• Krátkometrážní

Frankensteinova armáda (2013)

Musím uznat, že po první půlhodině jsem chtěl film vypnout. Ale druhá půlka mě mile překvapila. Dobrá atmosféra staré zchátralé továrny, frankensteinova armáda velice pěkně zpracovaná, ale dle mého se z toho dalo i přes to dostat mnohem víc. Originální námět nejen že nedotažený do konce, ale možná zůstal nevyužit jeho veškerý možný potenciál. Jinak určitě koukatelné, trochu jinak pojaté found footage, které neurazí a někoho určitě nadchne. A abych nezapomněl, opět vynikají Roden v hlavní roli.

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Před shlédnutím jsem od filmu moc nečekal. A za to jsem rád, protože jsem o to víc překvapen. Rádoby dokument o sériovém vrahovi se spoustou více než amatérských záběrů jeho kamery. Velmi dobrý, stupňovaný příběh se závěrem pokud ne vyrážející dech, tak minimálně vedoucí k zamyšlení...pro někoho možná depresivní. Velice dobře a hlavně důvěryhodně natočeno i odvyprávěno.

Berberian Sound Studio (2012)

Hodně osobité, někdy dokonce zvláštní. Vlastně doteď nevím, co to mělo být. Co bylo hlavní myšlenkou? Mělo to děj? Nemělo to děj? Ale své kouzlo to rozhodně má. Super prostředí, dobrá atmosféra a jednoznačně zvládnuté zvukové efekty, o kterých vlastně celý film tak trochu je.

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013)

Velice rychlý a silný začátek filmu dle mého uškodil. Diváka navnadí, ten pak očekává stupňování atmosféry, které se zrovna nedostaví. Co se týče děje, všeho moc škodí. Až příliš scén s duchy...až příliš scén s černobílým obrazem. Pro mě více méně horor založený pouze na lekačkách, což není nic, co bych zrovna vyžadoval. Rozhodně o třídu horší, než jednička.

Home Sweet Home (2013)

Home invasion v jiném kabátě. Za mě oceňuji především úvodní část filmu, která možná působí celkem zpomaleně, nezajímavě, ale rozhodně přidala na atmosféře a ukázala něco aspoň trochu nového. Až na pár chvil, kdy se objevuje pro mě až moc nelogické chování hlavní hrdinky, celkem slušně zvládnutá atmosférická žánrovka.

Klaun k popukání (2012)

U slasherů kombinovaných s humorem si nejsem nikdy moc jistý co můžu očekávat. Není to můj šálek kávy, ale tady šlo přece jenom o klauna, takže jsem to prostě vidět musel. Celkový pocit je nakonec dobrý. Stitches má spád, akci...konec konců i trochu toho zmiňovaného humoru...Film bude mít zajisté rozporuplná hodnocení, já se přikláním k průměru.

Ritual (2013)

Dosti rozporuplné. Na jedné straně neokoukané, nové...na straně druhé zdlouhavé, z počátku nudné. Každý si najde svoje. Každopádně asi tak po půlce, když se film zlomí, nastane jakýsi obrat a předchozí "nuda" se změní v super atmosférickou podívanou, která si s divákem vyloženě hraje. Co stojí za vyzdvižení je rozhodně hudba, které nemá chybu. Těžké hodnocení, ale druhá půlka filmu rozhodla, takže celkem spokojenost.

The Last Will and Testament of Rosalind Leigh (2012)

Film natočení v nádherném prostředí, které tvoří jedinečnou atmosféru. Náboženská tématika je pro mě sama o sobě celkem zneklidňující, čemuž silně napomáhají mnohdy zdlouhavé záběry na vybavení či výzdobu domu. Film nemá dynamiku, což ovšem podle mě není zcela špatně. Tato tématika spojená s pozvolnějším tempem (ne pomalým) děje mi přijde jako dobrá kombinace.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Po vizuální stránce nelze nic vytknout. Parádně zvládnuté animace a rozšíření původního, půl hodinu trvajícího, kraťasu je na světě. Burton je zpět se svým uměním diváka vtáhnout do děje a jeho schopnost spojit atmosféru jakéhosi hororu a komických scén nemá obdoby. Do toho ještě ta hra na city...super. Možná škoda toho závěru, kde oživlá monstra už jsou i na tento typ filmu trochu moc. Nicméně za mě rozhodně ano, Tim opět nezklamal.

Zlo (2012)

Tak toto mě mile překvapilo. Výborný atmosférický found footage, který diváka pohltí hned od samého začátku. První půlka byla hodně silná, potom už film trošku ztrácel, ale i tak to všechno společně s prostředím starého vybydleného baráku parádně funguje. Myslím, že by tento kousek předčil mnohé světové žánrovky typu FF.