Drž hubu! (2003)

Hrozně výživná komedie. Drž hubu dokázalo nasytit, tedy zabavit. Postava Kentána (Quentina) mi přirostla k srdci, takový hodný idiot. Celou dobu jsem se smál a žasl nad tím, jaká jsou Jean Reno a Gérard Depardieu dvojka. Oba dva po celou vykřikují nesmrtelné věty. Neznám nikoho kdo nezná: "Ruby, hóvno!"

Mumie (1999)

Úchvatné, tajemné, akční, Mumii jsem dříve žral. A cítím tu nostalgii. Z dnešního pohledu je to stále bomba. dobrá podívaná s průměrnou zápletkou. Jde tu hlavně o temnější scény. Taky vtipné scény. Film Mumie je prostě letní bomba. A zábavní i příjemní herci, hlavně uvolňovač napětí John Hannah, Brendan Fraser a krásná Rachel Weisz.

Hulk (2003)

Ang Lee ukázal, že si umí poradit i s odlišným žánrem, než na který je zvyklý. Bohužel mu kazí scénář. Příběh není nějak závratný. Dialogy nejsou sice špatné, ale nedokáží si pořádně udržet pozornost. To trochu kazí dojem. Hulk není pořádný Hulk, není tak agresivní, nemírumilovný. Ten má být prostě totálně nasranej. Mě to tady tak nepřišlo. I tak mě to bavilo a jsem celkem nadšený.

Černobílý svět (2011)

Opět jsem narazil na krásný film. I krásně provedený, natočený v hezkém prostředí a s příjemnými herci. Ten příběh o chudácích služkách, má něco do sebe. Ve filmu je poměrně dost postav, ale i tak si stačí najít své místo. Postavy dokázali zapůsobit takovým způsobem, že mi bylo hrozně líto postavy, kterou skvěle ztvárnila Jessica Chastain. Ta měla dostat toho Oscara. Je tu naprosto uvěřitelná, jako kdyby to byla doopravdická postava s touhle tváří. Myslím, že Černobílý svět Oscara za nejlepší film klidně získat mohl a zaslouženě. Jedná se totiž o kvalitně odvyprávěný příběh ze života. A jako jeden z mála případu se mi líbí český název.

Bourneovo ultimátum (2007)

Třetí díl je jednoznačně nejlepší film z trilogie. Jak už prvky, tak samotným dějem. Obvykle rychlý, ale přehledný střih. Rychlá, ale přesná kamera. A dobře provedené záběry, například když Jason skočil ze střechy do okna. U Bourneova ultimáta nechyběla ani akce a hlavně pořádné napětí. Zase stylové momenty, když Jason jako ve dvojce sleduje Pamelu, mě se to prostě hrozně líbí. A konec byl pro ukončení trilogie napjatý. Když začala hrát předělaná verze Extreme Ways trochu mě to zamrzelo. Jelikož se mi líbil i čtvrtý díl bez Jasona, chtěl bych pětku s ním a Aaronem jak nakopávají všem prdel.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Komentář k s05e24,25. Quentin dokáže i do dávno rozfofrovaného seriálu vtrhnout jeho styl, jeho šarm. Zbytečně dialogy postav, Quentin to umí zařídit tak, aby to vypadalo skvěle. Záběry, které si sám žádá jsou zajímavé, divil jsem se, že s nimi uspěl i u tohohle seriálu. Celkově nápad tohoto dvojdílu byl skvělý s hodně předvídatelnými zvraty, ale ztvárnění tu předvídatelnost překonalo v zajímavost.

Bournův mýtus (2004)

Druhý Bourne už je mnohem lepší. Na začátku jde o emocionální napětí a postupem času jde zase o akční drama. Postava Bourna už je sympatičtější a vedlejší postavy nevadí. Rychlý střih mi ve druhém díle nevadil a byl už přehlednější. Když zrovna není střih a je delší záběr, jde vidět že kamera není špatná. Příběh je tu rychlý a drsnější. Jason je totiž naštvanej. To už vypadalo mnohem lépe než v jedničce, kde byl takový ustrašený. A hlavně dvě scény, kdy Bourne sleduje Pamelu a na konci ohromí, do toho střih a hudba, tyhle scény jsou hodně efektivní.

Sinister (2012)

Nepřesvědčivý a příliš ukecaný horor. To je ta chyba, moc, moc a moc se kecá. A to zbytečně, odbočeně od hlavního děje. Ty dialogy jsou nezajímavé a kvůli tomu si Sinister ztratil mou plnou pozornost. Nejzajímavější na tomhle hororu jsou asi scény s dětmi a když Ellison kouká na film. Příběh nic extra a natočeno je to průměrně. Konec mě teda nijak nepřekvapil a neuchvátil. Takže jsem viděl další tuctový horor.

Agent bez minulosti (2002)

The Bourne Identity je skvělá žánrovka. Dá se u něj vydržet a a bavil mě. Ale bohužel, někdy převažovali chudé scény. Rychlý střih se mi líbil, ale když byl opravdu v každé scéně, začalo mě to trochu štvát. Jinak nápad na příběh je geniální a herci zvládnutý. Prostředí ve kterém se natáčela jedna z konečných scén je vybráno skvěle a dolaďuje to atmosféru dvou po sobě jdoucích agentů.

Mama (2013)

Mama je další příklad toho, že horor může být proveden jako průměrný film a ne jenom jako blábol. Lékařské prostředí tvoří zajímavý děj pro celý film a zároveň otevírá bránu pro to co se děje v domě, kde se to všechno odehrává. Lekací scéna je asi jen jedna a zbytek tvoří digitální Samara. Jediná postava která působí aspoň trochu strašidelně je Victoria, kvůli scéně s doktorem. Dobrá podívaná.