• Krátkometrážní

Batman: Dead End (2003)

Někdo se o polední pauze nudil. Už tam chybí jen Terminátor a Rambo.

Submission: Part I (2004) (TV film)

Nesnižuju závažnost tématu, ale jeho podání.

Černá roucha (1983)

Sestry Zmije, Špína, Močka, Krysa kanálnice, matka představená a příběh bizarní přesně tak jak ho máme od Pedra Almodóvara rádi.

Andy Warhol: Re-Reproduction (1974)

Místo pocty pomsta, zřejmě. Z jednoho záběru možno usouditi jak by Andy Warhol vypadal s natáčkami, což byla světlá chvilka těch dlouhých třiadvaceti minut. Pět by i stačilo.

Kafka (1991)

Je tenká hranice mezi "kafkárnou" a nesmyslem, ale jako nekafkolog si netroufám zařadit tenhle film do jedné nebo druhé skupiny.

La Chute de l´Ange (2005)

Aneb Jak utopit anděla co vypadá jako nafukovací Anděla.

Vyhoštění (2007)

"Une oeuvre métaphysique puissante aux images somptueuses."

Romeo a Julie (1996)

Tenhle film má u mě asi smůlu v tom, že jsem ho viděla až po Moulin Rouge, kde mě ta Luhrmannova hra s přeplácaností až kýčovitostí zas až tak nevadila, ba naopak (čemuž jsem se sama divila). Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, takže podruhé už jsem měla jen pocit deja-vu. Nebo že by se na tomhle filmu Luhrmann teprve rozvičoval?

Den začíná (1939)

Carné a Gabin mě naprosto dostali. Jak jsem nikdy nechápala chvály pěné na adresu Jeana Gabina, tak teď už jen souhlasně přikyvuju. Tenhle film nemá slabé místo...atmosféra, obraz, herecké výkony, dialogy - inoubliable!

Romance pro křídlovku (1966)

Nemůžu si pomoct, ale nutí mě to srovnávat s (nedávno viděným) filmem Tančila jedno léto a v tomhle souboji vyhrává švédský film z r. 1951. Jestlipak ho pan Vávra viděl...