Lidice (2011)

Silný a emotivní příběh Lidic. Je pravdou, že Karel Roden možná svojí rolí zastínil celé město. Možná mohli příběh pojmout i jinak a více se věnovat samotné tragédii, ale celkově jsem s pojetím filmu spokojen. Bohužel jsem viděl verzi bez titulků a německy neumím, takže částem filmu jsem vůbec nerozuměl.

Dlouhý víkend (2005)

Viděl jsem střípky z filmu. Bezduché dialogy, komedie nic moc (není to můj styl). Nedokázal bych to sledovat celé. Nedoporučuji.

Český sen (2004)

Vynikající dokument o tom, že pro slevy by si Češi nechali vrtat koleno. Umožní vám nahlédnout do pozadí reklamních kampaní, PR a marketingu. Hodně dlouhou dobu jsme byli hypermarketový národ, který trávil čas v nákupních centrech. Nákupní centra u nás rostla jako houby po dešti. Tento trend se naštěstí mění a lidé začínají zjišťovat, že život nelze žít jen v nákupních rájích. Těžko odhadnout, co je za tím. Možná dlouhodobý nedostatek z doby socialismu, kdy nebyly dámské vložky, toaletní papír a zboží se dávalo známým ze spodní části pultu.

Český žurnál - Spřízněni přímou volbou (2013) (epizoda)

Zajímavý pohled do zákulisí. Chybí mi ovšem nějaká hlubší myšlenka nebo sdělení. Mnohem více se mi líbil jejich předchozí dokument Český sen. Možná kdyby připravili kampaň na fiktivního prezidenta, byla by to zajímavější sonda do duše českého občana.

Signál (2012)

Komedie? V čem? Žánrově připomíná spíše uvedené drama. Od komedie čekám, že budu smíchy slzet, což se stalo jen v momentě nečekané milostné scény, kterou vysílal místní rozhlas. Zbývající děj vyvolával místy jen úsměv. Chtělo by to asi lepší závěr filmu. Konec byl nečekaný. Celkově jsem rozpačitý: viděl jsem daleko lepší české filmy. Neurazí, ale není to žádná pecka.

Pevné pouto (2009)

Komedie? Romantický film? Thriller? Velmi pravděpodobně kombinace všeho. Zvláštní film. Místy trochu natahovaný.

30 minut po půlnoci (2012)

Je to dlouhé, ale asi to tak opravdu vypadalo. Na konci zřejmě nedodrželi skutečný sled událostí. Z toho co jsem četl, tak vojáci rozhodně nevolali na Usámu bin Ládina. Prý vtrhli do horní místnosti, kde byl hledaný terorista a když učinil nebezpečný pohyb, hned to schytal. Hodně se mi líbily i takové detaily, kdy vojáci skládají CD/DVD a nalezené počítače podle místa nálezu. Škoda, že USA nezveřejnily záznam zásahu, abychom to mohli porovnat (klidně s cenzurou). Třeba se za pár let naši vnuci dočkají. Celkově film hodnotím kladně plným počtem bodů.

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Plus: nápad vrátit se v čase zpět a představit dobu před vznikem Federace. Epizody s druhou světovou válkou jsou ovšem přitažené za vlasy.

Star Trek: Hluboký vesmír devět (1993) (seriál)

Některé epizody jsou skutečně slabší. Je také pravdou, že v některých epizodách dali tvůrci příliš prostoru rozhovorům, meditacím a duchovnu. Seriál má i své světlé stránky a postavy (Gul Dukat, okupace...). Celkově hodnotím kladně.

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Tento seriál jsem sledoval ještě na střední škole. Vrátil jsem se k němu po letech. V porovnání s Voyagerem je logicky slabší kvůli použitým efektům (rok 1987), ale herecké výkony jsou skvělé a kapitán Pickard je nepřekonatelný. Doporučuji.