• Krátkometrážní

Mrtví a neklidní (2013)

Pekný obrat, zo zombíka na človeka, sprevádzaný vtipným komentovaním hlavného hrdinu. Herci hrali svoje postavy. Pre mňa sympatické obsadenie. Objavilo sa aj zopár vecí, na ktoré som si kládla otázku, prečo sa udiali práve takto, ale v konečnom dôsledku mi vôbec neprekážali Vskutku romanca, obklopená morbídnosťu, presne ako si predstavujem.

Jen Bůh odpouští (2013)

O tomto predstavení dosť pochybujem. Gosling sa opäť ocitol vo filme, plnom dlhých záberov na ľudskú tvár. S minimom dialógov a chabými gestami. Vyvolávalo to vo mne pocit, že sa zastavil čas a s ním sa spomalilo aj moje vnímanie filmu. Ešte aj ten hlavný fízel so svojím statickým prejavom mi pripadal zaujímavejší, než celá dejová línia a vzťahová naškrobenosť medzi niektorými postavami. Hodina a pol v driemotách.

Phantasm (1979)

Nemala som ani len tušenie, do čoho sa púšťam, keď sa mi na stole objavila séria Phantasm. Je tu množstvo nevysvetliteľných momentov, ktorých význam som si nedokázala ani len tipnúť a bližšie ma posunuli k trochu jasnejšiemu záveru. Ale snaha premýšľať nad tým je úplne zbytočná. Jediná možnosť je vychutnať si tento film bez akéhokoľvek lamentovania nad skutkami postáv. Vďaka parádnemu hudobnému podmazu zaberali aj niektoré lakačky, čo som bola prekvapená sama zo seba...spomeniem občasné zachrapčanie zakrádajúcich sa trpaslíkov medzi náhrobkami.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Pochybujem, že toto niekomu čo i len trochu nahnalo strach, ale za to je to poriadne vtipné!! Tie naháňačky sú jednoducho unikátne. A nesmiem opomenúť aj dávku maniakizmu!!

Voda pro slony (2011)

Strašne priehľadné. Akože vzťah medzi hlavnými hrdinami vo mne ani na okamih nevyvolal nijaké emócie. Nepomôžem si, ale Patizón mi je raz nesympatický chlapík, ktorého hranie je len ťažko uveriteľné. Ani Reese nestačila na to, aby som tejto ústrednej dvojke dopriala minimum nádeje na lepšie výhliadky do ich všenudnej budúcnosti. Žiaľ, Christoph to v mojich očiach tiež nezachránil. Ako záporák je božský, no v tejto roli pôsobil na mňa viac než kŕčovitejšie. Cirkusantské prostredie okúzľujúce, čo je hádam jediná svetlá stránka filmu.

Nesvatý (2010)

Mikuláš s takýmto image by mohol navšíviť aj nás. Diali by sa veľmi zaujímavé veci! Story prešpicovaná. Mikuláš a jeho družina sa prídu každých 23 rokov, počas splnu, vyblázniť do jedného mestečka a na deti, ale aj dospelákov čaká príjemná odmena. Film sa, našťastie, nevlečie. Jediná vec, čo mi nesadla (ale celkom pobavila), bola promenáda Mikuláša na koni po streche, za asistencie čudesných efektov.

Lidská stonožka 2 (2011)

Brutálny nápad, odporný hlavný hrdina, nechutné predstavenie. Skrátka, tak to má byť. Zaujalo. Teším sa na trojku.

Pontypool (2008)

Na to, aby som sa bála čo i len trochu, stačil jediný človek, ktorý presedel na zadku v podstate celý film a len otváral ústa. Ďakujem za pána moderátora, lebo aj keby sa tu neobjavil žiadny z tých piatich zombie, vo mne by isto bublala spokojnosť. Predstava v mojej hlave, čo sa tam vonku asi môže diať, ma neustále držala v strehu, keďže z jednotlivých telefónátov som sa toho veľa nedozvedela...no sršalo z nich napätie, ktoré gradovalo atmosféru a vo mne vzbudzovalo zvedavosť. Pontypool by som nedoporučila len tak hocikomu. Treba mať len cit pre filmy, ktoré sa vymykajú zabehnutej norme a z očakávaného spravia neočakávané. Presne ako v tomto prípade.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Nahláškované tak, že až revem. Každý perlí ako blázon. Milujem Scottove pesničky (Ramóna, Ramóna...), jeho pritepleného spolubývajúceho, Kim!!!, kapelové inscenácie... Prežiť takúto realitu vidím na ridny úlet. Chcem.

500 dní se Summer (2009)

Iné, iné, iné...než čokoľvek, čo som doposiaľ videla. Žiadna typická nudná romanca, prevarení bezcharakterní herci. Takto to chodí. Zbožňujem ho...