Hra o trůny (2011) (seriál)

Už od začátku dramatem napěchovaný příběh. Krásně ztvárněné myšlení postav, jako kdybych věděl co od nich očekávat. Ve Hře o trůny je velké množství lidí, až v tom pomalu začíná být zmatek. Pro hlavní dějovou linii si ale stačí zapamatovat pár obličejů a je vystaráno. Od nějakého pátého dílu už ale postavy začínají promlouvat do duše. Zapamatoval jsem si každou. Ke konci první série pár zvratů. A začalo to být ještě zajímavější. Otevřel se nový příběh, hrdinové se od sebe oddělili a zažívali každý něco jiného. Až to vyvrcholilo k epicky seriálové bitvě na konci. Vidím, že Hra o trůny není nízkorozpočtová kravina, tenhle seriál je vyladěný do posledního detailu. Po vizuální stránce je práce taky odvedená dobře. A herci odvádějí skvělou práci, Peter Dinklage a jeho postava spolu splynuli, postava Tyriona Lannistera je bezkonkurenčně nejlepší z celého seriálu. Scénáristi, maskéři, kameramani také odvádějí výbornou práci.

The Collection (2012)

Druhý díl masakrovacího hororu o sběrateli nabírá jiné obrátky. Už jde o akčnější horor. Všude zbraně, střílení, mlácení. Drsné řeči, nadávky a kupa idiotů. Už jsou tu lepší záběry, efekty zranění už vypadají mnohem lépe věrohodně a nepůsobí amatérsky. I důvod proč se to všechno děje má hlavu a patu a o něco jde. Hlavní postavy mají motivaci, proč to všechno podstupovat. A ten konec byl skvělý s nadmíru efektivní hudbou.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Hugo není tak zajímavý na to aby měl aspoň tu nominaci na Oscara za nejlepší film, ne. Bohužel jeho největší kvalitu přebíjí scény. Kvalitní jsou efekty a kamera. Scény jsou nudné a špatně zpracované, nuda je hlavně v dialozích. Střih je hodně slabá záležitost a silná slabina, nevím kdo to tak slabě a možná až nepřehledně sestříhal. A slabí dětští herci. To byl opravdu špatný výběr. Asa Butterfield a Chloë Grace Moretz prostě nefungují. Jde to vidět na scéně v kině, když je hlídač chytí. Jejich výrazy a jejich gesta, nevypadá to ani trošku dobře. Já se prostě nudil, Hugo mi nic nenabídnul. Děj mi nepřijde ničím výrazný.

SuperStar 2013 (2013) (pořad)

Vůbec nic, nic, nic správně. Všechno je špatně. Debilnost Novy doopravdy nechápu. Jak tohle někdo může vypustit do světa? Ten neuvěřitelně trapnej komentář okolo, falešné rozhovory mezi účinkujícími bych ještě pochopil, ale že mluví takový sračky. To jak Nova jede do hasičárny za nějakou hnuskou, která neumí zpívat je moc krásný, ale o co sakra jde? Hudební soutěž naprosto o ničem. A vrchol trapnosti je porota, Farna vždy souhlasní s verdiktem svých kolegů a nikdy neřekne svůj názor, protože tomu hovno rozumí a jak se chová? Nova jí dá za úkol dělat ze sebe píču za peníze, ale abych dělal to co ona by se asi nedoplatili. Nevím jak to může vydělávat peníze, ne sledovaností ale smskami v závěrečném hlasování. Nikdo normální přece nemůže do Novy poslat peníze. Bože, že já se na to koukal.

Jurský park (1993)

Uznávám Stevena Spielberga kvůli pár filmům, tohle je jeden z nich. Dokázal si poradit s dobrodružným filmem o dinosaurech, který je zasazený do současnosti. Vizuální a zvukové efekty, řvoucí dinosauři, jako kdyby to bylo doopravdy. To celé je doplněné nezapomenutelnou hudbou Johna Williamse. Jurský park vyplňuje příjemný herecký arsenál. A zápletka na mě hodně zafungovala.

127 hodin (2010)

Jak to tak může vypadat když uvíznete na 127 hodin kdesi Utahu. Jo mě by začalo hrabat, zkoušel bych všelijakou zábavu. Možná bych přitom bláznění přestával myslet na bolest v ruce. To je v životopisném dramatu 127 hodin zastiženo. A velmi zdařile, hlavně díky Jamesovi Francovi, který neodvedl výkon hodný mistra, ale do své role se dokázal vžít natolik, že jsem si myslel, že to vše doopravdy prožil on. Zdařilý snímek.

Sněhurka a lovec (2012)

A nedopadlo to špatně. Sněhurka a lovec hrají hlavně na prostředí vytvořené vizuálními efekty. Dále je hlavní Charlize Theron, která je uvěřitelná čarodějnice. Jsem rád, že se zapojila i smrt, ale mládeži přístupný film nikdy nedokáže udělat smrt pro akční fantasy dobře. Celý snímek mě ale bavil a rád jsem ho dokoukal. Chris Hemsworth neměl sice nijak extra velký prostor, ale jde vidět, že špatný herec není. A taky hezký zvrat co se týče pohádkového polibku.

Méďa (2012)

Skvěle naladěná letní komedie s velikou troškou vulgarismu, tak to má taky být. Méďa je jako film odvázaný a nebojácný. Po celou dobu trvání jsem se smál a to hlavnímu duu. Příběh je tuctová záležitost. Po vizuální stránce je Méďa je uspokojivý pro filmový zážitek. Hrozně se mi líbila scéna, kde se pere John s Méďou, Mark Wahlberg si tu scénu "musel" užívat, když se pral ve skutečnosti s ničím a vypadá to jako věrohodná rvačka. Tohle je ten tip komedie na odreagování.

85. Annual Academy Awards (2013) (pořad)

O většinu zábavy se postaral moderátor Seth Macfarlane, jen jsem čekal že bude předávání na hodně větší úrovni. Ale Sethovu zábavu chápu a myslím, že i mnozí na předávání. Já si přenos užil, i výstupy zpěváků. Taneční vystoupení Charlize Theron ♥ Herci zde měli bohužel chudé proslovy, na glóbech se s nimi předvedli lépe, ale čas všechny tíží. Líbil se mi, asi jediný delší a procítění, proslov Bena Afflecka, který si toho ocenění pro jeho film doopravdy váží, bylo to na něm znát. Co se týká ocenění jsem spokojený až na nejlepší film, stojím si za tím, že to měl dostat Pí. A Quentin měl dostat aspoň tu nominaci na režii.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

How I Met Your Mother má ode mě stále pět jen ze soucitu. Krásných pět sérií, opravdu skvělé komediální i emociální dílo. Když nepočítám neuvěřitelně časté kopírování Přátel. Barney je vtipná a zajímavá postava. Neil Patrick Harris dokáže Barneyho bravurně zahrát. Potkat ho na ulici, tak si beru podpis od Barneyho a ne od Neila. Opravdu v každém díle se najde kus dobrého vkusu. Kolikrát jsem se nemohl přestat smát. Všechny postavy jsem dokázal snést. Každá postava měla svůj prostor. Šestá série už útočí spíš jako emociálně vypjatý sitcom. Od sedmé série začíná kvalita upadat, opakované vtipy, nepřehledné scény. To je za tři hvězdičky. A ta osmá? To je vyloženě ostuda, smát se dá u dvou dílu. Snad každá scéna je předvídatelná a nejde vidět žádná snaha o nějakou originalitu. Postavy mi už začínají lézt na nervy. Celou dobu trvání seriálu mě štval Ted, teď je ale nejmíň otravná postava. Změna chování postav brání hercům se do role vžít a začíná s nimi být nuda, řeč je o Barneym. Jde nádherně vidět kam až dokáží sáhnout peníze, v nejlepším se má přestat, jak to bylo u Přátel, tohle je ale jako čtvrtá a nejvíce zbytečná série Útěku z vězení. Už toho je dost, nebaví mě čekat na Tedovu manželku, při jeho vyprávění už si neopakuji, když se to už dozvím, začalo mu to být jedno. A co je nejhorší, devátá série je ohlášena. Pět hvězdiček tedy zůstává ze soucitu k prvním pěti řadám.