Mlčení jehňátek (1991)

Mě Mlčení jehňátek po shlédnutí nijak neoslovilo. Vůbec jsem si ten film neužil, jak jsem si myslel. Věděl jsem jen přibližný děj a říkal jsem si že udivím buď zajímavý a dosud nevidění thriller nebo epický thriller. Bohužel se mi nedostavilo zvláštní chuti. Nicméně scény jsou provedené na jedničku. Útěk byl dobře natočen, tak nepředvídatelně, režisér odvedl dobrou práci. A Anthony Hopkins odvedl bravurně uvěřitelný výkon.

Deník mrtvých (2007)

Monstrózní zombie film! Jsem vážně nadšený. Parta přátel se prostě snaží přejít a to vše dokumentuje jeden týpek co je posedlý svým filmem. A jak vypadá parta lidí, která se nebojí jezdit po celém městě a zabíjet zombie? Vypadá skvěle. I bez většího střihu a detailů jsem se dobře orientoval. A postava učitele byla taky skvělá. Jeho drsné, ale pro něj nudné řeči. A stylový luk, který začal používat. Deník mrtvých je jeden ze zombie hororů na který se dá často koukat a jen tak neomrzí.

The Collector (2009)

Collector nemá pevný děj, to žádný horor ve kterém je aspoň menší masakr. Co se ale cenní je jak to všechno uteklo. Zajímalo mě, jak se z tý sračky hlavní postava vyseká. Dokonce i pár překvapení jako smrtící nebo mučící nástroje. Originální mi přišli háčky v koupelně. Taky je škoda chudých smrtí některých postav. Těch 90 minut úplně stačilo pro dobrý hororový zážitek.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Zase pro mě nic převratného. Ale ve druhém díle jsou už lepší masky a strašlivější efekty. Jen už mi přijde, že pokračování nemá takovou šťávu. Hlavní děj se více méně opakuje, dvojka tudíž nepřišla s ničím novým. Je to ale parádní a strašidelná podívaná a pořádnou zabijačkou. Hodně krve, nahláškovaný Bruce Campbell a hlavně nečekaný konec. Evil Dead 2 otevřel prostor pro filmový svět a jejich konce, myslím že tady to vzniklo a na mě ten konečný zvrat zapůsobil.

Lesní duch (1981)

Musím Evil Dead označit jako zdařilý horor, protože v 1981 udělat celkem uvěřitelné masky musela být fuška. I teď, v roce 2013 to nevypadá hloupě a to se cení. Vadí mi ale ten živý les. Protože když už v druhé polovině jsou strašidelné kamarádky, přestává to vypadat dobře. Ale je to nářez, určitě nejlepší scéna s lopatou a useknutou hlavou. A taky skvělá hudba, která zapadá do scén a dokáže diváka vyděsit.

Dahmer (2002)

Hrozně mě bavilo sledovat vraha s homosexuální orientací a to jen proto, že byl dobře zahraný. Líbili se mi dialogy, mají nápad. Jeremy tady zahrál chudáčka, který má v duchu jinou tvář. A to tvář zajímavého vraha. Líbila se mi kamera a střih. Chvíli mi vadili flashbacky, ale pak už začali být přehledné a zapadali mi do mysli hlavního hrdiny. Hodně mi tu chybělo jeho zatčení, o kterém je pak zmíňka před titulky.

Ostrov (2005)

Tohle je epický film! Ta nápaditost každého detailu, každý krok v ději dostane po chvíli vysvětlení, které dostává další plus. Scénář, který je fantastický tu také dostal roli. Ale to největší blaho pochází od zápletky, která už je sama o sobě strhující. Je tu zase něco nového a tak dobře provedeného. Klony, které nemají myslet, myslet začnou a od toho se začíná odvíjet epika. Viděl jsem jiný pohled na myšlení postav. Ewan McGregor a Scarlett Johansson odvedli skvělou práci, jejich postavám se věřil každé slovo a každý krok. A impozantní hudba filmu dodala švih. Také konec je nezapomenutelný. Jsou filmy, kterým sluší aby postavy zemřeli, nebo aspoň jeden z páru. Tady jsem ale chtěl aby hlavní pár přežil, že to tady bude vypadat dobře. A dostal jsem to. A na úplném konci ohlédnutí Alberta Laurenta je sice malý akt, ale já jsem nad takovým malým detailem žasnul. Jsem opravdu nadšený, takhle má vypadat zajímavé a nabitě akční sci-fi.

Děti kukuřice (2009) (TV film)

Co mi hrozně vadí je to, že to po chvíli přestalo fungovat. Furt jen samé kecání těch malých dementů o setře, bratru a bohu. To vypadá jak nějaký parodie a film si netvoří žádný respekt. Jak si ten týpek vytáhl ten nůž z ruky a zlomil ho, to působilo veletrapně. Možná kdyby tu nebyli stupidní dialogy, hodnotil bych lépe, ale takhle to nejde.

Gladiátor (2000)

Pro mě nový filmový zážitek s perfektním nápadem. Všechno tu klapalo, jak herci, tak režie a hlavně ta atmosféra. V aréně to jiskřilo a bylo ve mě veliké napětí. Gladiátora bych označil jako jeden z novějších kultovních snímků. Druhá polovina, kde už jsou vidět gladiátoři v plné palbě předčila tu první. Jsem hrozně nadšený jak tady vše funguje, epické souboje, zakomponování tygrů byl taky skvělý nápad, který vypadal stylově.

Ghost Rider 2 (2011) odpad!

Cage je hroznej prasoň. Nechápu jak se mohl jeho herecký výkon tak zhoršit. Možná byl i horší jak ty vedlejší herci. Totálně debilní scény o ničem, trapný, bezcenný a nezajímavý. Ze scén s tím malým fekálem jsem se skoro pozvracel. Příběh je na nic. Po vizuální stránce jsem dlouho větší odpad neviděl. A akční scény? Ty jsou po Cageovi nejhorší v tomhle blábolu.