• Krátkometrážní

Mrňousci (2006) (seriál)

Můj cynismus byl překonán. Sice jsem úvodní pár dílů stále čekala, kdyže bude ta housenka sezobnuta, brouček přejet, včela utopena apod.. Nakonec jsem se poddala tomu happy-endovému naladění. Ideální sledovat venku v trávě. (Hlemýždi jsou ale lascivní).

Birds (1968)

Z tohohle si budu pamatovat jedno: pulzující kolena.

Arsy-Versy (2009) (studentský film)

Dozvěděli jsme se, že je pan Luboš ohromně potrhlá osoba. Jeho maminka má nervy ze železa a špatnou paměť. My bysme ale uvítali více odpovědí než otázek. Třeba proč zrovna netopýři? Měl někdy pan Luboš otce nebo spadl z vesmíru? Proč nestudoval na netopýrologa? Proč nepracuje a kde bere peníze na svůj koníček? Co na to říká Batman? Jak dlouho to autor se svým příbuzným nacvičoval? Někomu stačí, že je to zábavná netopýří odyssea, ale mně nikoli. Sic 20 minut, ale přišlo mi, že se to záhadně motá v kruhu. Na závěr vypíchnu dvě povedené scény, které se zapsaly do mé paměti - rozhovor o fotoaparátech; konec těžké šichty v cementárně a na kole projíždějící pan Luboš Koníček. Pak proč ho lidi nechápou. ;-)

Žízeň (2009)

Nový rozměr tomuhle filmu v mém případě dalo, že jsem si uvědomila, že je to vlastně korejská Tereza Raquinová (jako vyšitá) opepřená krví, upíry a černým humorem. Zola se možná obrací v hrobě, ale já vrním spokojeností. Plný počet za první pohled a i za druhý pohled filmu jako adaptace. Takhle se moderně zpracovává klasika prosím!

Vítejte v KLDR! (2008)

Dokument ani ne tak o KLDR, jako spíš o českých turistech, kteří na hranicích s Čínou jásají "Konečně svobodná země." a pronášejí krutá moudra. :o)

Barmský videožurnál (2008)

Mezi sugestivními záběry se našel i vtip o tom, jak se pozná v cizině/Barmě Japonec. Má bílou košili a khaki kraťasy.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Pokud půjdu s proudem a budu porovnávat se seriálem Akta X, tak se Fringe jeví jako velice slabý odvar. Zaprvé mě už po pár dílech štvalo, že jistý Walter Bishop zná a ví naprosto všechno, tudíž rozlouskne prapodivné případy hned na začátku a pak už je zbytek dílu jen obyčejná kriminálka. Atmosféra tajemna ta tam a člověku přijde všechno možné a zcela normální. Scullyová a Mulder se snažili na vlastní pěst, i když někdy k závěru nedošli. Jejich práce byla tak nějak vyváženě rozdělená, což se o Dunhamové a jejím týmu říct nedá. Agentka FBI jako hloupá služka starého Bishopa, která má jediné eso v rukávu a to, že má zbrojní pas. A že je za vším nějaký vzorec? Ech, na to já x sérií čekat věru nebudu.

Královna Viktorie (2009)

Ne, že bych byla skalní fanoušek historie a historických filmů, ale tady je historie upozaděná na úkor romantičnosti a její střípky vyvolají u diváka spíš zmatek v hlavě. Nalákala mě Emily Blunt, ale už po úvodní scéně mi došlo, že tenhle fillm asi nebude pro mě. A to když se mi při hudebním doprovodu vybavil trávník a Liga mistrů. :P Já říkám, když (ne)historický velkofilm s kostýmy a skvělým soundtrackem, pak jedině Marii Antoinette.

Svítání (2009)

Na vizuální podobě postavený film, se slabým scénářem (co tam se občas dělo) a nefungujícími hláškami (chudák Dafoe). Chápala jsem, že se autoři snažili přijít s něčím originálním na půdě trendy tématu o upírech a měla to být v prvé řadě zábava. Na tu to ale mělo málo akce a na něco vážnějšího zase špatně vykreslené postavy. O uspěchaném konci ani nemluvě. Jestli tam mělo být i nějaké poselství, tak bylo hooodně hluboko. Každopádně mě při sledování napadla jedna taková otázka. Řešilo se už někdy v upírském filmu, proč jsou ženy-upírky neplodné?

Skoč! (2009) (studentský film)

Pěkné, takové hladké (a nejsou to kalhotky). Ukazuje se tady kolik toho umí udělat hudba. Bez poslední scény by to ale bylo o dost lepší.