Náhlá smrt (1995)

Trochu jako Přepadení v Pacifiku. Místo bitevní lodi hokej, místo kuchaře požární dozor. A prsatou striptérku nahradily dvě malé děti. Takže horší.

Šmejdi (2013)

Potřebný dokument, místy silný, ale škoda té formy. Měl jí s tím pomoct nějaký lepší dokumentarista, ona to chudák zvládala sotva se skrytou kamerou...

Zhubni! (1996)

Místy to až moc připomínalo nějakou půlhodinovou povídku z Příběhů ze záhrobí. Režie bez nápadu, televizní prvoplánovost a divní herci. Jako by ani neexistoval scénář a točilo se jen podle zatrhaných odstavců předlohy. Asi je fakt lepší, když se film knihou pouze inspiruje, než když jí takhle sprostě opíše. Taky mě trochu zarazilo, proč ve filmu nehráli žádní cikáni, ale jenom za cikány namaskovaní běloši (případně indiáni). Navíc dost chabě. Jo a Lempkeho nos byl úplně o ničem!!!

Hra na schovávanou (2005)

Už od prvních scén jsem tušil, že to bude tak trochu nuda natočená velmi konvenčním způsobem. A že to asi bude mít překvapivý konec. Obě domněnky se potvrdily. Nedostatek invence nezachránilo ani skandální odhalení pravdy.

Jižanská pohostinnost (1981)

Trochu se to táhne, ale konec to docela oživí. Takové vidláky už dnes nepotkáte. Nádhera!

Sauna (2008)

Tak nějak bych si představoval horor od Tarkovského.

Konečná (2013)

Dneska už nikdo nenatočí starej dobrej akční film. Už to budou jenom "pocty žánru" obalené unifikovaným pozlátkem, jehož lesk je ale z většiny umělý a digitální. Moderní divák totiž asi nic jiného vidět nechce. Jenže já mám prostě radši staré dobré řemeslo bez zbytečných serepetiček. A toho jsem se tady nedočkal. Příběhem je to skutečně pocta žánru, ale stylisticky je to absolutně současné a zaměnitelné s jakýmkoliv dnešním akčňákem. Dá se na to koukat, utíká to, Johnny Knoxville je vtipný, ale proč je šéf narkomafie automobilovým závodníkem??? A proč má finální scéna naklíčované pozadí a vypadá jako od Walta Disneyho? Achch...

Restrepo (2010)

Restrepo je poměrně zajímavým, i když místy až moc roztřeseným, nahlédnutím do života v bojové linii. Přesto musím říct, že hrané válečné filmy mají jednu zásadní přednost - bývá v nich ten protiválečný moment. Ten pocit, že je všechno nějak špatně. To tady úplně chybí. Vzhledem k úzké spolupráci filmařů s americkou armádou je to asi pochopitelné. Podobně jako to, proč se ty nejdivočejší momenty z celého natáčení dostaly jen do závěrečných titulků... Jo, a myslím, že tu krávu zabili prostě proto, že chtěli steaky!

Zbav nás od zlého (2009)

Krásný film. O přerodu dobra ve zlo a obráceně. Mnoho hlavních postav prošlo v průběhu filmu zásadním psychologickým vývojem (někdy i víckrát), z čehož vyplývalo dost emotivních okamžiků. Srovnání se Strašáky to snese, ale i když to dopředu víte, stejně vůbec netušíte, jakým způsobem se ta situace vyhrotí do té "strašákové" podoby. Několikrát mi šel mráz po zádech. Fakt doporučuju. Velmi silný zážitek.

Prokletí smrti (1966)

Obrazově precizní, obsahově zdlouhavé a docela nudné. Je tam pár hezkých nebo dokonce napínavých momentů, většinu času jsem byl ale velmi daleko tomu, abych se cítil aspoň trochu pohlcený dějem. Pořád se tam chodí a kouká. Na mě ty staré hrady, vlající pavučiny, samovolně se otevírající okna a načesaní gentlemani prostě moc nepůsobí. Jo, a mám pocit, že oficiální text distributora lže, protože století, ve kterém se to odehrává, je minimálně devatenácté.