Zvrácenost strachu (2020)

Na zdejší doporučení jsem si to dal bez traileru... docela jsem se těšil, ale po celou první čtvrtinu mě děsně iritoval mrzutej a až katalogově drsnej táta lovec, kterýmu ten chorobnej nadbytek testosteronu div nestříkal ušima ven. Druhá čtvrtina už se nesla v duchu (mého) smíření se s naivní postavou otce a usoudil jsem, že úplná hrůza to snad nebude. Třetí čtvrtina už nesla kusy podezřele zralýho ovoce a závěrečná část mě z počátečních tří hvězd s odřenýma ušima srazila do kolen a s kudlou na krkavici donutila ke čtyřem až pěti hvězdám. Pátá už jen za ten pomalej a nečekanej sešup mimo veškerý očekávání...

Bloody Hell (2020)

Z hororů jsem za posledních pár let nějak vypadl, ale tyhle cíleně ujetý chujoviny mi čas od času padnou do noty. Na mentální odfrknutí celkem ideální věc.

Asistentka (2019)

Na debut víc než dobrý. Nic dechberoucího, ale není-li moc času ani energie a přesto máte chuť na něco ne úplně tuctovýho, je Asistentka ideální volbou. Za mě si to minimlálně 3+ zasluhuje.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Tahle skandinavska sebranka je temer vzdy zarucenej recept na kvalitni snimek i kdyz je rozdelena na jednotlivce, natoz kdyz se v jednom takovym “nahodou” sejdou vsichni. Jsem rad, ze jsem to v dobe covidove mohl podporit alespon v ramci SCANDI online promitani a ze mi za tu tezce vydrenou stokorunu natoci alespon deset dalsich, podobne obstojnych kousku!

Mars (2018)

To je tak švihlý, že to snad ani nejde hanit. Pokud nemáte problém ustát jakoukoliv epizodu Výměny manželek, máte rádi sci-fi a nevadí vám absurdní sranda bez špetky humoru, tak litovat rozhodně nemůžete.

Svět mimozemšťanů (2020) (seriál)

Před dvaceti lety bych z toho byl asi víc na větvi, ale i tak je to celkem snesitelná oddechovka pro příznivce vesmírných polemik. Jedinou větší výtkou jest asi jen neustálé opakování video-sekvencí, z nichž některé uvidíte během jednoho dílu více než třikrát a po chvíli to začne být lehce otravné - grafikům se asi sdělilo, že na každý čtyřicetiminutový díl bude stačit zhruba 15 minut videosekvencí a případně se to tam hodí několikrát po sobě - opakování jest přeci jen matkou moudrosti.

Corpus Christi (2019)

Budu se opakovat, ale Pšonci prostě umí. Zatímco česká produkce pomalu upadá, ta polská vyloženě kvete.

The Minimalists: Méně je teď a tady (2021)

Přečtěte si na Wikipedii charakteristiku minimalismu v několika řádcích a dozvíte se toho béhem dvou mindut zhruba stejně, jako tady během jedné hodiny psychického týrání plného nadšených ksichtů a sebestředných příběhů dvou “mnichů”, jež prodali svá Ferrari a potřebují to sdělit celému světu. Jejich přednes plný tělesné gestikulace působí jak konkurz na pracovní pozici u Apple. Raději tu hodinku věnujte protřízení svého šatníku!

Výhody cestování vlakem (2019)

Čtyři plus jedna za originalitu v rámci podpory za produkci vícera takových skvostů. Pořád se tadytěch bizárů objevuje míň, než je zdrávo!

U mě doma (2018)

Žánrovka dle mýho gusta. Ucouraná óda na život vyhnance... tak trochu “I legend” bez zombíků a podobných kikotin, ačkoliv i ten patří mezi moje oblíbence.