Památkáři (2014)

Plus za to, že jsem z filmu dozvěděl něco o skutečném postupu ve druhé světové válce (jednotka skutečně existovala, ale pracovalo tam asi 300 lidí). Mínus za děj. Bylo tam pár napjatých momentů, ale celkový dojem je hodně sporný. Není to film, který vyvolává "wau" nebo pocit, že to musím vidět příště znovu.

Tenká červená linie (1998)

Hodnotit tento film je docela složité. Celkově ve vás zanechá takový divně záporný pocit, že válka opravdu není nic příjemného a mění životy lidí. Během filmu akci střídá myšlenkové peklo... film se na některých místech až divně vleče. Kameraman má zvláštní zálibu v natáčení okolní přírody. Možná prostříhat, zkrátit a byl by to úžasný film. Takto si nejsem zcela jistý a dávám ***.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Neskutečně realistické scény. Výborná kamera, příběh a scénář. Velmi živý děj, kdy máte skutečně pocit, že tam jste s nimi. Další válečný film, který si oprávněně zaslouží nejvyšší hodnocení.

Příliš vzdálený most (1977)

Hodně dobře zpracovaný námět. Sice jsem měl potíže se v tolika postavách vyznat, ale to nebylo podstatné. Děj byl svižný, vyvážený a snímek velmi dobře přiblížil tehdejší strasti běžných vojáků i jejich vedení.

Velký útěk (1963)

Chvílemi mi to přišlo jako komedie, případně snaha tvůrců o satiru. Němci mi přišli jako hodní kamarádi. Filmu vytýkám i nerealističnost. Souhlasím s komentujícími, že to vypadalo mnohem více jako pionýrský tábor. Film vůbec nevystihuje tehdejší krutost. Teprve konec je drsný. Kdyby to bylo pojato trochu jiným způsobem, mohl by to být skvělý film. Takto hodnotím třemi hvězdičkami.

Nejdelší den (1962)

Skvělá kamera, příběh, obsazení... tento válečný film prostě nemá chybu. Skoro jsem si připadal, jako kdybych s nimi prožíval Den D. Bylo to drsné, působivé a tento film vysekává poklonu všem válečným hrdinům toho i dalších dnů. Odvedli dobrou práci.

Přežili jsme Ardeny (2003)

Místy je to takové hodně zdlouhavé, ale třeba to takové skutečně bylo. Sympatické je, že to není klasický film s hrdiny, ve kterém přežijí všechny hlavní postavy.

Kate a Leopold (2001)

Klasický romantický film s prvky sci-fi (stroj času, cestování do minulosti - už jsme to v pár filmech viděli). Je naprosto jasné, jak to dopadne a kdo se s kým dá dohromady. Takže taková předvídatelná romantická oddychovka.

The Obama Deception: The Mask Comes Off (2009) odpad!

Velmi jednostranný a tendenční dokument. Určitě je dobře, když někdo lidem otevírá oči. Nicméně je potřeba tato fakta ukazovat realisticky. Je třeba dát prostor pro vyjádření i druhé straně. Když se to autorům dokumentu podaří, vzniká vyvážený materiál. Jestliže se to autorům nepodaří, vzniká propaganda. Bohužel u tohoto snímku jsem měl celou dobu pocit, že sleduji propagandu. Mám-li to srovnat, pak se mi mnohem více líbily dokumenty Sicko a Fahrenheit 9/11 od Michaela Moore.

Concordia: Rok poté (2013) (TV film)

Kvalitně zpracovaný a srozumitelný dokument. Vhodně doplněné záběry z videí pasažérů. Na konci ještě postup ohledně odstranění vraku.