S čerty nejsou žerty (1984)

Klasická česká pohádka, se kterou si musel dát režisér více práce, než si dokáží dnešní čeští režiséři vůbec představit. Vytvořit peklo a to bez pomocí vizuálních efektů a podobně, na česko v roce 1984 palec nahoru. Je to hezká podívaná s příjemným dějem. S čerty nejsou žerty není žádný problém. Vážně, klenot českého filmu.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Čtvrtý díl Doby ledové už není už taková tak rozkošná pohádka. Nemá v sobě takový ten něžný cit, jako měla jednička. Už mi to přijde jako taková tuctovka, která chce zabavit jen děti a ne lidi všeho věku. Mě naštěstí takové animované filmy nevadí, ale ostatní nejspíš ano. Doba ledová 4 je koukatelná. A animace je skvělá.

Hostel III (2011)

Třetí díl se mi tak hrozně moc, mega moc nelíbil že bych se pozvracel. Ta jedna hvězdička je za nový způsob týrání lidí, nebo spíš za sázky okolo týrání. To se mi fakt nelíbilo, zlatý první díl. No co ještě dodat, snad jen to že konec je totální kravina, jako kdyby to byl amatérský film.

Přátelé (1994) (seriál)

Srdeční záležitost, nemá konkurence, prostě nemá a nikdy mít nebude. Mluvím o komediálním žánru. Ale i tak, Přátelé do vás hučí vtipné hlášky, vtipné situace i romantické a prostě hezké momenty, které nikdo nechce vynechat. Nejlepší postava je Chandler, vtipný - trapný a tím vtipný. Dále Joey to je kapitola sama pro sebe, doslova, bez něho bych si neuměl představit jediný díl. Rachel, blbá a krásná. Monika, blázen ve velmi vtipném podání. Phoebe, ženský Joeya. Ross, smolař, který drží partu. Děkuji že to vzniklo.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Prison Break si na nic nehraje, jde do všeho tvrdě. Více než parádní pilot a další rozjezd první řady. Jde vidět že Scofield je vážně génius, který za každou cenu chce zachránit svého bratra. Mimo vězeňské scény, tedy potyčky právníků nasazují první řadě korunku. Velké napětí v každém díle. T-Bag, pro mě nejzajímavější postava z celého seriálu, dále Bellick a samotný Michael. Druhá řada je o stupeň horší, ale stále si drží kvalitu i když je venkovní. Třetí řada je pro mě takový remake první řady. A čtvrtá? Tu nehodnotím, jinak bych místo pěti hvězdiček dal tři. Prison Break je skvělý seriál který si celou dobu (do třetí série) držel kvalitu. Sakra Final Break mě skoro rozbrečel.

Ztraceni (2004) (seriál)

Losti? To je kult, kultovní seriál, který posunul sci-fi žánr na špičku. S Lostama jsem vyrůstal, s napětím sledoval každý týden nový díl. Poté přišla éra stahování a já se prostě nemohl dočkat dalších dílů a od čtvrté série jsem měl celý seriál dokoukaný za necelý měsíc. A najedou..konec. To nejhorší co se mohlo stát, od čtvrté série to s Losty začalo jít z kopce, ale oni se vždy vyšplhali nahoru. Zabavili řadu let, každým dílem, každou scénou. Jsou to dva roky co jsem je dokoukal a furt cítím to napětí v každém díle, když si celý seriál opakuji. Nic takového tu ještě nebylo. A myslím si že tento seriál dlouho nikdo nepřekoná jeho výjimečností. Hlavní postavy okamžitě přirostou k srdci, hlavně Sawyer a to jsem chlap. :D Všechny postavy byli více než zajímavé a zamotané, že ve mě vždy pulzovalo, když se flashbacky prolínali. Chvála tomu!

Křik (1991)

Křik mě nijak nebavil, nenadchnul mě, neohromil a neupoutal mojí pozornost. Z půlky menší půlky jsem to sledoval a z té větší jsem u televize usínal. Jediné co mě na filmu dokázalo upoutat a taky kvůli tomu ode mě dostává hvězdu je John Travolta a malá Gwyneth Paltrow.

Motel smrti (2007)

V něčem mi to připomíná horor Oni (2008), který jsem viděl dřív. V Motelu smrti mě ale hlavní postavy nedokázali tolik zaujmout. Jednání hlavních postav mi připadá vzhledem k jejich situaci jako přiměřené, takže velké plus. Škoda přebíhání sem a tam. Škoda i neustálého hledání pomoci, stačí jednou, ne víckrát. Motel smrti je i přes nedostatky dobrý horor.

(J)elita ze střídačky (2006)

Z pár scén jsem se skoro pochcal smíchy. :D Tyhle filmy se točí pro lidi co se smějí každé hovadině. Nějaké scény byly i dost slabé, třeba prskání s tím malým dementem. Ale drtivá většina scén se mi zamlouvala. Není to žádné mistrovské dílo, jen tak někdy na večer u telky je to fajn.

Vražedná hra (2012)

Skvělý krimi thriller s brilantním záporákem. Matthew Fox byl uvěřitelný psychouš, kterému bych se na ulici vyhnul, už od pohledu. Stále v něm vidím Jacka ze Lostů a jeho prvky hraní. I tak ale vidím obrovskou snahu zahrát tohohle magora co nejlépe. Tyler Perry se snažil ze sebe vytřískat co všechno se dalo, bohužel to nedopadlo tak úžasně, prostě tuctový výkon. Děj je zajímavý , i když předvídatelný. Snímek si pohrál i s emocemi a házel do mě trochu napětí.