• Krátkometrážní

Věc: Počátek (2011)

Film, ktorý keby nevidím, tak sa mi určite nič nestane. Strašne pomalé oproti pôvodnej verzii a ešte k tomu tá zvláštne stvárnená vec...! Jediná "vec", ktorú som si z tohoto filmu odniesla bola ťažká hlava z toľkej nudy. Inak nemyslím si, že postavy sú nejak extra nesympatické, ako poniektorí tvrdia (niektorí aj nie, samozrejme). Podľa mňa práve naopak. Ďalšieho Kurta R., no povedzme si, by neviem kde vyhrabali, tak tam rovno šupli ženu na post hlavného ťahúňa. Beriem to pozitívne a dievčaťu pripisujem bod .Jedno vzhliadnutie a stačí.

Super 8 (2011)

Nenudila som sa ani chvíľu. Decká hrali super, hlavne tá malá blondína. Trochu ma prekvapil prehovor Joela k mimozemšťanovi, človek by čakal, že bude posratý až za ušami (čo ja by som okamžite bola), ale áno nejako to už museli rozpliesť. Čakala som síce trochu iný film, ale táto dávka ma maximáne uspokojila.

Pavouci z vesmíru (2010)

Začiatok zbytočný a na konci som už ani nestiha zírať, čo to napiekli. Film sa odohráva viacmenej v dvoch bytoch, kde sa žiadna poriadna akcia nekoná. Plus pre exteriérové scény, ktoré si minimálne tie dve hviezdy zaslúžia.

Země ztracených (2009)

Príbeh trochu slabší, ale o to doplnený kopou vtipných momentov. Totálna pohodička na nedeľňajšie popoludnie.

Moucha (1986)

Najnechutnejšia premena v muchu, akú som videla. Dokonalý vizuál celej premeny. Výborné osemdesiatkovské scífko, ktoré ma nikdy neomrzí. Vďaka úspechu, ktorý sa hlavný hrdina snažil dosiahnuť so svojim telepodom, som mala ustlané na príjemnú noc. Nepotrebovala som tiež hľadať žiadne negatíva, lebo do deja som sa zahryzla tak, že iné než Brundla som vnímať ani nestihla.

Červená Karkulka (2011)

Bavilo ma to do takej miery, že som to dopozerala až na tretíkrát (či "len" na tretíkrát??). Docela nuda. Čakala som, že aspoň vlk ma zaženie do kúta. Nuž... Neprekvapil ma ani jeho výzor, pretože si myslím, že pekne zapadol do celej tejto srandy. Chýbala mi tu temnejšia atmosféra, viac vyostrenej akcie, a hlavne ešte viac trápnejší zaláskovaný trojuholník. Vcelku, po konečnom vzhliadnutí, by som si dala najradšej náplasť na oči, no to by nebolo fér voči tým ozajstným sračkám.

Jezero smrti (2008)

Uff, rana ako z dela. Zabezpečila mi len jediné: nadupaný filmový zážitok, že som celý Eden Lake pozerala v totálnom kŕči čakajúc, čo horšie ma asi bude čakať v ďaľšom zábere. Zo začiatku príjemná atmosféra, ktorá sa neskôr premenila na krvavú naháňačku po lese. Bavilo ma to a nemohla som si pomôcť od pocitu fandenia, kedy to tým deckám už "niekto" natre a konečne zmení score. Teda či je to pre niekoho otrepané alebo nie, mňa film zaujal práve pre jeho okatosť a tú bezcitnosť, ktorá ma po celý čas držala v napätí.

Hunger Games (2012)

Film mám v čerstvej pamäti, keďže je to len deň, čo som mala možnosť ísť naň do kina. Stále som ním opitá. Takže zatiaľ 5* za námet, hercov, kostýmy, napätie a prostredie. Niektoré scény na mňa pôsobili tak, akoby som sa ocitla v nejakom koncentáku. Inak bavila som sa skvele. (2012/3/24) Uberám hviezdu za pasáže, ktoré sa, žiaľ, nezaobišli bez väčšieho kvanta brutality, než by som čakala. Pochopiteľne, problém je vo vekovom obmedzení (toto maximálne posrali!!). A tiež nesmiem opomenúť tú strašnú kameru. Nijako ma jej roztrasenosť nevtrhla do deja, naopak, zhnusila ma. (2012/9/19)

The Tunnel (2011)

Film má naozaj skvelú atmosféru, to áno. Veď kto by sa nebál chodiť po nejakých starých tmavých a vlhkých tuneloch. Niektorí aj s cieľom natočiť dôkaz o prebývaní bezdomovcov na týchto miestach a to aj s nevedomím, že tu žije aj niečo iné. No bolo tam dosť lačných čmúh z roztrasenej kamery, vďaka ktorým si doteraz neviem vybaviť ako vlastne tá potvora, čo robila v tuneloch bordel, vyzerala. Hodnotenie znižujem za nudný začiatok a idiotský koniec.