Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

HP bol ako-tak dobre sfilmovaný len v treťom a piatom diele (jednotka a dvojka boli také rozprávočky - boli fajn, štvrtý diel bol dosť samoúčelný - aspoň pre mňa, ale tak sa tam aspoň vyhrali s prútikmi a kúzlami). A tento šiesty diel už akosi nevie kam sa zaradiť, scény a zábery sú temné (aspoň dačo), Snape to aspoň ako-tak posúva ďalej (naozaj vynikajúca postava), HP a spol. sú neskutočne otravní (z detskej fantasy sa stala teenage fantasy). Aspoň záverečná scéna - výprava za horcruxom v jaskyni bola obstojná. Inak bieda (a takýto názor mám aj na nasledjúce diely).

Jestřábí žena (1985)

Takže, tento snímok mohol byť ozaj vynikajúci nebyť: 1. M. Brodericka, 2. hudby, ktorá sa sem hodí a za 3. nemuselo to byť tak holivúdsky čisté. Inak myšlienka bola vynikajúca.

Interview s upírem (1994)

Výborný upírsky film, strhujúci, naoko dobový, dynamický a žiaden R. Pattinson. Čo sa mi však na filme nepáčilo bolo obsadenie Cruise-Pitt-Dunst-Banderas, prišlo mi to dosť umelé, jemné a vyčičíkané (ktovie ako by to vyznelo, keby sa obsadí iné herecké osadenstvo).

Ospalá díra (1999)

No čo dodať, Burton a Depp to vedia roztočiť. Zase raz podarený filmík, temný, ponurý, vtipný, melancholický, strašidelný. Skrátka, to čo mám rád, a čo vždy nájdem vo dvojici Burton & Depp. Čo na tom, že to má dáke chybičky, podarené.

Šestý smysl (1999)

K Šiestemu zmyslu som sa odhodlával veľmi dlho, až som si ho nakoniec pozrel. Príbeh je celý vystavaný na solídnosti, myslíte si, že chápete filmu, ale ono sa to na konci úplne zemní a skoro všetky scény zrazu vyzerajú v novom svetle úplne inak, no napriek tomu zapadajú do seba (niečo podobné ako The Others s N. Kidman).

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Paráda, takto hravou formou podať biológiu by som bral aj na strednej. Ešte to mám dakde na starej VHS-ke, teda snáď. Ale pravdu povediac, keď prišlo na rozprávky môjho detstva, tak toto mi vždy z pamäte vypadlo.

Rychlá rota (1989) (seriál)

Jedna z mojich obľúbených detských rozprávok. Chip, Dale, Monty, Bzučo a na tú poslednú si nespomeniem. Napriek tomu základ, čo sa týka rozprávok, ktoré som mal rád (dnes už ma tieto nové animáky nejako neoslovujú, hoci si z nich niektoré rád pozriem, ale len minimum).

Hancock (2008) odpad!

U mňa rozhodne nesympatické, nie že by som komiksy nemal rád, ale toto bola riadna pičovina. Vôbec ma to nechytilo, nezaujalo, nepribilo k obrazovke. Nechápem načo sa točí toľko pičovín a nenatočí sa pár slušných, naozaj podarených filmov. Takto sa len dvíha kvantita a kvalita je niekde inde. Tento emerikan drím sa mi úplne hnusil (to už ma viacej baví patetizmus ruských filmov).

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Stokrát lepšie ako prvý diel Hulka. Herecké obsadenie dokonalé: E. Norton, L. Tyler, T. Roth, vizuálna stránka lahodiaca oku, prostredie bolo príjemné, a veľa veľa nadupanej akcie. E. Norton x T. Roth - to bola skrátka parádička, a k tomu romantika s L. Tyler. Asi najlepší komiksový film (spolu s V ako Vendeta).

Hulk (2003)

Prvý diel Hulka ma nejak veľmi neoslovil, ani čo sa príbehovosti týka, ani hereckého obsadenia. Zato dvojka mi to nahradilo duplovito.