Atlas mraků (2012)

V něčem je Atlas mraků až zvláštní, nejspíš z odvyprávění svého příběhu. Stačí sledovat a střih už vám zmatený nepřijde. Tu první hodinku se rozkoukáte a pak si pomalu těch pár příběhů zapamatujete. Pro mě je to celkem sledovatelný film, fanoušky takovéto tvorby to zabaví na celou stopáž. Nejlepší části? S Hanskem v roli Zachryho. Za celou dobu Hanks odvádí skvělý výkon jako to u něj vždy bývá.

Pí a jeho život (2012)

Po shlédnutí traileru jsem takovýto děj čekal. Nesmíte se nechat odradit od začátku filmu, kde slyšíme jen vyprávění života malého chlapce z Indie. Prvních 50 minut bylo spíše vysvětlení jednání hlavního hrdiny, než potřebné scény k hlavnímu ději. Druhá polovina nabízí všechnu krásu, která byla vidět v traileru. Malé dobrodružství zakomponované ve ztracené cestě. Pí a jeho život si hraje i emocemi diváků. Když přišlo na konec vyprávění, pochopil jsem proč Pí vlastně celý příběh odříkal. Řekl jsem si že je to vlastně skvělý a "ten lepší" příběh. Suraj Sharma se mi v roli líbil a čeká ho slibná kariéra. Pí a jeho život jsou přímo vizuální nebe, které se nadmíru povedlo.

Rocky III (1982)

Rocky III už ztrácí svojí výjimečnost, třetí díl už není taková rána jako předchozí dva. Laťka klesla, ale stále jde vidět kvalita filmu a propracování děje. Určitě by snímek dopadl lépe, kdyby byl Sylvester jen herec a ne i režisér. Špatný režisér není a dokázal si s Rockym poradit. Záporák mi tu přijde až moc přehnaný, ale dobře zahraný.

Vladařova nová škola (2006) (seriál)

Zastával jsem se už dost seriálu, které Jetix a Fox Kids za své roky existence vyprodukoval, ale tohle je prostě humáč všech humáčů. Animace je naprosto otřesná, příběhy nejsou ani trochu vtipné. Prostě je to naprosto zbytečné, tvůrcům mělo včas dojít že tohle neměli pouštět do světa.

Zpověď zabijáka (2010)

Akčňák s trochu pitomým dějem, no.. Akční scény jsou super, třeba když Wesley přelomí vietnámkovi vaz, jen se mi nelíbí jejich střih. Ve scénách v nemocnici je pomalé tempo, které se naštěstí chvíli poté zvyšuje. Hodně otravný hlavní záporák a špatné hlášky.

Cesta do středu Země (2008)

Jako večerní oddychovka je Cesta do středu Země skvělá volba, zavede vás daleko pryč a přitom jste tak blízko. Je tu pár scén, které jsou holé nesmysli, ale já je přehlížel a celkem často jsem se u nich zasmál Na Joshovi bylo vidět už v jeho dětském věku, že je dobrý herec. A Brendan Fraser hrál tak jak hrál. Je to neuvěřitelně charismatický a sympatický člověk. On se do těchto rolí bravurně hodí.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Vykoupení z věznice Shawshank by podle mě neměl být nejlepší film na čsfd, i když samozřejmě kvalitní je. Forrest Gump a Pulp Fiction jsou daleko lepší filmy. Je to úžasné provedení životem, které ukazuje jací jsou lidé svině. Vězeňský život může být nejhorší život na světě, nebo se dá prostě zvládnout, když je člověk silný. Andy Dufresne vytrval a nenechal se zlomit. Konec je prostě legendární a vůbec jsem ho nečekal. Jinak co se týče výkonů, Morgan Freeman je prostě jednička, Tim Robbins dvojka. Edit: 22.12.2012 Po dalším shlédnutí a fenomenálním konci dávám pět hvězd.

Černobylské deníky (2012)

Takových filmů už bylo, myslím nekvalitních. Jsou i podobné a daleko lepší. Na to že jsem čekal že to bude celkem dobré, je to veliké zklamání. Celkem jsem se nudil, nebál jsem se, chybí pořádná vyvražďovačka a konec? Neoriginální, zmatený, nevysvětlený, prostě špatný. A nic nebylo vidět, jako kdyby se nic nedělo. Úplná sračka to ale není.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Chtěl jsem jít spát, ale to by se mi všechny myšlenky během spánku vykouřili z hlavy. Dostal jsem co jsem chtěl, co jsem očekával, jsem plný pozitivních dojmů. Stále jsem nějak čekal kdy vyleze Aragorn a Legolas, nebo kdy se objeví Sam. Bylo příjemné vidět v maličké roli Froda. Hlavní rozdíl mezi Pánem prstenů je pro mě barva. Hobit prostě svítí, je veselejší, zatímco Pán prstenů byl tmavý. Takový hororovější, Hobit je více přístupnější. Přijde mi že se od sebe liší a zároveň jsou filmy skoro stejné. Bilbo a Frodo, no jsou oba tak nastejno, Frodo je více vážný, Bilbo je veselý, tím jsou obě postavy pro mě zajímavé. Ale Bilbo vám více přiroste k srdci. Připadalo mi že každý trpaslík nahrazuje hlavní trojku z původní trilogie, hlavně Thorin, to je trpasličí Aragorn. Trpasličí zpěv a konec filmu jsou asi nejlepší scény. Zase krásné vizuální efekty, které nejspíš budou zase bodovat na Oscarech. Rychlejší snímkování jsem ani nepostřehl, nevnímal jsem ho. Chvála tomuhle mega snímku. Komentář psaný 13.12.2012 ve 3:30, viděno na půlnoční premiéře.

Pařba v Bangkoku (2011)

Je to vlastně stejné jako první díl. Kdyby Hangover 2 byl natočen jako první, dostal by určitě větší hodnocení, než dosavadní Hangover 1. Druhý díl je totiž o trochu vtipnější a má promyšlené dementní vtipné scény. Alan je největší rozsekávač poslední komediální doby.