Rocky Horror Picture Show (1975)

recept jak namíchat kvalitní 4 hvězdičky: Vezmi oskarový Moulin Rouge, přihoď 15-20 pacientů z psychiatrické léčebny, vypreparuj přebytečnou romantiku a naopak přidej scifi-horovou omáčku s odkazy na klasiku žánru. Třešničkou na pomyslném dortu je dokonale úchylácký Tim Curry a sexy mladá Susan Sarandon.

Kung-fu mela (2004)

čínský kung fu "Matrix" s klišé dotaženými k absurdní dokonalosti, být ještě v hlavní záporné roli zabijáka Bolo Yeung, neváhal bych s 5 hvězdami :-)

Vyměřený čas (2011)

Bonnie a Clyde z budoucnosti kradou čas, ale mých 5 hvězdiček neuloupí. Ale 4 si určitě zaslouží. Hlavně za výborný nápad s časem, který by si zasloužil zajímavější kulisy budoucnosti, než obyčejné dnešní automobily a ulice.

Tři mušketýři (1993)

Mí oblíbení herci působí jako mušketýři sympaticky, ale ... Střílení z bambitek jak ve westernu a absolutní neznalost scénáristů jak historických faktů, tak i románu A. Dumase, z filmu dělá americký paskvil. Ti kdo nemají rádi Sheena, Sutherlanda, Donnella a Platta si s klidným srdcem mohou odečíst z mého hodnocení 2 hvězdičky.

Telefonní budka (2002)

Při prvém sledování se vám napětím tají dech a čekáte co se z nevinného zvednutí telefonu na rušné ulici vyvine. A já rozhodně nebyl zklamán. Netřeba stomilionový rozpočet a tisíce komparsistů. Stačí nápad a Joel Schumacher, Colin Farrell a Forest Whitaker. O výsledné napětí a zábavu je excelentně postaráno.

Lovec policajtů (2001)

Přemýšlel jsem proč je pro mě tento film o hvězdičku lepší, než ostatní Stevenovi nejlepší filmy. A nakonec jsem pochopil. Daleko víc humoru mu jen prospělo. Konečně si dokázal dělat legraci ze svého drsňáctví a zašel si s tím problémem i k psychologovi :)

Machete (2010)

Jeden béčkový záběr za druhým, jedno béčkové klišé za druhým a pokud nečekáte sofistikovanou sondu do psychologických hlubin jednotlivých postav, budete se áčkově bavit a vzpomínat na porevoluční hltání videokazet s touto tématikou.

24 hodin (2001) (seriál)

Hodnocení po všech sériích: originální, napínavé a hlavně drsné, jistě že kvalita má někdy klesající a jindy stoupající tendenci díky protahování na 24 dílů v každé sérii. Ale tvrdohlavé hledání pravdy s velkým počtem osobních obětí, to je prostě Jack Bauer a nikdo jiný. Zvraty působivé a ani politici a presidenti nesmí lidem lhát beztrestně... Tedy bohužel jen v USA :-)

xXx (2002)

Začátek se tvářil jako áčkový akční film s kvalitním obsazením. Počáteční chlapácké hlášky Vin Diesela zněly patřičně drsně. Ale najednou se z toho vyklubalo hrozné béčko plné trapných a podivných kaskadérských výkonů.

Riddick: Kronika temna (2004)

Slušný nápad na volné pokračování dobrodružství postavy jménem Riddick. Hezky zpracované, dobré výkony herců, ale kdoví proč to nefunguje zdaleka tak dobře jako Černočerná tma.