Něžný barbar (1989)

Výborné zpracování. Skvělý herecký trojboj, jemuž vévodí charismatický Bolek Polívka. V tomto díle je tolik skvostných myšlenek, snů a ideí, že zhlédnout ho pouze jednou je hřích Kurva fix :)

Dvanáct (2007)

Je to prostě klasický remake americké verze okořeněný promyšlenějším závěrem a spoustou příběhů ze života porotců. Celková stopáž snímku a notoricky známý příběh mě dokonale uspávaly. Probouzel jsem se jen u občasných psychických výlevů, jenž byly od originálu značně přehrávané. Od Michalkova bych čekal víc...

...ani smrt nebere (1996)

Navzdory slibnému hereckému obsazení teda nic moc. Na to, že to má být komedie, toho tu k smíchu příliš není. Snad jenom ten závěr s filmovým štábem. K tomuto tématu si radši pustím Divoké včely nebo Cestu z města.

Poslední leč (1981)

Naprosto geniální hra... Ti dva se hledali, až se našli :))) Spí... spí jako zařezané děcko :)))

Balada pro banditu (1978)

Toto dílko je zřejmě potřeba vidět vícekrát, aby se mu přišlo na chuť. Polívka s Pechou ovšem nezklamali už na první pokus.

V žáru královské lásky (1990)

Do poloviny filmu se na to nedalo dívat, protože Vilém musel hrát. Teprve až jeho postava zešílela, a Vilda v podstatě hrát přestal, to dostalo trochu grády. Tu jednu hvězdu si ale stejně zaslouží okouzlující Ivana Chýlková, značnou část snímku plivající krev a kdovíco ještě.

Černý Petr (1963)

Asi nejpomalejší tempo u filmu, jaké jsem zatím viděl..... přesto brilantní psychologický kus. Pedantský otec v podobě Jana Vostrčila nemá chybu, machrující zedník - učeň Vladimír Pucholt už vůbec ne. Škoda, že v televizi to budou vysílat zase až na Formanovy další kulatiny.

The Chemical Brothers: Don’t Think (2011)

Velké kino Zlín..... velmi dobrý zážitek.... hudba rajská, v očích nablikané jak po svářečském kurzu... co víc si přát?

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Nabušené herecké obsazení a výborná režie Jiřího Stracha jsou zárukou této bravurní, byť jen televizní, detektivky. Jiří Dvořák jako životem a službou prověřený policajt spolu s tradičně skvělým znalcem černé magie Ivanem Trojanem rozplétají nitky tajemných rituálních vražd. Velmi dobře napsanou roli svérázné policistky ztvárňuje stejně svérázná Aňa Geislerová. Film trošku sráží toporné výkony všech studentů včetně Hádka i Vagnerové, jejímuž hypnotickému stavu jsem prostě nemohl uvěřit. Osobně nejsem bůhvíjakým fanouškem Arnošta Vašíčka, a když jsem se hned na úvod dozvěděl, že snímek je podle jeho předlohy, měl jsem v plánu neabsolvovat tříhodinový maraton jeho mysteriózních jevů. Nakonec jsem ale nelitoval.