Olověná vesta (1987)

Vietnam v podání stanleyho Kubricka působí jinak, naprosto originálně, tak to dokáže jen Kubrick, nevím v čem spočívalo jeho tajmeství. Výcvik se vryje do paměti na hodně dlouho dobu, protože je neskutečně tvrdý, si člověk rozmyslí jít do armády. A i část ve Veitnamu je velmi povedená, právě zde se dá nejlépe vykreslit psychika vojáků, a to Kubrick umí.

Eurotrip (2004)

Přišlo mi to neskutečně nudné, snad ani jednou jsem neměl důvod se smát. Myslím, že jsem u toho i usnul. Tohle šlo mimo mě. Evropa vypadá ako semeniště neřestí, korunu tomu všemu dává Bratislava, protože to je opravdu síla, vypadá to tam jako po nukleární válce, kurs slovenské koruny je nesmyslně nízký a nevím co na tom má být zábavného, a ta pasáž v Římě, o tom raději nemluvit.

Nabít a zabít (2006)

Kvalitní herecké obsazení, většinou slibuje kvalitní podívanou, a tady se to vyplnilo. Morgan Freeman jako Boss, opět herecký bezchybný, Ben Kingsley jako rabín taky není vůbec špatný, Lucy Liu se nemusí namáhat, stačí, že vypadá, tak jak vypadá. Josh Harnett není tak nevinný jak na první pohled vypadá a Bruce Willis toho tentokrát moc nenamluví, ani nemusí, jeho činy a mimika hovoří za vše. Jen mi to místy přišlo přeci jenom příliš kruté, pomstu malého chlapce lze pochopit, ale zabít při tom tolik lidí, tak na to nemám žaludek. I když pravda, asi mu nic jiného nezbývalo.

Neúplatní (1987)

Moje nejoblíbenější mafiánská historka. Tento příběh z dob Al Caponeho mě několikrát zcela pohltil a nepustil. Příjemně akční a svižná podívaná z které dýchá období prohybice jako z alkoholu líh.

Návrat do budoucnosti (1985)

Velmi zábavné hrátky s časovým kontinuem, jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.

Na samotě u lesa (1976)

Legendární hlášky a scény, jako třeba historka o Vodníkovi nebo věty typu, vejš Radime, chčije a chčije, to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou a hlavně cokoliv, když Zdeněk Svěrák o něčem poučuje svoje filmové děti, ať už řekne cokoliv, vždycky to stojí za to, protože to jak učeně vysvětluje dětem jevy kolem nich, je opravdu dech beroucí.

Mr. Bean (1990) (seriál)

No comment (prostě Bean).

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Skupina pánů, která vymyslela a na podnose naservírovala nepřakonatelný a osobitý humor. A ačkoliv některé díly nejsou tak povedené jako jiné, tak si pánové zaslouží plné hodnocení minimálně za to, co se jim dokázalo urodit v té jejich britské makovici.

Mechanický pomeranč (1971)

Kdo neví co je to násilí, ať si pustí tenhle film a zažije rovnou ultranásilí.