La cara oculta (2011)

Film, kde nejsou koule a klín, není španělský film! Potom k tomu stačí přidat paranoidního nácka, který si zapomněl svou milovanou uniformu ve skříni v místnosti, kam se dnes zavírají podezřívavé milenky, doufajíc, že jejich experiment skončí jejich vysněným koncem, Bohužel muž je komplexní bytost, která ihned zapomene, co bylo a přemýšlí nad tím, co bude. Je až s podivem, že žena beze stopy zmizí a v domě začne někdo strašit. Že by ona byla někde schovaná? Bingo!

Klub poslední naděje (2013)

V Americe platí velmi jednoduché pravidlo, že co teplouš, to HIV pozitiv. Výjimkou snad může být pan Woodroof, heterotrandič a homofobní pako. V podstatě ani nevíte co se stalo, ale z nenapravitelného přizdisráče se stane bojovník, který na nikom nenechá nit suchou! A to stačilo jenom se dozvědět, že je pozitiv. Zatímco by člověk čekal, že zemře za 30 dní, co čert nechtěl, on to dotáhne na sedm let! A jak krásně před smrtí vypadal. Já nevím, ale člověk s AIDS by měl postupně chřadnout, chřadnout, až by uchřadnul, ale nic, on naopak roste do krásy! A tomu všemu sekunduje ten magický střih, který vše ufikne uprostřed scény. No ještě že ta super Leto ploštice opustila plátno o něco dřív, než zazvonil definitivní konec.

Tichý zabiják (2013)

Být agentem KLDR není jen tak. Oni vážně musí něco dopovat, protože schytat tolik kulek a ještě být schopen heroických výkonů, to dá vážně zabrat! Nevím jak v korejských školách, ale u nás je naprosto vyloučeno, že by se studenti dostali do chemické laboratoře bez svého vyučujícího. a navrch všeho se tam mohou ještě mlátit, a to vše bez viditelného trestu. No a když člověk zjistí, že do Jižní Koreje se ze Severu není až takový problém dostat, potom se už nemá čemu divit, když se nějaký plukovník najednou ocitne na parkovišti uprostřed Soulu.

Černá labuť (2010)

Naučí-li se baletka správně masturbovat, potom už to lítání po jevišti jde samo! Marně jsem přemýšlel, kolik že té dívence bylo. Jednou se Natalie tvářila na sedmnáct a v dalším záběru na svých třiatřicet. Jestli tohle měla být ta slibovaná proměna, tak to před režisérem klobouk dolů. Za co už nesmekám, jsou ty stupidní záběry jak z dokumentu o labutích od BBC, kdy jde o rozeznání zvířete a nehraje se na to, aby tam postava byla celá! A potom ta náhodná zjevení lidí před kamerou, neboť by naopak bylo žádoucí, kdyby se před tím řádně ohlásili. S jakou pravděpodobností vrazíte v pokoji do zdravotní sestry? Black Swan je ve skutečnosti zase jedno psychoušské drama pro jedince citlivé na osobní rozpolcenost. Už jsem jenom čekal, kdy se dozvíme, že její rivalka byla ve skutečnosti její alter ego, o kterém všichni věděli, protože s ním mluvili. Mohl to být povedený vtípek, ale nic, zvolené přešlapování na místě se pro tvůrce zdálo být lepší volbou. Teď už jenom spravit ty repráky, protože oni ty horor skřeky nevydržely.

Pečovatel (2014)

Dobrý je, jak se jeden stařičký pedofil oběsí zrovna ve chvíli, kdy ho jde navštívit bratr jeho dávné oběti, kterou obšťastňoval. A zase se tu objevuje téměř na začátku onen pachatel, vyobrazen spíše jako bipolární jedinec bojící s obezitou na jednom pólu a na tom druhém s bordelem ve svém apartmentu. Ani mi to nevadilo, protože ten člověk se spíš jevil jako nabíječ kočiček. A závěrečný reveal byl tak velkolepý a co do surovosti nechutný, že zvyšuji na 4 hvězdy, možná na 4 a půl.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013) odpad!

To jsem zase něco viděl. Dlouho jsem litoval, že jsem se před filmem stačil vymočit, protože při tomto bych na záchod chodil velmi rád! Stiller si asi neuvědomil, že dělá film pro diváky a ne pro sebe! Nebo si to uvědomil a na poslední možnou chvíli tam před vypuštěním mezi zběsilé kinomoly ještě stačil vrazit obrázky Islandu jako vystřižené z katalogu "Navštivte i Vy svoji sopku". Trapná režie například v okamžiku, kdy postavil herečku za hlavního hrdinu a došlo k tomu okamžiku, kdy si myslíte, že vaše láska mluví na vás, ale ve skutečnosti mluví na kamarádku, která ovšem přes vás ani nejde vidět... Kompletně jsem změnil život podobně jako Walter Mitty a Stillera jsem poslal do hrobu.

Enderova hra (2013)

Kdybych býval byl O. S. Cardem, asi bych si sakra pohlídal, pokud by mělo být moje dílo zfilmováno. A ejhle, von to asi fakt udělal, protože jsem čuměl, jak věrně se akční scény podařily natočit. Přestože je kniha z převážné části filozofií, v ději se vyskytuje slušná akce z Bitevní školy, vytvářející důmyslné pozadí. Bohužel, bohužel, zde je to právě naopak a závěrečná scéna je spíše taková útěcha pro namistrované čtenáře a hnidopichy, jako jsem já. Samozřejmě, dávno jsem rezignoval na zfilmovatelnost korespondence mezi Lockem a Démosthenem, protože to už tak prostě bývá, že některé okamžiky se líp čtou, než vidí.

Sbohem, baby (2007)

Benova režie mě nepřestane překvapovat. Má ten člověk talent, nebo udělat kvalitní film jde samo? Asi ne, protože sám Morgan Freeman v uniformě o dvě čísla menší jen těžko zajistí úspěch. K tomu se přidá mladší z vrhu Afflecků a máme tu snímek, na který jistě všichni čekali, aniž by věděli, že bude natočen. Shromáždění lidí na ulici je perfektně zachyceno. Jako byste byli součástí toho davu, jak kamera snímá lidi pře lidi. No a srdce každého přecitlivělého jedince změkne, když jde o únos malé dívenky. Hodinu a půl musíte trpět jakousi divnou zápletku s jakýmsi gangsterem, který nic neudělal, ale tváří se jako že udělal, no a pak přijde vrchol! Co si budeme namlouvat, ono rozhodování, zda dítě "ponechat", či vrátit je naprostá bomba, a řekl bych, že jsem dlouho neviděl, že by se protagonista rozhodnul tak, jak bych se rozhodnul já.

Hartova válka (2002)

Já vám říkám, milé děti, že Willis tu nehraje hlavní roli. Jenom zde tak přicmrndává, takže představy, že by tady měl hrát jak o život, jsou liché. Celkem kvalitně zpracované drama především o tom, jak POW trpěli víc na bojišti, než v lágru.

Domek z karet (2013) (seriál)

Nehorázně hloupé je na tom to Vaše hodnocení. Frank Underwood je zosobnění čistého zla, chamtivosti a sobectví a vy mu všichni fandíte. Kdyby takový člověk byl v naší politice, to by byl terč kritiky. Ne, já na to nepřistoupím už jenom proto, jak okatě se Spacey ze sebe snaží vymámit ty svoje scénaristické blbiny rádoby cool intonací, pro něj naprosto nepřirozenou. Ano, někdo by mohl namítnout, že dobrý herec tohle právě dělá, ale Spacey není dobrý herec. Bývaly časy, kdy byl výborný herec. Teď jsem si jenom povzdychnul Do čeho ses to nechal uvrtat, Kevine? Let the shitstorm begin!