Star Trek (2009)

Akční, svižný děj. Možná měli tvůrci trochu ubrat některé komické prvky, ale jinak skvělá podívaná.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995) (seriál)

Můj oblíbený seriál. Některé epizody jsou sice slabší, ale celkově stojí za to. Oblíbené postavy: Doktor, kapitánka Janeway, Neelix, královna Borgů.

Star Trek X: Nemesis (2002)

Vynikající film pro fanoušky Star Trek se skvělým kapitánem Picardem. Doporučuji.

Maximální turbulence (1999)

Když jsem film viděl jako teenager, tak se mi líbil. Nedávno jsem si ovšem zkoušel letecký simulátor na počítači, který hodně sází na realističnost. Vzlétnout a přistát s letadlem není ani v tom simulátoru jednoduché. V realitě by to prostě laik nezvládl a letadlo by se nejspíše rozbilo o zem.

Méďa (2012)

Méďa je kombinace komedie a romantického filmu. Nebudete se u něj svíjet smíchy, možná místy vyvolá úsměv. Ale není to nic, co bych chtěl mít doma ve své sbírce filmů. Vidět jednou to stačí.

Frankenweenie (1984)

Dávám lepší hodnocení než u předělávky Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012). Dokonce se v tomto filmu více hodilo, že Sparky na konci ožije. Z mého pohledu to však zůstává opět filmem, který neurazí a zároveň ho nemusím znovu vidět.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Existují dva typy filmů: jeden vám předá nějakou hlubší myšlenku a obohatí vás. Frankenweenie spadá do druhé kategorie. Nepředá myšlenku, neobohatí a zároveň neurazí. Místy i vtipné momenty. Není to film k němuž bych se chtěl vracet nebo ho mít doma na DVD. V první části je film rozvláčný a zaměřuje se na detaily. Ve druhé části to vypadá, jako kdyby režie musela film zkracovat a děj urychlovat. Film není pro masové publikum. Nedivím se tomu, že jsme byli v kině jen čtyři.

Utajený šéf - USA (2010) (seriál)

Inspirativní reality show. Majitelům velkých firem bych podobný postup čas od času doporučil. Realita "tam dole" bývá jiná, než jak to vypadá v Excelu. Bezprostřední kontakt se zákazníky pak bývá docela studenou sprchou v případě, že firma nefunguje nebo nedokáže zákazníky kvalitně obsloužit.

Partička (2011) (pořad)

Partička je vtipná živě i v televizi. Některé díly jsou sice slabší, ale hodně záleží na tématu nebo odpočatosti herců.

Den před krizí (2011)

Finanční krize možná začala podobně. Je tam krásně vidět, že vedení firmy logicky upřednostnilo vlastní prospěch před dlouhodobým vztahem se zákazníky. Přesně takto myslí management velkých firem. Dlouhodobě je to neudržitelné a musí se to změnit. Samotný film je skvěle zahraný, děj je poutavý a herci opravdu dobří. Mám rád filmy podle skutečných událostí a tento snímek bude patřit mezi oblíbené.