Národní třída (2019)

Škoda. Nechci být macho jako Vandamme, ale dokázal jsem se do jeho myšlení zvlášť z počátku vcítit a chápat ho. I mě bavili chlapské hospodské kecy. Ale zhruba po polovině filmu se už začaly vršit scénáristické nesmysly do nevídané výše a režie už ten konec úplně dorazila. Skončit celý příběh zhruba o 10 min dříve, určitě bych dal o * více. Ale promrhaný konec to prostě zabil. Čermák zahrál ale velice dobře a i Janečková. Ti ostatně víceméně celý film táhli sami, protože vedlejší postavy hráli opravdu na úrovni amatérského filmu. A znovu připomínám, že scénář a dialogy tomu určitě přispěly vrchovatou měrou.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Chtěl jsem se u filmu pobavit a přesně to se také stalo. Bláznivá jízda bláznivé Harley Quinn s o něco méně bláznivými, ale sympatickými parťačkami je výborným odreagováním. Dvě výtky přece jen mám. V druhé polovině filmu před akčním finále se objeví nudné pasáže. Nic co by výrazně film pokazilo, ale přece jen to srazilo hvězdu dolů. A druhou výtkou je poněkud "nudné" vyřešení závěrečného bosse. Ten byl ostatně velkou slabinou. Ewan McGregor byl neskutečně nudný a jeho pohůnci budili daleko větší hrůzu než jeho postava. Ale Margot Robbie si svůj part vyloženě užívala a i kdyby neměla tolik pomocnic, utáhla by celý film nejspíš i sama :-)

Blíženec (2019)

Nezajímavý scénář, trapné dialogy, žádný finálový souboj a dva nudní Smithové. K tomu jedna velká auto-motocyklová honička, která by slušela spíše sérii Rychle a zběsile. Nakonec to nejlepší byl herecký výkon Elizabeth Winstead, která s přehledem přehrála všechny ostatní.

Dva papežové (2019)

Trochu jsem se rozmýšlel zda se na film podívat. Moje argumentace o čem může být film, kde hlavní role hrají dva starci hrající dva církevní starce? Nakonec jsem ale dostal úchvatné odlehčené přemýšlení o životě, církvi, našich chybách, které se nevyhýbají nikomu. Dramatické až depresivní chvíle se střídají s úsměvnými záběry a totéž se týká i mluveného slova. Zvláště Jonathan Pryce mě svým pojetím papeže Františka uchvátil. Nádherný počin tv stanice Netflix.

Hodinářův učeň (2019)

Spíše jen deklamující text než hrající Michal Balcar docela sráží chuť se na pohádku dívat. Naštěstí ale vedlejší postavy hrají výborně. Viktor Preiss je jako hodinář-Harpagon úžasný, Plesl a Neužil nehrají špatně, ale Plodková si prostě svou roli vyloženě užívá. Výrazným líčením očí, zkaženými zuby a kývavou chůzí připomíná Jacka Sparrowa a její hlas podnapilé salámistické puberťačky je skvělý. Díky ní nemohu jít s hodnocením níže i když scénáristicky se o žádný zázrak opravdu nejedná...

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008) odpad!

Od scénáře, přes digitální efekty až po výběr herců je všechno špatně. Být mi 13, dám možná jednu hvězdu za 2 minutovou scénku s obnaženými děvčaty :-)

Legenda o drakovi (2015)

Zapomeňte na fantasy. Tohle je prostě vizuálně hezká romantická pohádka s minimem humoru. Určitě osloví náctileté děvčata a neurazí ani další ženské divačky. Více humoru a alespoň trochu soubojů by místo sladkobolného rozjímání určitě neškodilo a získalo by to i nějaké nenudící se mužské diváky....

Terminátor: Temný osud (2019)

Nenásilné sloučení mladé dvojice se stárnoucí gardou z původních dvou Terminátorů se tvůrcům mimořádně povedlo. Všech pět (počítám i Gabriela Lunu v roli "zlého" terminátora) hlavních postav odehrálo svůj part na výbornou a v oku se mi při důstojném Arnoldově loučení s rolí objevila i slzička. Filmu k plnému hodnocení chybí jen trochu překvapivější scénář. Vše jelo ve starých vyzkoušených kolejích a žádného napínavého zvratu se nedočkáte. Prostě výborná klasika od počátku do konce.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Téměř 3 hodiny nudy o ničem. Není to ani životopisné a možná to řekne cosi o době Američanům, ale určitě ne mě. A závěr určitě nebyl hodný památky zesnulých při Mansonově masakru. * hvězda za výborné výkony herců, ale to ostatní byl prvotřídní odpad.

6 underground: Tajné operace (2019)

Sportovní auta, luxusní loď a miliardářské ubytování je na filmu to nejhezčí. A ještě občas nějaká vtipná hláška. Jinak je vše špatně počínaje výstředním nudícím se miliardářem, přes zběsilou akci sestříhanou ze samých nesmyslně neuvěřitelných scének. Miliardářovy plány jsou plány 5 ti letého caparta a "kupodivu" jediná naplánovaná věc nevyjde tak jak má.