Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Daleko vtipnější partička než jakákoli skupinka z kriminálek CSI,. Neberou případy a vyšetřování až tak vážně. Tak se i brutální a krvavé zločiny podávají ve snesitelné formě bez nechutností.

Událost (2010) (seriál)

seriál který skvěle udržuje napětí přenášené z dílu na díl bez hluchých míst, výborný mix thrilleru a scifi

Bonanza (1959) (seriál)

krásná vzpomínka na dětství a sledování rakouské stanice ORF v černobílém provedení, rád bych si to znovu shlédl

Pravidla zasnoubení (2007) (seriál)

vtipný a příjemný sitcom, který v druhé sérii s příchodem Timmyho výrazně přidal na kvalitě.

Saltová (2010)

agent Bourne v sukních a velice svižná akční jízda. Nic objevného, ale ani chvilku jsem se nenudil. To i přesto, že mě pohled na přehnaně vyzáblou Angelinu zdaleka tak nebaví jako když předváděla akční kousky v Tomb Raider.

Jonah Hex (2010)

V posledních pár letech se vyprodukovala filmová studia až příliš mnoho filmů s komiksovými hrdiny. Mezi těmi s velkými rozpočty a zvučnými jmény (Iron man, Superman, Thor, Avengers) působí Jonah Hex jako chudý béčkový bratříček. V každém případě jsem s filmem zabil čas sychravého odpoledne a .... NENUDIL jsem se! Paradoxně byly největším plusem tohoto akčního filmu scény, kdy Hex nebojuje, ale suše hlásí a glosuje svou filosofii života a světa.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Nejsem žádný extrémní propagátor Greenpeace, ale chvílemi mě mrazilo a hlavou mi brouzdala myšlenka, že by lidstvo mělo opravdu tuhle "návštěvu z kosmu" zažít. Sci-fi film kde je nepřekonatelný vetřelec z vesmíru a přesto nezklouzne do akčního klišé se najde málokdy a z červeného očního světélka obříka mi naskakovala husí kůže. Chci být lepším člověkem...

Ocelová pěst (2011)

Kdo neviděl filmy Rocky a Over the Top, může si s klidem přičíst *. Pro nás ostatní vizuálně krásná, ale drahá podívaná bez nápadu. Rádoby rodinná podívaná se snaží kráčet směrem náhrady potu a krve v akčním snímku za olej a plech, ale co to je za podívanou pro děti?

Ted a spol. (2009) (seriál)

Absurdní parodie na firemní management prošpikovaná bláznivými vynálezy. Škoda nesympatického Jay Harringtona v roli Teda. Ale zbytek kolektivu je v ženském podání sexy a neskutečně zábavní vývojáři jim skvěle sekundují nerdským humorem.

Tři mušketýři (2011)

Pokud se chcete alespoň trochu bavit, okamžitě vypuďte z hlavy všechny myšlenky nejen na všechny předchozí filmové adaptace, ale hlavně na knižní předlohu. Další americká "vykrádačka" duševního vlastnictví a slavných knižních postav. Kdyby se film jmenoval např.: "Vzdušní piráti" a hlavní postavy dostaly běžná jména, byl bych daleko shovívavější a bavil se víc. Takhle jsem v některých pasážích bezmocně skřípal zuby a nevěřícně zíral, kde jsou hlavní ingredience příběhů Tří mušketýrů. Čest, přátelství, odvaha... Abych nebyl jen škarohlíd. Sexy představitelky Milady (M. Jovovich) a Constance Bonacieux (Gabriella Wilde) oko potěší. Výborné kostýmy počínaje drsnou kombinací černé a rudé u uniforem kardinálových stráží, přes sexy spodní prádélko ve zlodějské scéně Milly Jovovich až po elegantní módu Orlando Blooma v roli vévody z Buckinghamu. Ten je pro mě jednoznačně nejpříjemnějším překvapením filmu. Buckingham v jeho podání je charismatický, sebevědomý, vtipný a zcela zastiňuje evropského intrikána Richelieu, který byl až doposud v každé adaptaci temnou stranou síly. Stručně... Vizuální pastva pro oko, občasné polechtání bránice, ale totální výplach mozku.