Černočerná tma (2000)

Za pár korun hooodně muziky. Myslím, že ani sami tvůrci nečekali vznik kultu jménem Riddick.

Ruský dům (1990)

Kdo nezažil blížící se konec studené války a rozpad SSSR, film plně nepochopí. Lehce romantické špionážní drama, ve kterém Sean Connery a Michell Pfeiffer profesionálně táhnou film k poklidnému konci.

První rytíř (1995)

Filmové hvězdy, legendární příběh, ale nějak to spojení nefunguje. Film se táhne pomalým tempem jakoby Jerry Zucker nevěděl k jaké straně se přiklonit... Nakonec nevyhraje ani romantika, ani dobrodružství a bohužel ani divák.

Outland (1981)

Vesmírný sci-fi western s krimi zápletkou. Za podívání rozhodně stojí, ale vracet se k němu často nebudete.

Skála (1996)

Výborný akční thriler za 4 hvězdičky, plus jednu navíc za výkon v té době 66 letého Seana Connery.

Krvavý sport (1988)

Klasika žánru a mé první setkání s Bolo Yeungem. Dodnes mi zní v uších: "Kámen neudeří zpět." :)

Tuxedo (2002)

Jackie jako čínský Bond boduje a narozdíl od Johnyho Englishe k tomu nepotřebuje prolézat výkaly v toaletách či odhalovat nahé zadky biskupům...

Sin City - město hříchu (2005)

V prvé řadě si divák musí uvědomit, že jde o zpracování výborného komiksu Franka Millera. Díky režii a střihu o zpracování věrně navozující temnou a brutální atmosféru původní předlohy. Je vidět že si herci zahráli své party ať kladné či záporné s opravdovou chutí. Půl hvězdičky navíc za výkon M. Rourka a sexy blond Jessicu Albu.

Skladiště 13 (2009) (seriál)

Jsem rád, že hodnotím seriál až po 3 serii. První serie 60%, druhá 70%, třetí 85%. Od počátku zajímavé téma plné tajuplných možností se podařilo tvůrcům právem dostat během 3 let na přední místo v seriálech vytvořených pro stanici Scyfy. Velké plus znamenalo doplnění týmu Skladiště o postavu Claudie (Allison Scagliotti) a skvělou „zlounku“ H.G. Wells (Jaime Murray).