Animatrix (2003)

Animatrix doplňuje chybějící informace, které jste nestačili pochytit z filmů Matrix. Některé příběhy se mi líbily díky své grafice, jiné už trochu méně. Dějově je to však vynikající a doporučuji.

Matrix (1999)

Tohle je sci-fi klasika. Matrix jsem poprvé viděl, když mi ho půjčil spolužák ze školy na VHS. Naprosto úžasný film, neočekávaný a svižný děj, skvělé dialogy, atmosféra... Jsem rád, že jsem si vybral tu správnou pilulku.

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (1965) (TV film)

Šokující. Taková byla tenkrát doba. Mohli vás klidně zabít bez soudu, což se také mnohokrát stalo. Drsný film. Přesto doporučuji pro pochopení historických souvislostí.

District 9 (2009)

Fantastický děj. Skvělá kamera. Už dlouho jsem neviděl tak dobré sci-fi, jako je District 9. Velmi se mi líbil částečně dokumentární střih filmu. Samotný film má myšlenku. Rád se k němu vracím a už jsem ho viděl několikrát.

Rebelka (2012)

Fantastická animace krajiny. Skvělý přízvuk dabérů. Svižný děj a místy vtipné scény. Rebelka byla příjemným překvapením. Pokud hledáte zábavný oddechový film, našli jste ho a mohu vřele doporučit.

Skyfall (2012)

Skvělý film. Líbil se mi kontrast mezi moderním světem a starým domem, kde skupina našla útočiště. Závěrečný souboj byl vynikající. Trikové efekty (letící metro) úchvatné. Děj přehledný a svižný. Doporučuji.

Doom (2005)

Několik zajímavých nápadů. Jinak klasický boj dobra se zlem a Resident Evil v jednom. Kdyby to bylo jinak zpracované (lepší dialogy, propracovanější postavy), tak by to mohla být pecka. Takto jde o film, který ve vás nezanechá nějaký hlubší dojem a WAU pocit.

Pelíšky (1999)

Česká klasika. Vynikající herecké obsazení, svižný děj, zasmějete se. Jeden z nejlepších českých filmů.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Film se mi líbil. Vynikající efekty, nádherná příroda. Snímek skvěle doplnil mozaiku událostí a navázal na příběhy Pána Prstenů. Protože nejsem fanoušek fantasy, mám občas potíže se vyznat v tolika postavách najednou.

Maska (1994)

Naprosto vynikající komedie. Takovou masku bych chtěl mít taky.