Soumrak mrtvých (2004)

Myslím že u komedie takového rázu se divák nemůže vyloženě nudit a kde kdo si přijde na své a největším nadšení sleduje komedii s nemrtvým nádechem. Jako fanoušek zombie jsem měl radost, protože z tohoto úhlu je Soumrak mrtvých zdařilý, dokonce i jako komedie. A je tu vynikající kombinace. Pro mě je nejlepší postava Ed, je kolísavá a i Nick Frost do role skvěle zapadl. A co udělat se zombiemi po konci apokalypsy? Konec je více než zdařilý.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Toy Story 2 už není tak úchvatný film, který hrkne nadšeného diváka animáčů do oči, protože je to už ohrané. Děj se ale podařil a ani chvíli nenudil. Jen to už prostě nemá na ten první díl. Zde se už zakomponovalo více vedlejších postav a to se hezky vyplatilo. Chválím i "nepovedené" záběry, to se jako nápad hodně cení.

Iron Man (2007)

Takhle chudý animovaný film si Iron Man rozhodně nezaslouží. Animace je vážně špatná a nezáživná. I příběh se mi nikterak zvlášť nelíbil. Není v tom žádná osobitost postav a celé se to odvíjí moc pomalu, až jsem se u toho začínal nudit. Akce tak 50/50, jen mě štve kdy byl poprvé Iron Man vidět. Plus je to, že zde byla zakomponována postava Mandarina.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Jako takový hezký animák se označit dá. Na Toy Story si cením, že dokáže být zajímavý film pro všechny generace. Čistý příběh, jak si asi naše hračky ve skutečnosti žijí. Je to tak dobře propracované, až skoro uvěřitelné. Nevěřil jsem v to, že mi animovaná postavička dokáže aspoň trochu přirůst k srdci, mám na mysli Buzze.

28 týdnů poté (2007)

Pěkně nabitej začátek, to aby vysvětlení konce nakažených nenudilo. A za chvíli zase akce začíná. Akce doprovázená logickým příběhem, ty děti musí za každou cenu přežít. Zajímavé a nelaciné scény tady nechybí. I pořádnej masakr, ta sekačka na poli byl výborný nápad! Postava Doyla mě hned chytla a fandil jsem hlavně jemu, ale ani mě tak nemrzel jeho konec, protože to dodalo napětí. Jak si teď postavy poradí bez vojáka, když je pronásleduje hlavní nakažený? Otec byl skvěle namaskovaný a vypadal k světu.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Za to jak mi to rychle odsejpalo si to těch pět zaslouží. Masky mohli být propracovanější a čarodějnice, kterou ztvárnila Famke Janssen nemusela být tak ukecaná. Bál jsem se té krátké stopáže, ale celý příběh se do ní vešel, plus krev, krev a krev. Pořádná akce ve fantasy světě? To se jen tak nevidí. Celou dobu mi lovci čarodějnic ukazovali pořádnej masakr, hlavně ten na konci. Tohle není ani tak dobrý film, jako vynikající krve prolitá podívaná. Jsem hodně rád za neutrální, nebo možná záporné lidské postavy, šerif a jeho banda. To protože jde vidět, že to není vyloženě jen akční fantasy. Hlavní herci Jeremy a Gemma stačili a naladili drsnější atmosféru. Viděno v kině.

Kameňák (2003)

Jako jedna z mála českých komedií, která mě dokáže pobavit. Ignoruji odpudivé herecké výkony. Jinak by to bylo jen na jednu hvězdu. Na Kameňák se nedá koukat pořád, ale žádná nuda to není. Tolikrát se u scén dá zasmát. A ani tu není typicky český humor, takže se může zasmát opravdu každý.

Maďarské lidové pohádky (1980) (seriál)

Tohle ztvárnění pohádek určitě nezačalo vznikat v roce 2009. Vím že mě jako malého hrozně srali, na Minimaxu prostě nic jiného nedávali a já jsem u toho jako dítě hrozně trpěl. Pohádky jsou nezajímavé, protože jsem vcelku stupidní. Nakresleno je to taky příšerně.

Manituova bota (2001) odpad!

Neskutečná sračka, která dokáže být jedině nevtipná. Nenašel jsem jediný vtipný moment. Postavy mě po chvíli začali neuvěřitelně štvát. A kromě prostředí ve kterém se natáčelo není opravdu nic povedené. Když se hlavní postavy zrovna nesnaží být vtipné, scény jsou naprosto o ničem. A kostýmy byly také hrozné.

Zelená míle (1999)

Jen pár filmů mě dokáže rozbrečet, nerozbrečel mě tak film, jako John Coffey. Už jen když přišel do vězení, na něm bylo vidět, že je to dobrý člověk. A to že se bojí tmy, Johna mi bylo hrozně líto. V tu chvíli jsem si nedokázal uvědomit, že je to jen film, Michael Duncan to zahrál vážně precizně. Zásluhu ale nemá jen John Coffey, také Paul a pan Howell. Dále propracovaná postava Percyho. U něho si člověk nebyl jistý, jestli to je hraje nebo ne. Všichni dozorci měli srdce a nechtěli aby vězni zemřeli, sice něco provedli, ale smrt si podle nich nezaslouží. A na konci filmu už to nevydrží, jen pan Coffey už nechce vidět ty zrůdnosti co se kolem něj dějí. To jak na konci řekl, že nechce kápi přes hlavu, protože se tmy bojí.. V každém musela Zelená míle aspoň trochu zaproudit.