• Romantický

Triunfo del amor (2010) (seriál)

Příběh podobný jako v Právo na lásku. Místy zábavné, jindy celé řady dílů hádky, slzy, patos. Závěr seriálu je celkem odbytý co se týče dialogů, hereckých výkonů. Začátek ale dobrý.

Peacemaker (1997)

Amerika v ohrožení teroristickým útokem, zlí rusové a pozor na Írán. Clooney a Kidman jsou američtí hrdinové a vše zachrání. Solidně natočené, místy velkolepé dostatečně akční, nezdálo se mi to ošizené. 3,5*/5

Náhradní plán (2011)

Bylo na co koukat, děj je jednodušší, předvídatelný, trochu naivní. Romantika tam ale byla. Částečně road movie.

Chasing Coral (2017)

Nevím jestli jsem viděl zajímavější dokument o korálových útesech. Attenborough apod. mohou jen tiše závidět. Krásné, dojemné a k zamyšlení.

Running Wild (2017)

Pro milovníky zvířat/koní, dojemné mírně romatnické drama z prostředí amerického ranče.

Cizinka (2014) (seriál)

Celkem temné, čím dál víc. Příliš pověr, obav, zbraní, krve a krutostosti. 1. sérií končím, komentáře k dalším sériím mi to potvrzují.

Elita (2001)

Příliš mě to nezaujalo, dost jednoduché, málo do hloubky, málo emotivní. Není důvod to vidět znovu.

Princezna zakletá v čase (2020)

Docela dobré, pohádka na úrovni. Rádoby vtipné/trapné scény se tu téměř nevyskytují! Líbilo se mi že tam nebyly kromě čarodějnice snad žádné zlé záporné postavy a obludy. Je ale určitě co zlepšovat. Čarodějnice působila na závěr trochu uměle. A závěrečné scény mi přišly trochu navíc a méně opravdové.

Krásná Fatmagul (2010) (seriál)

Herci jsou přirození, romantika tam je okrajově, první polovina je pochmurné drama na dobré úrovni. Druhá polovina průměrné, zábavné ani vtipné to moc není. Není to plné přemrštěných zvratů a afektovaných scén - to hodnotím pozitivně. Po druhé to nechci vidět.