Jeden gól (2023)

Ak patríte k tým, čo už niečo od Waititiho automaticky očakávajú, dostanete to. Osobne som ale čakal väčší dôraz na takú tú feel-good atmosféru, a ona tam aj bola, ale šla do takého rozporu s charakterom Fassbenderovej postavy, že som nakoniec len tesne nedal tú štvrtú hviezdičku.

Práce jako každá jiná: Nizozemsko a Německo (2024) (pořad)

V jednotlivých epizódach zaujímavé témy. Čo tomu uberá je, že napriek tomu, že sondy do týchto tém nie sú bežnou látkou dokumentov dostupných pre masy, ostáva len pri povrchu a nedáva si ambíciu naozaj skúmať, priniesť nejaké poznanie a naozaj spovedať rôznych hostí a účinkujcich. Moderátori sú na druhú stranu sympaťáci a taký popularizačný štýl im s ich zmyslom pre humor sedí.

Kosmonaut z Čech (2024)

Komorné, zádumčivé, skromné scifi, pre užšie (z hodnotení dedukujem) publikum. So super Sandlerom a jeho zaujímavým vesmírnym súputníkom. Nedajte sa odratiť hodnotením, je to pomalá a nenásilná melancholická podívaná s dobrou atmosférou.

Kevin Hart a Chris Rock: Jen hlavní hvězdy (2023)

Zaujímavý záznam o turné dovch veľkých komikov. Ale zatiaľčo vo filmoch sú super, na kamerách v zákulisí alebo pri rozhovoroch z nich bol cítiť zvláštny kŕč. Prinútilo ma to zamislieť sa, do akej miery v tomto dokumente sú sami sebou a aká časť je proste póza a maska pre kamery. Podľa mňa to nebolo úprimné a to mi kazilo dojem.

Marrowbone (2017)

Mega prekvapenie! Pomalá dráma o štvorici súrodencov prežívajúcich mizériu života bez matky. Film sa venuje vzťahom, kladie dôraz na ich putá. Rozprávanie korení náznakmi rozmáhajúceho sa nadprirodzena a potom to pomelie v nečakaných twistoch. Horor bez krvavých záplav a lacných lakačiek, ale dokonale funkčný v gradácii znepokojenia. Horor s nešablónovitými postavami, padnúcimi hercami a pre mňa po dlhej dobe záhadným príbehom, ktorý sa divákovi poskladá až vtedy, keď sám chce. K dokonalosti mnoho nechýba, záver stojí trochu na vratkých nohách, ale aj tak... Toto sa podarilo.

Divoká noc (1991)

V niektorom komentári som postrehol referenciu na video k Mr.Kitty - After Dark. Moja cesta k filmu tiež viedla tadiaľ a preto som musel byť sklamaný. Pre tých, čo ste zvedaví na film a aj song, radím postup 1. film a 2. pieseň. Pri piesni si následne môžete predstaviť, že postavy zažívajú ozajstné romantické pnutie a že ten chalanisko nie je debil. Ak však uvidíte ako prvý videoklip, prostoduchý film vám roztrhá ilúziu o nečakanej romantike mladej dvojice v jedinečnej situácii. Každá scéna mi rozporovala všetko, čo som si vďaka videoklipu o postavách vymyslel a predstavoval :D ....No a potom je tu vlastne možnosť tretia - ten film ani nepozerajte - no ale potom je otázka, prečo dávam až 2 hviezdičky? No proste preto :))

Rambo: Poslední krev (2019)

Prvé tri štvrtiny filmu sa s postavou pracovalo výborne, zápletka chytľavá. Takže som vyčakával, až to naberie grády. A práve akcia, jedno z Rambových ťažísk, sklamala. Vybudované napätie na konci filmu sfúklo ako sviečka skratkovitou akčnou pasážou. Takže som sa nedočkal zadosťučinenia, ktoré si dej pýtal. ALE ak by to náhodou bol zámer a metafora, že zadosťučinenie z pomsty môže byť mizivé a ostať po ňom môže pachuť síce vykonanej spravodlivosti, ale nedosiahnutého pokoja, tak by som rozmýšľal o hodnotení významne vyššom. Pretože tak to v živote proste je a v tom by mohla byť hĺbka takéhoto tragicko-nemastno-neslaného zakončenia Rambovej životnej odysei.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Bolo to tradične vizuálne bohaté. Niektoré zábery sa pýtajú na veeeľkýýý plagát zavesený niekde doma. Potom Christian Bale - ten bol výborný a vdýchol svojej postave osobnosť. Čo tomu ale chýba? V extrémnej miere aspoň nejaké dramatično!!! Aj príbehové a aj charakterové, lebo z Thora je v tomto pokračovaní už len schránka na bláznivé nápady. Nemusí to byť nutne zlé, ale podľa mňa je. Myslím, že Ragnarok mal byť v tomto smere strop (a bol super), no nasledovať mohol radšej odraz zasa hlbšie postavám pod kožu.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Myslím, že séria Conjuring si drží dobrú úroveň čo sa týka spracovania a filmového remesla (s výnimkou The Nun). To platí aj tentokrát. Pozerá sa na to dobre a detektívne pojatie ma zaujalo. Bolo to ale až príliš na úkor hororu. Je z toho oddychový mysteriózny film s nie príliš hutnou atmosférou, kde sa napätie opakovane buduje a rozbíja a zabúda sa stupňovať.

Predátor: Kořist (2022)

Som presvedčený, že rozumiem z čoho pramení všeobecné nadšenie, ale nezdieľam ho. Umelé, škaredo digitálne a možno to vyznie nezmyselne, ale podľa mňa neautentické. Zlepšenie od posledného filmu jednoznačné, o nejakom osviežení značky sa môžeme baviť možno. V žiadnom prípade sa ale nejedná o príjemné prekvapenie a to som sa s očakávaniami pre istotu krotil.