• Krátkometrážní

Neznámý (2011)

Film, který toho má tolik, až je to vlastně moc. Skvěle natočeno, výborné herecké výkony, ale jinak žánrová klasika plná auto honiček a pěstních soubojů. Film jsem sledoval v autobuse, děkuji za zpříjemnění cesty, ale podruhé už si to zřejmě nepustím.

Vražedná minulost (2013)

Celkem ohraná písnička zapadající do průměru. Slušně natočené, složitý, občas i chaotický děj, ale něco tomu prostě chybělo. Škoda, potenciál tenhle film rozhodně měl.

Pod kůží (2008)

Kvalitní nízkorozpočtový horor s napínavou atmosférou a kvalitními hereckými výkony. Originalita filmu je hlavně v...jak jen to napsat...v ničícím, takřka nesmrtelném organismu. Ten se dokáže šířit pouhým bodnutím svých naježených trnů a holdovat tak na svém hostiteli. Pár věcí by se jistě vytknout dalo, ale proč? Prostě kvalitní podívaná s lehce otevřenými vrátky, co se budoucnosti týče.

Mamka & taťka (2008)

Tento subžánr zrovna v lásce dvakrát nemám, ale Mum & Dad není klasickým exploitation, na který jsem zvyklý. Film docela příjemně překvapil a za konečné vyvrcholení filmu si jistě zaslouží pochvalu. Originální "oslava" Vánoc podkreslená kvalitním hudebním doprovodem navodila vskutku zajímavou atmosféru a filmu dala tak potřebný nádech originality.

The Maker (2011)

Nádherný australský kraťas. Zpracování a celkovou animaci není třeba hodnotit, protože tenhle film má prostě duši. Hudba spojená s celkovou myšlenkou vytváří dech beroucí podívanou. Ještě dlouho po skončení jsem seděl a přemýšlel nad základní pointou, což je zřejmě přesně to, čeho chtěl autor dosáhnout. "Tempus fugit".

Třída smrti (2013) (studentský film)

Neskutečně atmosférický kraťas o sérii úmrtí ve školní třídě. Od začátku až do konce dech beroucí podívaná, depresivní podkreslující hudba, dokonalé komiksové kresby, temná atmosféra...kvalitní vypravěč. Mrazení v zádech ještě umocňuje fakt, že je příběh inspirován skutečnými událostmi. Jeden z nejlepších krátkometrážních filmů, co jsem kdy viděl. Bravo.

The Banshee Chapter (2013)

Dobrý námět, zajímavá myšlenka jinak ale nelogická dynamika děje, bez náboje...Ke konci se sice dočkáme jakési nepříjemné atmosféry, ale to je na found footage dost málo. Co však stojí za zmínku je využití češtiny a lekačky (dvě), což ale celkově film nevytrhne z nízkého průměru. 4/10

Stoker (2013)

Scénáristicky celkem zvládnutý film, který si zakládá na výborné dynamice postav. Od začátku jsem se filmem bavil a ten konec…paráda. Vše do sebe zapadá, chování postav mi přijde, až na výjimky, celkem logické a pár scén se Vám jistě vryje do paměti. Dobrá, zužující, místy až znepokojující atmosféra dodává filmu potřebný šmrnc. Jednoznačně film, který nesedne každému, ale mě v tomto případě rozhodně ano.

Contracted (2013)

Od tohoto hororu jsem si sliboval mnohem víc. Nejvíce mi vadí občas nelogické chování hlavní hrdinky. Ano, děj a spád Contracted rozhodně nepostrádá, ale…to je asi tak vše. Vlastně abych nezapomněl. Ve filmu se objeví pár opravdu děsivých záběrů, ze kterých běhá mráz po zádech. Celkově zajímavý kousek, který nenadchne, ale rozhodně ani nezklame. 5/10

Insidious 2 (2013)

Výborné. Pro mě snad ještě lepší než předchozí díl, i když se ve výsledku jedná o jakési pokračování a rozvíjení prvního Insidious. Wan si se scénářem pohrál a výsledkem je tento vskutku zajímavý počin. Co osobně oceňuji je méně lekacích scén, které byli v jedničce jednoznačně častější. Lekačky byly nahrazeny rychlým sledem dramatických událostí, které divák hltá po celou dobu sledování. Pro mě opět jeden z hororů roku.