Lid versus Larry Flynt (1996)

Aspoň jde vidět jak pan Larry Flynt bojoval za naše porno. :D Jde o takové rychlé promítnutí soukromým i veřejným životem. Woody Harrelson dokázal být tak přesvědčivý, že se dá do příběhu vžít. Larry se snaží bojovat za svůj časopis, s tím mu pomáhá jeho žena, která byla ztvárněná také mistrovsky. Od postřelení se začínal Larry měnit, ale stejně nikdy nepřestal bojovat. I přes smrt jeho ženy. Jak je to skvěle zahrané, bylo mi Larryho upřímně líto.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Tady jde hlavně o starou akci se zakopanejma hláškama. No ale kdo si to rád neposlechne? Všude střílení, vraždění, mlácení a tak to má vypadat. V čele nejakčnější hvězdy, které kdy na plátnech fungovali. Už na začátku se předvedlo bojové umění a zabijačka ve stylu omsdesátek. Celou dobu stopáže si Postradatelní dokázali udržet správně tempo. Nejvíc nám tu hláškoval Arný, to když člověk slyší, nemůže hodnotit negativně.

Sedm psychopatů (2012)

U Sedmi psychopatů se cení hlavně to, že nejde jen o prostou komedii, ale i o menší drama. Zakomponování všech postav sedlo, všechny úlohy se díky zvratům propojili. Říkal jsem si, jaké by to bylo jako doopravdický film a né jen scénář v jiném filmu. Došlo mi, že by to nebylo tak stylový a vtipně propojený. A dál si musím pochválit skvělého Woodyho Harrelsona, ten by si měl ještě tak dvě, tři role jako mafián v nějaké komedii zopakovat.

Chaplin (1992)

Jeden z mála životopisných filmů, které mě donutili si zjišťovat o hlavní postavě informace. To je velký úspěch s napěchovaným dějem. Prostě chcete vědět jak dopadne život hlavní postavy a ne jak skončí film. Řekl bych, že zde jsou ztvárněny nejdůležitější momenty z Chaplinova života. Pro Roberta Downeyho tohle nebyl vůbec lehký úkol, když se s tím ale popral, nemohl jsem odolat pěti hvězdám.

Sherlock Holmes (2009)

Celkový dojem z filmu je skvostný. Propracovaný případ Sherlocka Holmese s promyšleným scénářem a s výbornou režií. Tohle je můj první Sherlock a divil jsem se, o čem to vlastně je. Nejedná se jen o detektivku, ale celkově zajímavou podívanou s přívětivými záporáky. Myšlení hlavní postavy je ztvárněno stylově a k tomu pohodář Watson. Žádná postava mi nepřišla zbytečná, takže do sebe vše zapadlo.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Střílečka v duchu gangsterů, v hlavní roli "kmotr" a správnej polda. Jedna kráska a sada správnejch zabijáků. A tak to má taky vypadat. Škoda těch přemachovaných řečí a gest, které většina postav dělá. Tady nechybí ani pořádná bitka a špetka sviňství. Všechno se v Gangster Squad rozjíždí do všech stran a přitom to dokáže fungovat. Děj se vůbec nemíchá, režisér dokázal vše držet v chodu až do konce. Na tyhle filmy se chodí lidi bavit!

Konečná (2013)

Jedním slovem, KRÁSA. Totálně akčně nabitej film s důrazem na pořádnou přestřelku a rvačku. Špinavý město s nezastavitelným šerifem a vymydlený ústředí FBI. Zvrat s unesenou policistkou, vlastně celý únos dává akčňáku velké plus. Automobilová honička s neobvyklým pozadím, taky skvěle natočená. Nezastavitelný arsenál zbraní, to už se v době komiksů jen tak nevidí. Všichni herci zde vládli, role sedli, nemůžu si stěžovat. Jen mi prostě do té pětky něco chybí.

Hra pro tři (2007)

Svižná komedie, která si bere servítky a to ji krade "ty" lepší momenty. Zápletka úplně stačí a forma scén je zdařilá. Páry, které o sobě pochybují a celé to skončí happyendem, taky jak jinak. Není to provedené nějakou extra kamerou, nebo zdařilými texty, ale na průměrnou komedii si to vystačilo.

Sólokapr (2006)

Sólokapr si drží tříhvězdičkovou zápletku, kterou výborně vede Scarlett, její role coby vyšetřující novinářky byla úchvatná. Ale tu další hvězdičku zařizuje uvolněný Woody Allen. Dodává humor do menšího napětí. Prostředí ve kterém se film natáčel bylo skvěle zařízené a zpříjemňovalo celkový dojem.

Hořící keř (2013) (TV film)

První část: Už od začátku nabitá, s (na české poměry) "epickým" upálením. Konečně český seriál, který má kvalitu a snahu, ví jak upoutat diváky a má herce, doopravdické herce a ne lidi, kteří se koukají do kamery, viz. česká Ordinace s režií, která ten záběr použije. Píšu to, protože Hořící keř mi připadal jako kdyby nebyl z české produkce. Normální a uvěřitelné dialogy, propracované všechny scény. Make-up, kostýmy, interiéry, to vše na jedničku.