Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Tím lepším jsou ve filmu vtipné "drsné" hlášky a skvěle hrající Idris Elba a Vanessa Kirby.. Tím horším je postavit padoucha, který by potrápil i Avengers, proti obyčejným lidem. Po vtipné a úžasném rozjezdu se film plácá mezi skvělou akcí a bezzubými scénami, kdy sledujeme 50 střílejících na nikoho. Doslova a do písmene kamera zabírá například v elektrárně ústřední trojici jak uniká a scéna je sestříhaná s prostřihy na desítky zloduchů pálících ze samopalů a přitom má trojice čas jak na pokec, tak i na poklidné nasedání do aut bez jediné prolétající kulky. Pak už jen útrpně sledujete např. pád vrtulníku a vozidla desítky metrů z útesu, aby se všichni v klidu vyhrabali z trosek do finále. Být to díl Avengers, dám klidně 4* za efektní počítačovou grafiku a akci a výborné hlášky.

Půjčovna masa (2018) (seriál)

Starý nápad v novém kabátě. A velice slušivém kabátě. Vizuální část připomíná Blade Runner. Temné syrové ulice a dilema týkající se nesmrtelnosti. Velice povedená choreografie soubojů a osudy jednotlivých postav se poměrně komplikovaně proplétají k sice nepřekvapivému, ale nikoli stupidnímu konci. Plusem je hotel Raven a recepční Poe, který mi svým závěrečným výstupem připomněl "Slzy v dešti".

Na špatné straně (2018)

Netuším proč je film taaaaaak strašně dlouhý. Nápad není zlý, Mel Gibson i Vince Vaughn výborní, ale ty nudné hovory v autě měly být o 60 min kratší. A nesmyslné závěrečné "dělení" nemělo hlavu ani patu.

Manžel na zkoušku (2018)

Vcelku povedený remake filmu z roku 1987. Anna Faris je i po čtyřicítce stále roztomilý blonďatý diblík a Eugenio Derbez hrál výborně. Vtipy sice obehrané a viděné už ve spoustě jiných komedií, ale ta romantika tam prostě je... Překvapením pro mě byly miniroličky Evy Longoria a Johna Hannaha. Zvlášť v jeho případě se až divím, že se ukázal jen s pár slovy textu.

Noční hra (2018)

Příjemná bláznivá komedie :-) v hlavě vám neuvízne, ale těch 100 min uběhne jako voda a pobaví.

Trojí hranice (2019)

Skvělé obsazení nemohlo zachránit pohádku o speciálních vojácích ze speciálních jednotek vedených speciálním kapitánem při kriminálním činu. Přitom se příběh rozjede velice věrohodně a začne vykreslovat jednotlivé postavy. Pak ale kapitán Batman začne spřádat skvělý plán, na kterém se pose... úplně všechno a postavy speciálních vojáků se změní v retardované skautíky. Pokud tohle předváděli v předešlých akcích, nechápu, jak se mohli dožít výsužby :-)

Špióni odvedle (2016)

Ucházející komedie s budoucí Wonder Woman. Na pošmourné odpoledne prima.

Shaft (2019)

Nejzábavnější ze všech Shaft filmů :-) Samuel, jeho syn i děda bezvadně hláškují. Ani Stallone s Arnoldem by nedokázali vyplodit tolik siláckých keců, co tohle trio. Je to samozřejmě celé v retro stylu a pobaví i první minuty filmu s digitálně omlazeným Jacksonem.

Rozkaz zabíjet (2016)

TV sci-fi film. Slušné efekty, scénář úplně jednoduchý a děj jasný od počátku až do konce. Na videokazetách v minulém století by to byl asi trhák :-)

Hra peněz (2016)

Slušný thriller kde jsou karty rozdané hned v počátku a sledujeme jen cestu a přerod moderátora pořadu k danému konci. Chemie mezi Julií a Georgem funguje stejně dobře, jako v Dannyho parťácích.