Rande na jednu noc (2008)

Mám rád keď niekto zo štandartnej sračky vytvorí celkom príjemnú, pozerateľnú a neštandartnú sračku. Potešilo ma to onú noc keď sa mi nedalo zaspať.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Tim Curry je mi akosi nepríjemný na pohľad a nemám ho rád. Jednoducho je to "slizoun". Obliekol sa ale za transku a ja si prajem, aby ňou aj navždy zostal. Bol skvelý. Nedokážem uveriť ako mohol skončiť v takých sračkách ako je Kongo. K filmu... zasmial som sa veľa krát, čo je až neuveriteľné. Susan Sarandon taktiež veľmi nemusím ale táto jej postava blbky Janet mi spôsobila takmer záchvaty smiechu. Komédia je to teda skvelá. Len škoda, že je to aj muzikál, ktorý celý ten absurdný humor ku koncu pochováva.

A zase jedna Popelka (2008)

Jedna hviezda za hlášku "Haló, môžete ma spojiť s Youtube?". A Jane Lynch je super. Škoda jej pre tieto kraviny.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Tak tento krát ma Mijazaki až tak nepotešil. Chýbali mi tam bizarné postavičky ( Totoro, Beztvárnik, strašiak, rukolampa ), a zdalo sa mi akoby sa tu vytvárali vedľajšie príbehy, ktoré ale neboli dotiahnuté do konca (čo tá nevďačná vnučka?). Keby som nepoznal režisérovu ďalšiu tvorbu dám 4*. Takto ale dávam 3 lebo viem, že majster sa vie vyblázniť aj viac :-)

Superstar (1999)

Superstar som videl už viac krát a stále si lámem hlavu nad tým ako to ohodnotiť. Je to sračka ale niečo úchylné vo mne mi nedovolí hodnotiť negatívne. Asi mám fakt slabosť na FREAKSHOW.

Neříkej ani slovo (2001)

Vždy som chcel vidieť tento film iba kvôli Brittany Murphy, ukážky z jej psycho výstupov boli zaujímavé. Toť u mňa si to ale nezaslúži ani o hviezdicu naviac lebo tak šperkovite vyklišovaný film dokážu hádam už len kanaďania svojimi hyper pitchoidnými thrillermi vytvoriť. Verím tomu, že nebyť známych mien, má film ešte o 20% menej.

Ctihodný občan (2009)

Američania majú zrejme patent na zničenie hoc aj dobrého filmu svojimi buď šťastnými koncami alebo takouto sentimentálnou srákotou, ktorou utrpel aj tento inak podarený snímok.

Rosemary má děťátko (1968)

Snažím sa nájsť slová akými opísať to čo vo mne tento film zanechal a nie je to iba trápna beletrická výhovorka. Prišiel ku mne v čase keď som práve riešil jednu prácu, ktorá sa zaoberala okultnou tématikou. Bol klincom do rakvy a poslednou kvapkou keď som si už povedal, že sa touto oblasťou už viac nebudem zapodievať. Mám na to príliš slabé nervy a žalúdok. Nech mi tento film slúži ako výstraha a spomienka na pocity úzkosti cestou do školy, nespavosť a menšie psychické zrútenie. Dovidenia.

Chlapi neplačú (2013) (seriál)

Ja som zženštilá bukvica. Preto pri tomto seriály plačem ... od hnusu. RIP slovenská tvorba. Už nikdy ťa nebudem sledovať.

Bota jménem Melichar (1983)

Fíha, moja prvá štvorka pre Trošku. Povedzme si úprimne opäť to nie je nejaké veľdielo ale tentokrát aspoň neonanuje na starých ľuďoch. I keď zrejme tá babka kradoška bola pre neho zásadným bodom pre jeho budúcu tvorbu. Je to pohoda, nikoho to neurazí a človek sa pri tom občas aj zasmeje. Milujem to "húááhuááá huááá" z deviatej triedy a vlastne hlavne pre to rehotanie dávam aj štvorku.