Jednačtyřicetiletý panic (2010) odpad!

Celkově si film zaslouží odpad. Opravdu nic nestalo, stupidní děj, stupidní herci a nejstupidnější režie. Parodie mě fakt nebavili, nedokázali být nějak zajímavé, natož vtipné. A to kopírování Borata je vrchol trapnosti. To si jako scénárista, popřípadě režisér nedokázal vymyslet nic originálního? Nebo jestli to měla být parodiální scénka, tak se vážně vůbec nepovedla.

Ten Největší (2007)

Stupidní komedii v čele s Robem Schneiderem. U hodně scén se dá opravdu pobavit. Hlavně hlavní postava byla skvěle zvládnutá, že už jsem jen čekal, co zase řekne a já se u toho budu dobře bavit. Scény před vstupem do vězení dokázali taky pobavit, tam si to vzal na starosti mistr bojového umění. A druhou polovinu už válcuje Big Stan. Už od toho co nastoupil do autobusu a prvnímu vězni zakroutil bradavkou bylo jasně vidět, že druhá polovina bude zvládnutá a taky tomu tak je. Režie se mi taky líbila, Rob si s průměrným filmem poradil.

Kletba z temnot (2012)

Tohle je jeden z těch lepších hororů na motivy ďábla. Jednoduché pojetí posedlostí, v jednoduchosti je síla. Ta holka mě fakt štvala, nepůsobila vtipně, jako třeba Samara. Takových holčiček se lidi bojí. Nebo její čumění, to dělá snad každý posedlý člověk ve filmech, tady to na mě ale působilo věrohodně. To že ta posedlá v sobě cítila trochu starého já se mi také líbilo, režisér tím chtěl naplnit něco nového. Jen škoda pro mě slabého vymítání a vlastně i zbavení se ďábla, tím že "hrdina" ho radši vtáhne do sebe. Na mě to nepůsobilo nijak převratně.

My Best Friend's Birthday (1987)

Začátky tvůrčí geniality, tady se nedá hodnotit snímek, tady se hodnotí Quentinovo první a oficiální dílo. Už od prvních dialogů jde poznat, že to režíruje "magor z videopůjčovny". Zbytečné mluvení a mluvení a vlastně se ve filmu nic zajímavého neděje. Nejlepší scéna je, jak Quentin mluví s cukrářem o tom, jakého chlapa by si vybral. Podobný menší proslov je i v Gaunerech. Skvělé!

Divoši (2012)

Divoši překvapují především přestřelkami. Dále nic nového nenabízí. Klasický únos a předávka, co se mi ale líbilo je myšlení postav po tom co zjistili že byl jejich Pou unesen. Nevyzní to tak "Udělám všechno pro to, abych jí dostal zpět." Mě to připadalo jako "Udělám kurva všechno, abych ty šmejdy dostal." To už samo o sobě vypovídá o nenudném vyvražďovacím dramatu. Celé mi to kazil Taylor Kitsch, který hraje zajímavou postavu a ta má ode mě plus, ale jeho herecký výkon má ode mě značný jednohvězdičkový mínus.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

George Miller je borec, podařilo se mu nadmíru dobře ztvárnit konec světa. Jak to asi může dopadnout a co asi tak bude nejdůležitější. Válka mezi dvěma tábory a to kvůli nejcennější věci na planetě, tomu lepšímu táboru pomáhá namachrovanej killer Max. Automobilové honičky a průměrná akce, název odpovídá průběhu filmu, The Road Warrior.

Zvláštní poldové (2009) (seriál)

Zvláštní poldové je jeden ze seriálů, který ani nedokáže nudit. Walsh a Shraegerová zastupují tu vážnější část a Banks s Delahoyem mají tu vtipnější. Každý díl má nějakou tu zajímavost s parádním zakončením. Nejlepší postava, pro svou vážnost a drzost je Walsh. Banks je ta nejzajímavější postava, která zastupovala většinu zábavy. Všechny případy byli něčím zvláštní a přístup policistů se drží českého názvu. Jen je opravdu škoda, že seriál skončil desátým dílem, nejspíš kvůli malé sledovanosti. Přitom to mohlo tak skvěle pokračovat.

Rec 2 (2009)

Druhý díl nabízí větší paniku, větší akci a větší zvraty. Zombie lezou i po stropě, to jsou ty lidi kurva v prdeli, zajímalo mě víc a víc jak to skončí. Taky hodně velké překvapení že nejde tak o nějaký prostý virus, jako o náboženský smysl. Rec 2 je mnohem kvalitnější než jednička. Parádně otevřený konec pro třetí pokračování.

REC (2007)

Změna v zombie žánru, od chození po městě a střílení do plazících se zombie je tohle nová vlna zombie filmů. Uzavřený, zaizolovaný a zcela odstřižený barák, dává to smysl. A obyvatelé, navíc s televizním štábem si musí poradit s pro ně neznámou nákazou. Zábavně rychlá podívaná, u které se ani moc nedá nudit.

Temný rytíř povstal (2012)

Nolan si dal hodně záležet na tom, aby i Temný rytíř povstal měl svojí vlastní epičnost. Ta začala jakmile se Bruce ztratil v zapomnění. Celé scény o jeho zotavování a vůli, byli skvěle natočené, tak že mi v žilách vřelo napětí. Každý herec měl svůj malý příběh a všechny byli zakomponované do hlavní dějové linky. Akce na konci v epické bitvě a v plném představení Banea s výborným zvratem. Pár chytáků přímo na konci filmu, hlavně ten s Robinem. Jen si furt stojím za tím, že by bylo lepší, kdyby Batman zůstal mrtvý a nebyla na konci scéna v kavárně. Viděno v kině.