Thana, Byron Manna a další... Potěšila i hostující Summer Glau jako vodní Wu.