V zajetí kouzel (2015) (seriál)

Zapomeňte na roztomilost Harryho Pottera. Kdo se nechá chytit do sítě tohoto seriálu (upozorňuji že první i tak dobrá sezona je nejslabší), ten jen zírá jak skvěle se vyvíjejí jednotlivé postavy. Děj seriálu je v každé sezoně (a vlastně i díle) zcela nepředvídatelný a přerody jednotlivých postav jsou excelentní. Jako heterosexuál musím vyzdvihnout Summer Bishil, která mě okouzlila a stala se mou platonickou láskou :-) Ovšem nejlépe zahranou a mnohavrstvou postavou je úžasný Hale Appleman. Ten by si zasloužil jednoznačně Emmy.

Perfektní den (2015)

Obdivuji humanitární pracovníky ve válečných konfliktech. Úplně skvělý Del Toro a den, z něhož bych nechtěl prožít jedinou vteřinu.

Vražda na jachtě (2019)

Slušný TV film, který vám v paměti určitě neuvízne. Na crazy komedii málo bláznivé a vtipné a jako parodii na A. Christie málo detektivní.

Úžasňákovi 2 (2018)

pořád vtipné ale stejné jako jednička. 14 letý odstup od orvního dílu tomu jistě neprospěl.

Podfukářky (2019)

Podvodnické filmy mám rád a tenhle je díky Rebel Wilson i zábavný. Její obhroublý humor nikdy nesklouzne do vulgarity a i sázka obou podvodnic má vtipnou pointu.

Prací automat (2019)

Osobně mi film absolutně sedl jak výbornými hereckými výkony Streepové, Oldmana a Banderase, tak i bezvadným stylem vyprávění jednotlivých zákonitostí tohoto "byznysu". Obyčejný člověk prostě jen zírá jak se z ničeho tvoří obrovská impéria napříč celými kontinenty a jak se dá zázračně prát peníze, měnit prakticky z hodiny na hodinu účetní hodnoty miliónových firem na 0. A to vše zvládne pár bílých límečků často i zcela legálně v různých částech světa.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Muži v černém byly vždy snůškou více méně vtipných setkání s mimozemšťany. Jistě nikdy Země nebude centrem setkávání všeho života ve vesmíru, ale určitě někdy přijde doba, kdy nás nějaká mnohem vyspělejší civilizace najde a v lepším případě skončíme jako indiáni po vpádu osadníků. Po krkolomném představení úvodní dvojice už film jel ve starých kolejích. Další zničení Země na obzoru a další záchrana. Scénář nepřináší nic nového, ale stejně se člověk pořád baví (tedy vyjma otravné figurky Pěšáka). Určitě to není žádný propadák, jak bych podle hodnocení ostatních čekal, ale ani to není žádný nezapomenutelný zážitek. Slušné 3*

Stan a Ollie (2018)

Oba herci doslova excelují v rolích svých slavnějších předchůdců. Úsměvně smutné rozloučení s idoly mého raného dětství. Show must go on ...

Král (2019)

Zdařilý popis života a politického dění v počátku 15. století v Anglii. I vcelku slušné a místy i reálné zpracování bitvy u Azincourtu. Výkony herců jsou přirozené a skvělý výkon v miniroličce předvedl Ben Mendelsohn jako francouzský král Karel IV zvaný Šílený. Zklamáním byla role syna krále Karla IV v podání Roberta Pattinsona. Ne že by špatně zahraná. Jen se vůbec do realisticky se tvářícího filmu nehodila. Pomineme li historické překroucení faktů (bitvy u Azincourtu se nikdy nezúčastnil), větším zklamáním byla jeho nerealisticky až futuristicky působící naleštěná zbroj. Ta by se hodila do fantasy filmu či pohádky.

Joker (2019)

Předem oznamuji, že nízké hodnocení dávám hlavně proto, že jsem se šel do kina pobavit a místo očekávaného komixu ze světa DC jsem dostal těžkou psycho sondu narušeného člověka, ze které mrazí. Výborně zahraná postava Zazie Beetz stejně nesahala ani po kotníky tomu, co předvedl Joaquin Phoenix. 100 x znásobil odpornost císaře Commoda z Gladiátora a za hrůzostrašnou přeměnu by si Oskara jistě zasloužil.