Odporná hra (2011)

Ze začátku jsem myslel že je to jen další horor ve stylu Saw, Vile má ale něco navíc. Má celkem dobré odůvodnění proč se ty lidi mají mučit. Nejde jen o nějaký nesmysl, kde se lidi zabíjejí. Vile si hlavně dokáže svou zajímavostí udržet pozornost. Jen mi vadili horší herecké výkony a ta snaha o drsný konec.

Jedna ruka netleská (2003)

No konečně kvalitní český film, který pochopí i diváci jiné národnosti. Příběh je dobře proveden na pravé komediální úrovni. A hlavně tady byl humor, který každý a pochopí a rád se mu zasměje. Macháček a Trojan jsou naprosto uvěřitelné postavy, dodali tomu ještě větší kvalitu.

Requiem za sen (2000)

Tady se nic extra nekoná. Nic mi tady nepřišlo zajímavé, postavy jsou pro mě tuctové a ne nějak zvlášť odlišené od těch v jiných filmech. Tedy nic výjimečného. Zase jsem se ale nenudil a to jen díky roli, kterou ztvárnila Ellen Burstyn. Marlon Wayans ale taky nebyl k zahození. A chválím vynikající hudbu. Celkově film volá dojmem feťák, feťák a feťák.

Fontána (2006)

Fontána otevřela pro mě nový způsob vyprávění. A to zajímavou formou. Ale to nejlepší na tomhle filmu není tak samotný příběh, který toho moc nenabízí, ale herci a hudba. Ta hudba ve mě vyvolala velikou pozornost. A Hugh Jackman odvedl skvělý výkon, hlavně byl v každé odlišné scéně uvěřitelný.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Pěkně natočené sci-fi, které dokáže zabavit každou generaci, nevím koho by tahle zajímavá oddechovka měla urazit. Vizuálně si snímek vede taky hezky. Den, kdy se zastavila Země nabízí i zvládnutou režii. Výběr míst a nastavení scén, s tím si dal Derrickson práci. V čele příjemní herci.

Jeskyně (2005)

The Cave nenabízí žádnou novou dimenzi dobrodružných hororů, ale jen průhlednou béčkovou podívanou pro všední večer. Mě to nijak nepřesvědčilo, že jde o "ten lepší" snímek, spíš to považuji za zbytečnost, bez které by se filmový svět obešel. Příšery, nebo bůh ví co to bylo nebyli sice udělány mistrovsky, ale jako důvěřivá věcička si to vystačili. A herci, ty radši osobitě nehodnotím, protože bych asi musel snížit hvězdu.

Patrola (2012)

To je zase jednou kulervoucí bomba! Nevím jestli to takhle vypadá ve skutečnosti, co je na příběhu založeném na dvou opravdivých policistech pravdy, ale tohle byl strhující krimi film. Jediné co mi vadilo bylo neustálé "fuck" a podobně, po chvíli už mi to začalo lézt na mozek. Policejní výjezdy byli nápadité, s hlavou a s patou, neměli prostě chybu. A konečná dvacetiminutovka, to se snad ani nedá pořádně popsat. Čekal jsem klasiku, že ty správní přežijí. Ale pak nastal zvrat, po něm další a po něm další. Opravdu precizní konec, takhle to má vypadat. A chválím znamenitou kameru.

Mrtví a neklidní (2013)

Jsem rád že Warm Bodies není další Stmívání, je to romantický film se vsuvkami vtipu a má zapeklitý příběh. Jak se dokáží zombie měnit zpět v lidi a cítit okolo sebe lásku, moc nejsem na slaďáky, ale je to vážně povedené a originální. Zombie film, který ukazuje, jak nemrtvý myslí, co je uvnitř bolí a co nebolí. Povedl se i make-up.V čele v příjemnými herci. Tedy kromě Analeigh Tipton, která mě zase nesmírně štvala.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Tady se teda Quentin netrhnul. Pár Tarantinovských dialogů zaznělo, ale jako typickou Tarantinovku bych Grindhouse neoznačoval. A ty holky mě už štvaly, jeho filmům prostě sluší mafiáni nebo zabijáci a ne ukecaný krávy. Ale překvapil mě, jak si dokázal poradit s trošku odlišným žánrem. A jak krásně staře celý film působí, když se mu něco nevyvede dokáže to nahradit něčím jiným. Kurt Russell tady vypadá na věrohodného vraha po celou dobu, odvedl tudíž skvělý průměrný výkon. A konečná práce holek vypadal skvěle, scéna působila hodně staře a takhle jednou za čas to ve filmu vypadá dobře.

REC 3: Počátek (2012)

V Rec 3 je jedna šílená chyba, hrozně mi vadí jak zombie chodí. V prvních dvou dílech normálně běhali, nebo se pohybovali jako normální člověk, proč tady chodí jak dementi ve stylu The Walking Dead? Prostě proč to jeden ze dvojice režisér nenechal stejné. To mi zkazilo dojem pokračování. A ta nevěsta, připadala mi jako projekt Alice, kopírování a kopírování. Tohle prostě nechápu, je to šílená ostuda. Ten konec je sice krásnej, ale tohle je horor a ne romantickej blábol. A prvních pár minut natočených z pohledu postavy mi hrozně vadilo, tady to bylo zbytečné. Další polovina už byla naštěstí aspoň tochu přehledná, ale furt se se kameraman nevyznamenal. Nevadí mi že je hlavní děj odbočený od předchozích částí, ale to jak je špatně zpracovaný.