Ztracený svět: Jurský park (1997)

Kujme železo, dokud je žhavé, si asi říkal pan Spielberg. První díl byl vynikající hlavně svojí originalitou, takže u něj to taky mělo všechno skončit. Původně jsem chtěl být s hodnocením štědřejší, ale scéna s mladou talentovanou gymnastkou mě přesvědčila, kam tento skvost zařadit.

Leon (1994)

jo jo... klasický zabiják. Pije mléko, spí vsedě, stará se o kytičku, každé ráno si dá sedy-lehy a učí malou holku zabíjet.... víc klišé už nepotřebuju. V tomhle, podle všech, veledíle není fakt nic originálního, včetně útěku z baráku alá Mlčení jehňátek. V čele protidrogového oddělení plného dredařů a jiných týpků (na první pohled mafiánů) stojí totální psychopat závislý kdoví na čem. Scénář o ničem, čitelný dvě věty dopředu. Vlastně ani nevím, proč dávám ty 3 hvězdy. Snad pro ten Natálčin kukuč.

Postav dom, zasaď strom (1979)

Jakubiska moc rád nemám, ale výkon Pavla Nového v hlavní roli byl nadprůměrně věrohodný. A ta fotbalová pasáž? Tak to jsem fakt čuměl :D

Mamas & Papas (2010)

S velkými problémy zhlédnuto až do konce.. Pokud jsem měl v tomto snímku, podle toho, jak se tvářil, najít něco hlubšího, tak se omlouvám, ale já to nenašel... není tu jediná ostřejší scéna, vyhrocený dialog. Jen samé kuňkání... a k tomu ten patetický závěr... probrečený a protelefonovaný film..

Paralelní světy (2001)

Určitě to není film pro širší spektrum publika. Mě ale tento psychologický kus, plný zajímavých myšlenek, nenudil ani trochu. Paralelní světy mají diváka donutit přemýšlet nad složitějšími chvílemi v lidském životě, které zde mají jako na talíři. Lenka Vlasáková byla úchvatná a Karel Roden znovu potvrdil svoji hereckou genialitu. A Lenčiny polosny - polopředstavy jsou natočeny fakt parádně.

Red (2010)

No.... s tím důchodem by si to všichni zúčastnění měli hezky rychle promyslet (především Freeman, který poslední dobou hraje v jedné cipovině za druhou). Šílené převleky, superzbraně, hlášky, že je to sranda až na půdu..... jediný aspoň trochu vtipný byl Malkovich....jinak ztráta času.

Dům (2011)

Tak tady máme učebnicový příklad, jak se ve filmu s otřesným scénářem dá sehrát excelentní herecký koncert (Krobot - Medvecká). Příběh přitom není vymyšlený špatně, ale ty dialogy, především u vedlejších rolí, jsou ubohé a některé scény až trapné (manžel ukradne prachy, přijde díky vlastní blbosti o střechu nad hlavou a se svou rodinou je nucen spát v obchodě mezi regály. A manželka si s ním za odměnu první noc ještě zasouloží :DD ). Takže ve finále tu nade všemi stojí pan Miroslav Krobot, jehož pohled je opravdu zničující. Všechny tři hvězdy pro tohoto nedoceněného Pana herce.

Stačí stisknout (1989) (TV film)

Rudolf Hrušínský ml. hraje bez nalíčení japonského obchodního zástupce. To se musí vidět....

Film o filmu Cesta z města (2000) (TV film)

Super dokument o super filmu. Vorlovi se nedivím, do Báry bych se zabouchnul taky :)